Bulgaristan'daki orman yangını Türkiye'ye ilerliyor! Ekipler ve köylüler teyakkuzda

Bulgaristan'da başlayan orman yangını henüz durdurulamadı. Alevler rüzgarın da etkisiyle Türkiye'ye ilerlemeye devam ederken, Edirne Valiliği yangının Türkiye'ye sıçrama ihtimaline karşı sınıra çok sayıda ekip sevk etti. İşte detaylar...

GİRİŞ 02.09.2023 23:49 GÜNCELLEME 02.09.2023 23:51
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Bulgaristan sınırında çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle Türkiye tarafındaki ormanlık alanları tehdit ederken, alevlerin sıçraması durumunda müdahale için sınır hattına yangın söndürme ekibi sevk edildi.

YANGININ ÜLKEMİZE SIÇRAMA İHTİMALİNE KARŞI GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Öğlen saatlerinde Bulgaristan'ın Türkiye sınırında başlayan orman yangını henüz kontrol altına alınamadı. Büyüyen alevler rüzgarın da etkisiyle Edirne'nin Bulgaristan'a sınır Balkan köylerine doğru hızla ilerliyor. Edirne Valiliği koordinasyonunda Türkiye sınırında geniş güvenlik önlemleri alındı. Edirne Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazöz, dozer ve itfaiye araçları yangının Türkiye'ye sıçrama ihtimaline karşı hazır bekletiliyor.

ALEVLER KÖYLERİ AYDINLATTI!

Ekiplerin Bulgaristan-Türkiye sınırında bekleyişleri devam ederken, yangının devam ettiği bölgeye en yakın köylerden olan Suakacağı, Yolüstü ve Büyükismailçe köylerini adeta alevler aydınlattı. Köylerin tepelerinde toplanan köy halkı, endişeli gözlerle yangını izledi.

KÖYLÜLER TRAKTÖRLERİNİ HAZIR BEKLETİYOR

Köy halkından Selami Üner, alevleri endişeyle izlediklerini söyledi. Yangının Türkiye sınırına sıçraması durumunda köy halkı olarak traktörlerle müdahale etmek için hazır olduklarını ifade eden Üner, sınır hattında tüm önlemlerin alındığını ve çok sayıda ekibin hazır beklediğini ifade etti.

Köy halkından Hakan Özdemir de, hem sınır hattında hem de köy de tüm önlemlerin alındığı belirterek, alevlerin herhangi bir sıçrama durumunda hızlıca müdahale edileceğini vurguladı.

KAYNAK: İHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 51
 • Gürbüz 5 ay önce Şikayet Et
  BEKLEMEDEN ÖN ALMALIDIR. Yangın olmayan geri kısımda, bir ağaçsız bölge oluşturulmalıdır, nasıl olacaksa mesela ...
  Cevapla
 • Sakin 5 ay önce Şikayet Et
  İmkan olsa Bulgar için değil doğa için börtü böcek için yardım etmeli küresel ısınma için orman olmaması gerekir Şeytan onun için aktif tema vs bırakmamalı ağaçlandırma işini daha çok ağaç dikmeli
  Cevapla
 • Turgay 5 ay önce Şikayet Et
  Merak ediyorum. Acaba Bulgarlar "neden uçaklar müdahale etmiyor" yaygara yapıyorlar mıdır?
  Cevapla
 • Mgl 5 ay önce Şikayet Et
  Bu taraftan üfleyin yaklaşmasın ateş
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Sınırdan girmeyen bir yangın kalmıştı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin medyası: KAAN küresel pazarı kasıp kavuracak
Prof Dr. Şükrü Ersoy'dan Gemlik'teki depremle ilgili ilk yorum