Bakan Akar'dan son dakika Tahıl Anlaşması açıklaması!

Millî Savunma Bakanı Akar, Rusya-Ukrayna savaşının neden olduğu küresel çaptaki gıda krizinin çözümü için Türkiye’nin çabalarına vurgu yaptı. Akar, "Karadeniz Tahıl Anlaşması ile 30 milyon ton tahıl ihtiyaç sahiplerine nakledildi." dedi.

Bakan Akar'dan son dakika Tahıl Anlaşması açıklaması!
Bakan Akar'dan son dakika Tahıl Anlaşması açıklaması!
GİRİŞ 10.05.2023 17:52 GÜNCELLEME 10.05.2023 17:52

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri’de Mimar ve Mühendisler Grubu’nca düzenlenen etkinlikte Tahıl Anlaşması’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rusya-Ukrayna savaşının neden olduğu küresel çaptaki gıda krizinin çözümü için Türkiye’nin çabalarına vurgu yapan Bakan Akar,Dünyada hem Ukrayna hem Rusya ile konuşabilen tek ülke Türkiye. Bunun da hem bölge hem dünya barışına ne kadar pratik değerler kattığını herkesin görmesi lazım. 22 Temmuz’da yaptığımız Karadeniz Tahıl Anlaşması ile 30 milyon ton tahıl ihtiyaç sahiplerine nakledildi. Türkiye, Rusya, Ukrayna Savunma Bakan Yardımcıları ile BM yetkililerinin bugün İstanbul’daki toplantısı başladı. Bu işin inkıtaya uğramaması ve istikrarın devamı için görüşmelerimizi sürdürüyoruz.” açıklamalarında bulundu.

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Uzayda mahsur kaldılar! Yakıt biterse asla geri dönemeyecekler...
Netanyahu feshetti! Savaş kabinesi dağıldı