Kandil hayal kırıklığına uğradı: Seçimle deviremiyoruz, sokağa çıkın!

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, Millet İttifakı'nın vatandaşlara sokağa çıkma çağrısı yapmaması nedeniyle eleştirdi.

GİRİŞ 02.06.2023 10:08 GÜNCELLEME 02.06.2023 10:32
Bu Habere 495 Yorum Yapılmış

14 ve 28 Mayıs'ın ardından muhalefet cephesinde büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Elbette yayımladığı mesajlarla hayal kırıklığı yaşayan bir kesim daha vardı. O da eli kanlı terör örgütü PKK...

Seçim süreci boyunca gerek siyasi kanat HDP gerekse dağ kadrosu, her daim Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını belirten açıklamalarda bulundu. Öyle ki terör örgütü ve HDP, Kılıçdaroğlu'nun kazanmasından o kadar emindi ki destekçilerine türlü türlü vaatlerde bulundu.

Gerilimi yüksek bu seçim sürecine PKK hiç olmadığı, hiç yapmadığı kadar duruma angaje ve müdahil oldu. Karayılan, Bese Hozat, Cemil Bayık ve Duran Kalkan başta olmak üzere PKK kadroları açıklama üstüne açıklama yaptı, süreçleri etkilemeye, yönetmeye çalıştı.

Açıkça Öcalan dediler! Kılıçdaroğlu'na terörden bir destek dahaAçıkça Öcalan dediler! Kılıçdaroğlu'na terörden bir destek daha

PKK'nın umudu Kılıçdaroğlu ve seçim! Teröristler vali olarak atanacak...Listeler hazırPKK'nın umudu Kılıçdaroğlu ve seçim! Teröristler vali olarak atanacak...Listeler hazır

DESTEK AÇIKLAMALARI BİTTİ, ELEŞTİRİLER BAŞLADI 

Ancak bu müdahale sandıkta yenildi ve vatandaşlar Kandil'in desteğini arkasına alan Kemal Kılıçdaroğlu'na yetki vermedi.

Yaşanan seçim sürecinin ardından hain terör örgütünün sözde PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu'dan muhalefete tepki geldi. Terör örgütünün yayın organına konuşan terörist Karasu, Millet İttifakı'nın iktidar karşısında yeterli mücadele etmediğini söyledi.

"AMAN SOKAĞA ÇIKMAYALIM, AMAN TEPKİ GÖSTERMEYELİM DERLER" 

Millet İttifakı'nın seçim sürecinde doğru bir tutum ortaya koymadığını da öne süren Karasu, "Muhalefet insanlara sokağa çıkma çağrısı yapmalıydı" dedi.

"Aman sokağa çıkmayalım, aman tepki göstermeyelim, dediler ve halkın mücadelesinin önünü aldılar. Önünü aldılar ve bu yönüyle etkili bir mücadele veremediler." diyen Karasu, muhalif seçmenlerin Millet İttifakı tarafından pasifize edildiğini ifade etti.

"MÜCADELE ETMEDİLER" 

Karasu konuyla ilgili son olarak, "Ama şunu göze almaları gerekiyordu; seçimle gitmez, o zaman mücadele edeceklerdi. Seçimle götürme de bir mücadele işiydi ve mücadele etmediler. Ondan sonra her türlü baskıyı yaptı, her türlü uygulamayı yaptı, her türlü imkanını kullandı, hile yaptı. Her türlü baskı normalleşti. Bu bakımdan sistem içi muhalefetin gerçekten de tutumları çok zayıf kaldı." dedi.

"HALKIN ÖNÜNÜ ALDILAR VE ETKİN MÜCADELE VEREMEDİLER" 

Karasu'nun açıklamaları şu şekilde:

Muhalif kesimin, sistem içi muhalefetin, Millet İttifakı'nın önemli yanlışları oldu. Bunu belirtmemiz gerekiyor. Şimdi AKP-MHP gerçeğini görerek tedbirler alması gerekiyordu. Mücadele etmeleri gerekiyordu. Tutum koymaları gerekiyordu. En başta kayyumlara, dokunulmazlıklara tutum koymadılar. Bu AKP-MHP iktidarının, bu antidemokratik uygulamaların normalleştirilmesi, gericiliği normalleştirilmesi adım adım geldi. Onların birçok saldırıları vardı. Aman sokağa çıkmayalım, aman tepki göstermeyelim, dediler ve halkın mücadelesinin önünü aldılar. Önünü aldılar ve bu yönüyle etkili bir mücadele veremediler.

Kandil'den 7'li koalisyona AK Parti - MHP mesajı!Kandil'den 7'li koalisyona AK Parti - MHP mesajı!

"SEÇİMLE GİTMEZ, MÜCADELE VERECEKLERDİ" 

Ama şunu göze almaları gerekiyordu; seçimle gitmez, o zaman mücadele edeceklerdi. Seçimle götürme de bir mücadele işiydi ve mücadele etmediler. Ondan sonra her türlü baskıyı yaptı, her türlü uygulamayı yaptı, her türlü imkanını kullandı, hile yaptı. Her türlü baskı normalleşti. Bu bakımdan sistem içi muhalefetin gerçekten de tutumları çok zayıf kaldı. Eğer bunu görmezlerse durum daha da kötüye gidebilir kendileri açısından. Ya da bunların yedeği haline gelirler. Demokrasi mücadelesinin parçası değil, faşist iktidarın paydası haline gelirler. Evet, CHP uzun süre böyle bir paydalık yaptı. Son dönemde biraz çalıştı, bundan kopmaya çalıştı ama yetmedi. Mücadele zayıf kaldı. Eğer Millet İttifakı, sistem içi muhalefet eleştirilecek ise bu çerçevede eleştirilebilir. Biz de zaten bunları eskiden beri değerlendirip eleştirdik.

KAYNAK: ENSONHABER
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 495
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Vah vah terösislerin kalpleri kırıldı hayal kırıklığına uğradılar. Kemal beyde aynı durumda seçimde olduğu gibi el ele verin bir terapiye gidin.. Bunlar inşallah iyi günleriniz.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  İnleriniz mezarınız olur inşallah.
  Cevapla
 • Uygurlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Geliyor gelmekte olan. Az kaldı. Yok olacaksınız. Mehmetçiğimiz suriyeye yığınak yapıyor. Son kalan hesabı kesecek. İtler ürümeye devam etsin.
  Cevapla
 • Nurcihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bekliyoruz. Hadi çıkın fareler.
  Cevapla
 • adam 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar bitti. Hala beyanlarını sürekli gündemde tutup bu zırzoplaron reklamları yapılıyor. Anlamak mümkün değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski İsrail Başbakanı: Netanyahu tutuklanacak, İsrail yargılanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'savaş' açıklaması!