"Atatürk" kararı sonrası Disney Plus'ın savunması alınacak!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yerli içerik "Atatürk" dizisini platformunda yayınlamama kararı aldığı belirtilen Disney + isimli kuruluşun savunmasının alınmasına ve inceleme başlatılmasına karar verildiğini bildirdi.

GİRİŞ 02.08.2023 00:41 GÜNCELLEME 02.08.2023 10:17
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Disney + isimli dijital medya hizmet sağlayıcının yerli içerik olan 'Atatürk' dizisini platformunda yayınlamama kararı aldığına dair kamuoyuna yansıyan bilgilerden hareketle kuruluşun savunmasının alınmasına ve inceleme başlatılmasına karar verilmiştir." ifadelerini kullandı.

 

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 35
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  bu platformda dizileri oynayan aydın sanatçılar , haydi bakalım görelim endamınızı fransalarda oralarda buralarda ,o platformla anlaşma yapan çağdaş sanatçılarımız atatürkçü sanatçılarımız haydi bakalım görelim ne kadar atatürçüsünüz , yoksa atatürkü sadece bangnot üstünde mi seviyorsunuz ......
  Cevapla
 • Sadece Komedi 8 ay önce Şikayet Et
  Çok da tınnnn ! demişlerdir.
  Cevapla
 • mlx 8 ay önce Şikayet Et
  platform Türkiyede Erişime kapatılsın
  Cevapla
 • Temizeller 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar şunun bilinmesinde fayda var, dizinin yabancı ülkelerdeki gösterimini disneye baskı yapıp kaldırtan abd ermeni diyasporası.
  Cevapla
 • Çerkez 8 ay önce Şikayet Et
  Evet, biliyoruz fakat biz bu kararı alan şirkete Türkiye olarak neden müşteri, kâr bırakalım. Bana düşman olan ülkemin nimetlerinden faydalanmasın. Gitsin o lobilerin memleketlerinde para kazansın. Türkiye karşıtı şirketler Türkiye de para kazanmasın. Bu da bizim baskımız, kozumuz olsun
  Cevapla
 • ankara_67 8 ay önce Şikayet Et
  Ne savunması almak ya..Direk yayın hakkını iptal edin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cezayı vatandaş kesecek! Erdoğan da talimatı verdi, Meclis'e geliyor
Tokat depremi sonrası kritik uyarı! 'Ateş çemberi gibi' diyerek bir ilimize dikkat çekti!