Tanıtımına milyonlar harcanmıştı! CHP'li İBB'nin çöp kaparları çöp oldu

İstanbul Boğazı’nın temizlenmesine yardımcı olmak amacıyla tanıtımına milyonlarca lira harcanan 25 farklı çöp kapar denizlerin yüzeylerine yerleştirildi. Aradan geçen süre sonunda 25 çöp kapar bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi.

GİRİŞ 26.09.2023 01:05 GÜNCELLEME 26.09.2023 01:49
Bu Habere 87 Yorum Yapılmış

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2020’den bu yana Temizken Güzel hareketli proje kapsamında İstanbul'un temizliğine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Boğazı'na 25 adet çöp kapar yerleştirdi.

İmamoğlu'nun vaadinin suyu çıktı: 'Su ucuzlayacak' diye geldi, 4 yılda 10 zam bindirdi! İmamoğlu'nun vaadinin suyu çıktı: 'Su ucuzlayacak' diye geldi, 4 yılda 10 zam bindirdi!

25 ADET ÇÖP KAPAR İSTANBUL BOĞAZI'NDA

Proje kapsamında Kadıköy, Eminönü ve Karaköy sahillerinde denizin içine yüzey atıklarını temizlemek için İstanbul Boğazı'nın koşulları dikkate alınarak özel olarak Türkiye'de üretilen çöp kapar ünitesi yerleştirildi. Çöp kaparların 10 tanesi Kadıköy-Adalar iskelesi yan tarafına, 9 tanesi Eminönü iskelesine, 1 adet Karaköy iskelesine, Ortaköy iskelesine bir adet ve Aşiyan kıyıda da 3 tane olmak üzere 25 adet çöp kapar İstanbul Boğazı'nın temizlenmesine yardımcı olmak amacıyla yerleştirildi.

ÇÖP KAPARLAR BAKIMSIZLIKTAN KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Denizlere atılan çöplerin toplanmasına yardımcı olmak amacıyla yapılan proje günümüzde ise bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi. 2020 yılında atıkların toplanması için, tanıtımına bile milyonlarca lira harcanan çöp kaparların bu hale gelmesi İstanbulluların tepkisini çekti.

İMAMOĞLU ÇÖP KAPARLARI PAYLAŞMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, "Çöpkaparların 18 tondan fazla çöp topladığını" belirtmişti.

 

KAYNAK: HABER7
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 87
 • Taker 9 ay önce Şikayet Et
  İstanbullu düşünsün, adam baştan İstanbul nimet nimet demişti. Bunu kendisi için demişti, İstanbul için demedi herhalde...
  Cevapla
 • köylü 9 ay önce Şikayet Et
  Evet her şey çok güzel oluyor gözün aydın İstanbul...!
  Cevapla
 • Murat gözükara 9 ay önce Şikayet Et
  Ekrem de yüz olsa ülkeyi terk ederdi...
  Cevapla
 • Envers 9 ay önce Şikayet Et
  Keşke dünyada en hızlı inandırıcı söylediğine kendide inanan yalanda çığır açan yarışmalar duzenlenseydi Eko altın madalya alırdı.
  Cevapla
 • Ramazan 9 ay önce Şikayet Et
  Deprem sonrası İskenderun Limanı'na gönderilen gıda maddelerinin tamamının depremzedelere dağıtılmadığı, büyük bir kısmının İstanbul' a getirilip belediye bünyesindeki BELTUR A. Ş. 'ye verildiği doğru mu?
  Cevapla
 • Abdullah 9 ay önce Şikayet Et
  Doğru
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mersin'de PKK destekçileri halay çekerken Öcalan lehine slogan attı
Türkiye'den dünyayı şaşkına çeviren 'altın' hamlesi! 30 ton altın birden satın aldı