Süleyman Soylu PKK'ya vurdu, ses Fatih Portakal'dan geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun PKK'lı teröristleri hedef alan sözleri Gazeteci Fatih Portakal'ı rahatsız etti.

GİRİŞ 12.05.2023 15:29 GÜNCELLEME 12.05.2023 15:53
Bu Habere 231 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yapnış olduğu bir açıklamada PKK'lı teröristleri kast ederek "Recep Tayyip Erdoğan gitsin diye masanın üzerine çıkıp tepinenler, 14 Mayıs'ta üzerinizde tepineceğiz." ifadelerini kullanmıştı. Bakan Soylu'nun PKK'lı teröristleri hedef alan sözlerine yanıt Gazeteci Fatih Portakal'dan geldi. YouTube kanalında Soylu'nun sözlerini değerlendiren Portakal, Soylu'yu kutuplaştırıcı söylemde bulunmakla suçladı.

FATİH PORTAKAL NE DEDİ?

Gazeteci Fatih Portakal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun PKK'lı teröristleri hedef alan sözlerini YouTube kanalında değerlendirdi. Portakal, konuya ilişkin olarak, "Bunları neden yapıyor anlamak mümkün değil. Seçimlere üç gün kalmış. Neden milleti geriyorsun? Neden fütursuzca sözler ediyorsun? Abuklama diyorum ama... Artık bu sözleri etmeyin, bu sözler fütursuzca sözler..." diye konuştu.

AK PARTİ'YE KARŞI OY İSTEDİ

Öte yandan Fatih Portakal bir başka konu üzerinden de İçişleri Bakanı Soylu'yu hedef aldı. Bakan Soylu'nun katıldığı bir programda terör örgütü PKK mensuplarına yönelik geliştirilen bir akıllı telefon uygulamasını tanıttığı anları izleyicilerine aktaran Portakal, "İçişleri Bakanı kanunsuz bir şey yapıyor. Elindekini internet oyunu zannediyor. Bu çok büyük bir tehlike. Kişisel Verileri Koruma Kanunu nerede kaldı? Bu insanlar bizi gözetliyor. Ülkede anayasa ve yasaların uygulanmadığını gösteren bir görüntü. 14 Mayıs'ta kararsız kalmamanız için önemli bir görüntü." sözlerini sarf etti.

UYGULAMA TERÖR FAALİYETLERİNE KARŞI GELİŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teknoloji blogu Shiftdelete.net'in YouTube kanalında geçtiğimiz Pazar günü yayımlanan bir videosunda akıllı telefonunda yüklü bir uygulamayı tanıtmıştı. Soylu, 'KİM' diye adlandırılan uygulama üzerinden akıllı telefonunda fotoğrafını çektiği kişinin 2 saniye gibi kısa bir sürede kimliğini tespit edebildiğini söylemişti. Soylu, "Bu WhatsApp'tan daha kıymetli bir şeydir. Dünyada bunun benzeri yok. Türkiye'deki bütün olaylarla ilgili süzmeleri yapar. Türkiye'de bütün insanların, ajanslarda ne olduğunu aktarır. Bütün emniyet teşkilatında...Dünyada teknolojiyi en iyi kullanan bakanlıklardan birisi İçişleri Bakanlığı'dır. Hiç bu konuda tevazu göstermem, hiç. Bu devletin çok büyük güçleri var. Şu anda size gösterdiğim yüz bin de biri" ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7
Bekir Sıtkı Şirin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bekir Sıtkı Şirin
YORUMLAR 231
 • Tek vatan tek millet 9 ay önce Şikayet Et
  Adı Süleyman soylu ise sende göreceksin Washington portakalı sen konuş
  Cevapla
 • Sedat 9 ay önce Şikayet Et
  fati çürük portakal. pkk avukatı portak al git kandilde kal. ordaki katiller ile germeden çalış koçum
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 9 ay önce Şikayet Et
  ALLAHÜ TEALA devlete millet zeval vermesin amin !..
  Cevapla
 • Cezayir 9 ay önce Şikayet Et
  sy bakanımız s soylu gerçekten soy ismi gibi SOYLU
  Cevapla
 • Muzaffer Bayrak 9 ay önce Şikayet Et
  Soylu kadar kafana tas dussun portakal. Dikkat et altinda kalma, ezilirsin. Gerci zaten ezik birisin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İnsansız kara aracı Aslan’ın tanıtımı yapıldı
TFF Süper Kupa'nın yeri ve tarihini açıkladı