16 yaşındaki Fatma Aksu 3 gündür kayıp

Esenyurt'ta lise öğrencisi Fatma Aksu (16), 18 Ağustos'ta annesi uyurken çıktığı evine bir daha dönmedi. 3 gündür kızlarından haber alamayan baba Atilla Aksu, "Kızımı sağ görmek istiyorum" dedi.

16 yaşındaki Fatma Aksu 3 gündür kayıp
16 yaşındaki Fatma Aksu 3 gündür kayıp
GİRİŞ 21.08.2023 15:29 GÜNCELLEME 21.08.2023 15:29
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Ali Kul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Muhasebe ve Finansman bölümü 3. sınıf öğrencisi Fatma Aksu (16), okulların tatil olmasıyla birlikte ailesine çalışmak istediğini söyledi.  9 Ağustos’ta ise  Esenyurt'ta ilaç paketleme işine girdi. 7 gün boyunca evden ‘İşe gidiyorum’ diyerek çıktı.  17 Ağustos akşamı Anne Zeliha Aksu kızının telefonuna WhatsApp’tan ‘Mehmet Abi İş’ diye kayıtlı kişiden kalp simgeleri içeren mesajlar geldiği gördü.  Anne Fatma Aksu şüphelenmeye başladı. Bunun üzerine telefonu alarak kızı adına karşı tarafa mesajlar attı ancak yanıt alamadı. Ertesi gün gece ailece yemek yedikten sonra baba Atilla Aksu işe gitti, anne ise uyudu. Anne uyandığında ise kızını göremedi. Fatma’ya ulaşamayan ailesi polise kayıp ihbarında bulundu. Polis ekipleri ihbar üzerine Fatma’yı bulmak için çalışma başlattı. Baba Atilla Aksu, 3 gündür haber alamadıkları kızını her yerde aradıklarını ancak bulamadıklarını söyledi.

"ÖLÜSÜNÜ GÖRMEK İSTEMİYORUM"

Baba Atilla Aksu, "Lise son sınıf öğrencisi, bu sene 12. Sınıfa başlayacaktı. Henüz 16 yaşında. Okuldan eve evden okula giden bir çocuktu. Okullar tatil olduğu için harçlığını kazanmak için işe başladı. 9 gündür işe başladığını söylemişti, sadece 2 gün gitmiş ve 7 gün boyunca bu numaranın sahibi kişiyle görüşmüş. Şüphelenmemiz için kendisini ‘Mehmet Abi İş’ şeklinde rehberine kaydetmiş ve numaranın sahibi de iş yerindeki Mehmet isimli kişinin fotoğrafını profiline koymuş. Biz fark etmeyelim diye böyle yapmışlar. Gece vakti kızıma  ‘Mehmet Abi İş’ diye kaydettiği ve kim olduğunu bilmediğimiz kişi bu kalpleri gönderiyor. O esnada telefon yere düşünce eşim mesajı görüyor. Kızım mesajları sildiği için mesajların çoğu gitmiş. Eşim gördükten sonra kızıma mesaj atan kişiye mesaj attırıyor. Karşı taraf fark edince iş yerindeki Mehmet isimli kişinin fotoğrafını profilden siliyor. O akşam yemek söyledim, yemek yediler. Annesi uyumak için yatağına gidiyor, ben de işe gittim. Gece 13.30 gibi aradı annesi, ‘Fatma evde yok’ dedi. İşten izin alarak geldim. Maalesef 3 gündür iz yok. Yetkililerden kamera kayıtlarının incelenmesini istiyorum. Kızımın çetenin eline düştüğünü düşünüyorum. 3 gündür kimse gelip incelemedi. Kızımı sağ görmek istiyorum, ölüsünü görmek istemiyorum" dedi.

"KENDİ İSTEKLERİ ÜZERİNE ÇALIŞTILAR"

Zeliha Aksu, "Kızım neredeysen gel. Haber ver, sağ olduğunu söyle. Sesini duyayım yeter. Allah rızası için gel. Her şey istediğin gibi olsun gel. Hayallerin vardı, staja başlayacaktın. Onların hiçbir ihtiyaçlarını eksik etmedim. Kendi istekleri üzerine çalıştılar, ben çalışın demedim" dedi. (DHA)

KAYNAK: DHA
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Asım 6 ay önce Şikayet Et
  Esenyurt büyük alanı kaplıyor, ancak problemli yerler yeraltı geçidinden kuzeye doğru, isim vermeyeyim aşağı bölgeler ve sokaklar. Yerler belli. Şehirleşme çalışmalarından anlamam, anlayanlar buralara müdahale edip düzelmesini sağlamalı.
  Cevapla
 • ASLI 6 ay önce Şikayet Et
  Çocuklar çalışmak istiyorsa çalışmalı hatta bence çalışmak zorunlu olmalı (Helal dairesi içinde tabi) hayatın zor olduğunu paranın kolay kazanılmadığını anlamalılar sizin gibiler yüzünden artık gençler üniversite mezunu olsa bile hastaneye gidip derdini anlatamayan fatura yatıramayan ne nerde satılır bilmeyen ama oturduğu yerden sosyal medyada her haltı yiyen vasıfsızlar sürüsü oldu
  Cevapla
 • Eyya 6 ay önce Şikayet Et
  özellikle özel sektörde iş ortamları o kadar berbatki çok kısa çalışma gafletim oldu geçmişte. Resmen iğrendim olanlardan kimin eli kimin cebinde belli değil ahlaksızlık boyu aşmış ortamlar kadınlar için özellikle çalışılır gibi değil çok acı ama gerçek
  Cevapla
 • anadolu 6 ay önce Şikayet Et
  Allah, kötü insanlardan evlatlarımızı korusun.
  Cevapla
 • serdar 6 ay önce Şikayet Et
  Abi içişleri acil bu Esenyurt denen ilçeye komple temizlik operasyon yapmazsa bu ilçe deki olayların sonu gelmiyor,iyicene vahşi batıya döndü,akşam 18 den sonra sokağa çıkılmıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya Gazze'ye odaklanmışken İsrail'den alçak hamle! Kendi toprağı ilan etti
"Türkiye tüketim ile değil yatırımla büyüyecek"