Hollanda'da başörtüsünü yasaklayan Dilan Yeşilgöz'ün babası bakın kim çıktı!

Göreve gelir gelmez ilk işi polis memurlarının başörtüsü takmasını yasaklamak olan Tuncelili Dilan Yeşilgöz'ün babası teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakın dostu çıktı.

Hollanda'da başörtüsünü yasaklayan Dilan Yeşilgöz'ün babası bakın kim çıktı!
Hollanda'da başörtüsünü yasaklayan Dilan Yeşilgöz'ün babası bakın kim çıktı!
GİRİŞ 29.06.2023 17:42 GÜNCELLEME 29.06.2023 17:42
Bu Habere 207 Yorum Yapılmış

Türk düşmanlığı ile bilinen Hollanda’nın Güvenlik ve Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz Zegerius, skandal bir karara imza attı. Dilan Yeşilgöz Zegerius, polis memurlarının başörtüsü takmasını yasakladı.

BABASI PKK’LI ÇIKTI!

Dilan Yeşilgöz, bölücü terör örgütü PKK ve eklentili sol terör örgütlerin militanı olarak 1984'de Hollanda'ya kaçan Tunceli kökenli Yücel Yeşilgöz'ün kızı olduğu ortaya çıktı.

Tunceli doğumlu olduğu halde sözde 'Kürdistan' doğumlu olarak kendisini tanıtan; çalışmalarında hiç bir zaman bölücü PKK terör örgütünde yaptıkları işçi ve kadın kaçakçılığından, eroin ve uyuşturucu trafiğindeki paydan bahsetmeyen sözde 'kriminolog' Yücel Yeşilgöz; bayrağı kızına teslim etmiş görünüyor.

"APO KADAR ÇALIŞKAN DEĞİLİM, O DEVRİM VE KÜRDİSTAN İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORDU"

Bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan'ın yakın arkadaşı olduğunu söyleyen Yücel Yeşilgöz, 1998'de NRC'ye verdiği röportajda teröristbaşına “dostum” diye hitap etmişti.

Yeşilgöz, aynı röportajda ayrıca kendisinin teröristbaşı Apo kadar çalışkan birisi olmadığını ve içki içmeyi sevdiğini ifade etmişti.

PKK’LI YEŞİLGÖZ'ÜN KARANLIK YÜZÜ

Takvim’de yer alan habere göre; 12 Eylül 1980 askeri darbesi'nden sonra, işlenen siyasi cinayetler nedeniyle önce Irak'a ardından İran'a kaçtı. Oradan da Hollanda'ya geçen Yeşilgöz, 1984'te girdiği Hollanda'da daha Flemenkçe öğrenmeden bazı ‘derin’ referanslarla 1985 yılında Utrecht Üniversite'sinde Doğu Dilleri ve Kültürleri Bilim Dalı Bölümü'nde Çağdaş Türk Edebiyatı öğretim görevlisi oldu.

__________

ODASINDA ‘ERMENİ’ FOTOĞRAFI

Türkiye karşıtlığı ile öne çıkan Yeşilöz’ün önünde poz verdiği duvardaki kadın fotoğrafı kendisi hakkında önemli fikirler sunuyor.

Fotoğrafta, 106 yaşındaki Ermeni bir kadın, elinde AK-47 kalaşnikof silah tutuyor. Bu fotoğraf, Ermenistan'ın Karabağ'daki iddiaları için sembol bir fotoğraf niteliği taşıyor.

SÖZDE ‘ERMENİ SOYKIRIMI’NI TANIMIŞTI

Dilan Yeşilgöz Zegerius, 2018 yılında Hollanda Parlamentosu'nda sözde "Ermeni soykırımı"nın tanınmasına 'evet' diyen 5 Türkiye kökenli milletvekilinden biri olmuştu.

__________

CHP KADIN KOLLARI TEBRİK ETMİŞTİ

CHP Kadın Kolları, Hollanda'da 4 partili koalisyon hükümetinde Güvenlik ve Adalet Bakanı olarak görev alan Dilan Yeşilgöz’ü sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajla tebrik etmişti.

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 207
 • Yaren 7 ay önce Şikayet Et
  Baş örtüsü ne kadar batıyor bu insanlara. Ama dur cehennem sizi iştiyak ile bekliyor. Azıtın biraz daha.
  Cevapla
 • Ali memis 7 ay önce Şikayet Et
  Ya zaten kendisi de ermeni. Kürt değiller.
  Cevapla
 • Hüseyin Çiftçi 10 ay önce Şikayet Et
  Din olarak İslamı Millet Olarak Türklerden başka her şeyi seviyorlar
  Cevapla
 • Hsan 10 ay önce Şikayet Et
  Soyunun nereden geldiği belli olmuş işte soyunun resmini aşmış, tutup da Nene Hatun'un resmini Asacak hali yok ki
  Cevapla
 • Ali can 10 ay önce Şikayet Et
  Türkiye ve Türk düşmanı kim varsa hepsi CHP nin dostu, ne hikmetse
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarihe damga vuran Türk devletleri! Yaşadığınız şehre göre geldiğiniz Türk boyu hangisi?
Bakan Şimşek: Konuta erişilebilirlik her kesim için kolaylaşacak