Bakan Akar: Parasını verip alamadıklarımızı ihraç eder hale geldik!

Milli Savunma Bakanı Akar, "Amerika'daki, Avrupa'daki gazeteler ve dergilerde hiçbir şekilde layık olmadığımız şekilde ülkemize, milletimize, cumhurbaşkanımıza karşı her türlü ahlaksız, seviyesiz birtakım iddialarda bulunuyorlar" dedi.

Bakan Akar: Parasını verip alamadıklarımızı ihraç eder hale geldik!
Bakan Akar: Parasını verip alamadıklarımızı ihraç eder hale geldik!
GİRİŞ 05.05.2023 17:39 GÜNCELLEME 05.05.2023 17:39

Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen Teknofest Projeleri Tanıtım Programı'nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar The Economist Dergisi'ne tepki göstererek; "Görüyorsunuz dün de bugün de Amerika'daki, Avrupa'daki gazeteler ve dergilerde hiçbir şekilde layık olmadığımız şekilde ülkemize, milletimize, cumhurbaşkanımıza karşı her türlü ahlaksız, seviyesiz birtakım iddialarda bulunuyorlar. Kendi ihtiraslarından dolayı bir şekilde kafalarına bir şey koymuşlar Türkiye'ye karşı zarar vermek için, kendi istekleri doğrultusunda Türkiye'nin şekillenmesi için son derece ahlaksız birtakım istek ve ithamlarda bulunuyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Dolayısıyla onlara teslim olamayız" dedi.

"PARASINI VERİP ALMADIKLARIMIZI İHRAÇ EDER HALE GELDİK"

Savunma sanayindeki gelişmelerin de önemine değinen Bakan Akar, "Savunma sanayi konularımız var, bu gençlerimizi de ilgilendiren konular. Akıl almadık şekilde çok ciddi gelişmeler oldu. İnşallah bu istikamette ilerleyeceğiz ve daha düne kadar parasını verip alamadığımız başta İHA'lar, SİHA'lar olmak üzere çok şükür yapar ve ihraç eder hale geldik. Temennimiz, dileğimiz durmadan sürdüreceğiz. Yaptığımız İMECE'ler, TCG Anadolu'lar, Altay Tankı, HÜRJET, TOGG gibi çok ciddi gelişmeler var. Bunlara da sahip çıkacağız. Bazı ahlaksızlar, seviyesizler oyun bozanlar hiç anlaşılmadık şekilde bunlara çamur atmak için her fırsatı değerlendiriyorlar. Buna da itibar etmeyeceğiz. Bizim tabi ki ülkemizi korumak ve kollamak için ordumuz olacak. Ordumuzun da görevini yapabilmesi için silah ve araç gereçler olacak. Bunlar da mümkün olduğu kadar yerli ve milli olarak yapmaya çalışacağız. Bu kadar doğal konularda dahi maalesef bazıları çamur atıyor" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan Eurofighter açıklaması: Almanya yumuşadı
Son dakika: 17 terörist etkisiz hale getirildi!