Facianın eşiğinde dönüldü! Galata Köprüsü'ne çarptı

İstanbul'da facia kıl payı atlatıldı. Haliç'te meydana gelen olayda bir tekne Galata Köprüsü'ne çarptı. Teknenin üst kısmında hasar oluşurken şans eseri yaralanan olmadı.

GİRİŞ 31.05.2023 10:29 GÜNCELLEME 31.05.2023 10:49
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Galata Köprüsü'nün altından geçen tur teknesinin üst bölümü köprüye çarptı.

DHA'da yer alan habere göre Boğaz'dan Haliç'e ilerleyen tur teknesi, Galata Köprüsü altından geçerken tentesi köprüye katıldı. Dün saat 11.00 sıralarında gerçekleşen olayda, teknenin parçaları denize düşerken, tekne seyrine devam etti.

Olay, cep telefonu kamerasına yansıdı. Galata Köprüsü'ne balık tutmak için gelenler olay sırasında köprünün sallandığına dikkat çekerek, kaptanın köprü altına yanlışlıkla girdiğini iddia etti. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda, hasar alan tekne Eminönü'ne yanaştı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın olayla ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi.

"KÖPRÜ KOPTU, KORKTUK"

Balık tutmak için köprüde olan Ahmet Başaran, "Yanlış girdi, onların giriş çıkışları ortadan. O küçük teknelerin geçtiği yerlerden geçti. Galiba kaptanı acemi veya artık ne olduğunu bilemeyiz. Yanlış girdi, üst çatı komple gitti. Kaza oldu burada da arabanın makasları fırladı. Köprü koptu. Korktuk. Yanlış girdi, onların nereden geçeceği milimetrik ölçülü nereden geçeceği yani. Yanlış girdiği için çatı gitti. Panik olduk, fırladık gördük. Üst kısmı gitti, insan yoktu Allah'tan" diye konuştu.

"KAZA OLMASIN DİYE MAKASI TOPLADIK"

Balık tutmaya gelen İsmail Ergün ise, "Normal geçmesi gereken yerden mi geçmedi neyin nesi sadece ses duyduk. Ondan sonra korktuk, yalan yok. Normalde ilk defa böyle bir şey gördük biz. Çok ses yaptı köprü bayağı bir sallandı. Devam etti tekne durmadı. Arabalar yoldan geçerken makas kırıldı, biz de kaza olmasın diye topladık. 3 parça birden fırladı. Bize çarpsa öldürür. Yolda kalınca biz de parçaları aldık. Müdahale ettik kaza olmasın diye. Sürücüsü devam etti" diye konuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • zaza 6 ay önce Şikayet Et
    dolar 20 tl yi geçmiş ve durmadan yükseliyor ALLAH sonumuzu hayıra çevirsin acilen hükümetin el atması lazım
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Zahid Akman yıllar sonra anlattı: Babam, Tayyip Bey'in kazandığını duyunca böyle yaptı
Guterres'in hamlesi dünyada gündem oldu! BMGK'da büyük hazırlık