AK Parti'nin 22. Kuruluş Yıl Dönümü! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li oligarklara tepki

AK Parti 22. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "CHP'li oligarkların bu pişkinlikleri, bu arsızlıkları en fazla Gazi'nin hürmetine CHP'ye oy veren vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir." dedi.

GİRİŞ 24.08.2023 18:02 GÜNCELLEME 24.08.2023 21:55
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

AK Parti 22. Kuruluş Yıldönümü Programı ATO Congresium’da düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti 22. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Aziz milletim. AK Parti ailesinin sevgili mensupları, değerli dava ve yol arkadaşlarım, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, sizleri hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Buradan sizlerin vasıtasıyla 81 vilayetimizin tamamına selamlarımı iletiyorum. Vatanımızın bekası ve milletimizin huzur için görev yapan askerinden polisine tüm güvenlik güçlerimize buradan selamlarımı gönderiyorum.

"BÜYÜK BİR GURUR VE HEYECAN YAŞIYORUZ"

AK Parti olarak büyük bir gurur ve heyecan yaşıyoruz. 22 yıl önce çıktığımız bu kutlu yolda bir kilometre taşı daha geride bırakıyoruz. Milletin umudu olarak 14 Ağustos tarihinde doğan AK Parti 22. yaşını kutluyor. AK Parti kademelerinde görev almış, gönül vermiş, davayı savunmuş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızın her kademesinden nicelerini toprağa verdik. Bugünlere, samimiyetle çalışan, koşturan dava arkadaşlarımız sayesinde geldiğimizi en iyi sizler biliyorsunuz.

"AK PARTİ UMUDUN ADI OLMUŞTUR"

AK Parti iktidarlarında dünyaya gelenler partimizin kuruluş yıllarında Türkiye'nin nasıl bir tablo ile karşı karşıya olduğunu bilmiyordu. Gençlerimiz zihninde o yılları canlandıramıyor. AK Parti, umutsuzluğun belirsizliğin adeta karabasan gibi çöktüğü Türkiye'ye tıpkı bir güneş gibi doğmuş ve umudun adı olmuştur. AK Parti ile birlikte siyaset tabii rotasını bulmuş, daha fazla özgürlüklerin olduğu yeni bir dönem başlamıştır. Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.

"22 YILDA NİCE İHANETLERE MARUZ KALDIK"

Nice ihanetlere maruz kaldık, nice zorlukların üstesinden geldik. Medya provokasyonlarından kapatma davalarına, Gezi olaylarından 15 Temmuz kanlı darbe girişimine, terör saldırılarından ekonomik tuzaklara kadar bir siyasi hareketin belki de asırlar boyu karşılaşmayacağı hainliği, vandallığı 22 yılda yaşadık. Ne ile karşılaşırsak karşılaşalım Allah'a dayandık. Yol varsa budur bilmiyoruz başka çıkar yol dedik.

Son 22 yılda girdiğimiz 17 seçimin tamamında bizden destek ve duasını esirgemeyen aziz vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kardeşlerim, AK Parti olarak Türk siyasetinin son 22 yılına yön verdik. Karşılaştığımız engellemelere rağmen sayısız reforma imza attık. İmkansız denilen pek çok başarıyı ülkemizin kazanç hanesini yazdırdık. 22 yıllık siyasi yolculuğumuzda kalibremize uygun bir muhalefet bulamadık. Her şeyi değiştirdik ama ülkemizin ana muhalefet partisini tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık. Bunlara milli iradeye saygı göstermeyi bir türlü öğretemedik. Her defasında milletten okkalı bir tokat yediler. Milli iradeyi aşağılamanın bedelini seçimleri kaybederek ödediler. Yaşadıkları onca hezimiyete rağmen hatalarından ibret almadılar. Bugün 'kırsal kesim' diyerek milleti tahkir ediyorlar.

"KALİTEMİZE UYGUN MUHALEFET BULAMADIK"

Son 22 yılda girdiğimiz 17 seçimin tamamında bizden destek ve duasını esirgemeyen aziz vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kardeşlerim, AK Parti olarak Türk siyasetinin son 22 yılına yön verdik. Karşılaştığımız engellemelere rağmen sayısız reforma imza attık. İmkansız denilen pek çok başarıyı ülkemizin kazanç hanesini yazdırdık. 22 yıllık siyasi yolculuğumuzda kalitemize ve kalibremize uygun bir muhalefet bulamadık. Her şeyi değiştirdik ama ülkemizin ana muhalefet partisini tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık. Bunlara milli iradeye saygı göstermeyi bir türlü öğretemedik. Bizimle 17 kez yarıştılar, her defasında milletten okkalı bir tokat yediler. Milli iradeyi aşağılamanın bedelini seçimleri kaybederek ödediler. Yaşadıkları onca hezimete rağmen hatalarından ibret almadılar. Bugün 'kırsal kesim' diyerek milleti tahkir ediyorlar. Gelin, milletin  tercihlerine saygı duymayan bu kifayetsiz muhterisleri siyasette tutmayalım.

