Bakan Yerlikaya son dakika haberini duyurdu! Gözaltına alındılar...

Sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlarından 13 ilde 27 şüpheli gözaltına alındı.

GİRİŞ 20.09.2023 13:49 GÜNCELLEME 20.09.2023 14:30
Bu Habere 102 Yorum Yapılmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, açık kaynak araştırmalarında internette ve sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" niteliğinde paylaşımlar yapıldığı tespit edildi.

Başsavcılık tarafından söz konusu sosyal medya paylaşımlarında iddia edilen konulara ilişkin olarak işin gerçeğinin araştırılması amacıyla şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nda düzenlenen suçlardan soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, işleniş şekli ve olayın özellikleri itibarıyla 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 2/1-k maddesinde düzenlenen toplu suç kapsamında olduğu değerlendirilen eylemler sebebiyle Ankara, Hatay, Antalya, Samsun, Kahramanmaraş, Sakarya, İzmir, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Edirne, Bursa ve İstanbul illerinde bulunan 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

BAKAN YERLİKAYA DUYURDU: 27 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, "İnternette ve sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, vatandaşlarımıza yanıltıcı bilgileri alenen yayarak paylaşımlar yaptığı tespit edilen, sosyal medya hesap yöneticileri hakkında 14 ilimizde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 27 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır." dedi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 102
 • Tarkan 8 ay önce Şikayet Et
  güvenIik kuvvetIerimize devIetimize miIIetimize tüm ehli sünnete Allah zeva vermesin. bunara sosya medyada karı cevap yazmaktan yorulmustuk inşaallah kalanları da yakalanır. bu da bir nevi anarşidir.
  Cevapla
 • sdf 8 ay önce Şikayet Et
  Adalet Adalet. Caydırıcı cezalar olmadan önü alınmaz.
  Cevapla
 • yazıcı 8 ay önce Şikayet Et
  Seçim dün oldu gözünüaç utanmadan yazıyorsun yenilgiye doymuyorsunuz
  Cevapla
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşlıktan atın Sınır dışı edin
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Vay vay vay
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayram başlamadan Bodrum’da trafik başladı! Araçlar kilometrelerce kuyruklar oluşturdu
Partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoydu! Hasan Can Kaya’ya polis baskını