"CHP'NİN FAŞİST KODLARI ASLA DEĞİŞMİYOR"

Dün iktidara giden yolu vesayetçilerin himmetinde arıyorlardı bugün de terör örgütleri ile işbirliği yapmakta görüyorlar. Nereye dayanıyorlar? Kandil'e. Kandil'den gelecek destekle seçimi kazancaklarına inanıyorlardı. Bu millet asla teröre ve teröristlere yüz vermeyecektir. Her seçim sonrasında içlerindeki sandık ve milli irade nefretini kusmaktan geri durmuyorlar. Dünya değişiyor, ama CHP'nin faşist kodları asla değişmiyor. Kılıçdaroğlu ve CHP'li oligarkların bu pişkinlikleri, bu arsızlıkları en fazla Gazi'nin hürmetine CHP'ye oy veren vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir.

"İTTİFAK ARIYORSANIZ GELİN AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI'NA KATILIN"

Hangi kökene hangi statüye sahip olursa olsun tüm vatandaşlarımız değerlidir. Kalbi Türkiye için atan herkese kapımız da gönlümüz de sonuna kadar açıktır. Bu çatı altında yüreğinde millet ve memleket sevdası olan herkese yer olduğunu tekrar ifade etmek isterim. Davetim 85 milyonun her bir ferdinedir. Sadece seçmenine değil, hiçbir ayrım yapmadan 85 milyonun tamamına saygı duyan hesap veren cesaretle hesap sorabileceğiniz bir parti ve ittifak arıyorsanız gelin siz de AK Parti ve Cumhur İttifakı'na katılın.

"KİBRİ, BÖBÜRLENMEYİ KAPIMIZA KESİNLİKLE YAKLAŞTIRMAYACAĞIZ"

Gönüller kazanarak, mücadelemize devam edeceğiz, polemik yapmayacağız, yalanlara teslim olmayacağız.

Kibri, böbürlenmeyi kapımıza kesinlikle yaklaştırmayacağız. Vatandaşa tepeden bakanlardan olmayacağız. Birbirimizi sade ve sadece Allah için seveceğiz.

"BAŞTA İSTANBUL VE ANKARA OLMAK ÜZERE SEÇİMDE ZAFERE KOŞACAĞIZ"

7 ay sonrada yerel seçimlerde zafer koşmaya var mıyız? İstanbul'un Ankara'nın hali ortada. Buraları pırıl pırıl yeniden sahiplerine kazandırmak için çok çalışacağız. Mahalli idareler seçimlerinde de milletim geleceğine el koyacaktır. Milletimiz muhalefetin beceriksiz yönetimleri elinde yıllarını kaybeden şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturacaktır. 31 Mart seçimlerinde kazanan Türkiye olacak.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 25
 • Pırtıcı 10 ay önce Şikayet Et
  CHP olmazsa ne yapacaktınız acaba
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 10 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır CHP li belediyelerin boş heykel ve konser paralarıyla toplum yararına daha yaralı işler yapılabilirdi mesela algı değil hizmet yapılabilirdi
  Cevapla
 • ..... 10 ay önce Şikayet Et
  daha müreffeh bir ülkede yaşaya bilirdik mesela....
  Cevapla
 • MaKuS 10 ay önce Şikayet Et
  Başkan Tayyip'in cesaretinin binde birine sahip olmayanlar ömür boyu aynı noktada dolanır dururlar .
  Cevapla
 • Hyr 10 ay önce Şikayet Et
  4 nisan krizini iş bankası brokerleri tertiplemiştir. Öncesi günler islem ve talimatlara bakarsanız borsaya yansıtılmadığını görürsünüz. Bir siyasi partinin niye bankası olur ki. Alın dedim ellerinden.
  Cevapla
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  sivil anayasa istiyoruz, reis müslümanların haklarını anayasal güvence altına al
  Cevapla
 • Ali Yediyıldız 10 ay önce Şikayet Et
  7500 TL ve üzeri maaş alanlar gereken zam yapılmadı. Düşük maaş alanlar düşünülüyorsa o zaman SGK da neden taban ve tavan prim sistemi uygulanıyor. Tavandan prim yatıranlar niye fazla para ödüyor o zaman. Tavandan primini yatıranla 7000 günden fazla prim ödeyenler, tabandan prim yatıranlarla ve 3600 günden emekli olanlarla aynı olurmu Allah aşkına! Yazık ettiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Oruç Reis’in tarihi yolculuğu! Savaş gemieri de eşik edecek
Hacıosmanoğlu'nun mesajının ardından: TFF'de ilk istifa geldi!