Büyük Aile Platformu TBMM'ye dilekçe gönderdi: LGBT örgütleri kapatılsın

Büyük Aile Platformu, LGBT propagandasının yasaklanması ve örgütlerinin kapatılmasına ilişkin toplanılan 150 bin ıslak imzalı dilekçenin TBMM'ye gönderildiğini duyurdu. Açıklamada, küresel çetelerin üremeyi durdurmak istediği vurgulandı.

GİRİŞ 30.09.2023 22:11 GÜNCELLEME 01.10.2023 09:47
Bu Habere 147 Yorum Yapılmış

LGBT'ye karşı büyük mücadele gösteren Büyük Aile Platformundan yapılan açıklamada, TBMM'nin açılışıyla yeniden gündeme gelen anayasa değişikliğinin kanuni düzenlemeler ile de tahkim edilmesi istenirken, Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen 150 bin ıslak imzalı dilekçenin Meclis'e verildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Genel Sekreter Serdar Eryılmaz, geçen yıl İstanbul Saraçhane'de "LGBT Propaganda ve Dayatmasına Karşı Büyük Aile Buluşması" ile milletin haklı talebinin dile getirildiğini hatırlattı.

150 BİN ISLAK İMZA

LGBT propagandasının yasaklanmasına ve örgütlerinin kapatılmasına ilişkin yürütülen çalışma sonucunda 150 bin kişiden ıslak imza toplandığını belirten Eryılmaz, "On binlerce aile ve yüzlerce sivil toplum kuruluşu, 17 Eylül'de 'Çocuklarımız, Ailemiz ve İnsanlık İçin' başlıklı Büyük Aile Buluşması'nda, haklı taleplerini ilgili taraflara, ulusal ve uluslararası kamuoyuna bir kez daha sunmuştur." ifadelerini kullandı.

"KÜRESEL ÇETELERİN KURDUĞU, DESTEKLEDİĞİ VE YAYGINLAŞTIRDIĞI LGBT ÖRGÜTÜ..."

Eryılmaz, "Küresel çetelerin ailelerimizi yok etmek, nesillerimizi bozmak, üremeyi durdurmak, cinsiyetsiz insan tipi oluşturmak için kurduğu, desteklediği ve yaygınlaştırdığı LGBT örgütünün ülkemizdeki faaliyetlerine ivedilikle son verilmesini istiyoruz." değerlendirmesini yaparak, taleplerini üç madde halinde şöyle sıraladı:

"Bir, basın yayın organları, her türlü kitle iletişim araçları, sosyal medya platformları vb. alanlarda propaganda ve reklam faaliyetlerinin yasaklanması. İki, sosyokültürel terör yapılanmalarına ait dernek, vakıf ve platformların kapatılması. Üç, kamuya açık alanlarda, her türlü kurum ve kuruluşta, okullarda, üniversitelerde ve toplu taşıma araçlarında aktivitelerinin engellenmesi ve kanuni düzenleme yapılması."

"MECLİS'TEKİ TÜM SİYASİ PARTİLERİN HAREKETE GEÇMESİNİ BEKLİYORUZ"

Platform olarak Türkiye'nin her köşesinden yükselen vatandaşların sesini Meclis'e taşımayı hedeflediklerini kaydeden Eryılmaz, "Meclis'te sandalyesi olan tüm partilere gönderdiğimiz yazılarla çağrıda bulunduk. Onların da milletimizin haklı talebine kulak vererek, çocuklarımızı, gençlerimizi ve aile kurumumuzu hedef alan bu tehdide karşı harekete geçmelerini bekliyoruz." görüşünü paylaştı.

"LGBT LOBİSİ, MARJİNALLİĞİ NORMALLEŞTİME ÇABASIYLA HAYATIN BİRÇOK ALANINA SIZMIŞTIR"

Eryılmaz, bugün ülkede aile kurumunun hiç olmadığı kadar tehdit altında olduğu görüşünü dile getirerek, "LGBT lobisi yoğun bir gayretle ülkemizde faaliyet göstermektedir. Toplumsal cinsiyetçi hareketler ve LGBT ideolojisi, marjinalliği normalleştirme çabasıyla hayatın birçok alanına sızmıştır. Politika, akademi, sanat, spor, eğitim, medya, iş dünyası, yerel yönetimler kuşatma altındadır. Bireysel hak ve özgürlükler maskesi altında fıtratı bozmayı ve toplumsal değerleri yok etmeyi amaçlayan bu sosyokültürel terör, aile kurumunu ve nesillerimizi hedef almaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Eryılmaz, vahim gidişe dur demek için TBMM'nin gündemine ailenin korunmasına dönük düzenlemelerin anayasa değişikliği teklifi ile alınmasının önemli olduğunu aktardı.

Serdar Eryılmaz, 150 bin ıslak imzalı dilekçe ile talep edilen kanuni düzenlemelerin gerçekleşmesi için Meclis'te yer alan siyasi partilerle yoğun temaslarını sürdürerek konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

BÜYÜK AİLE PLATFORMU

Büyük Aile Platformu 18 Mayıs 2023'te kuruldu. 200'den fazla sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Büyük Aile Platformunun 15 kurucu üyesi bulunuyor.

Platformun kurucuları arasında, Birlik Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), İstanbul Aile Vakfı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Yesevi Alperenler Derneği, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, İstanbul Aile Vakfı, Aile Akademisi, Karz-ı Hasen Vakfı, Mutlu Yuva Derneği, Uluslararası Genç Derneği, Cumhuriyet Kadınlar Derneği, Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu (ÇAKOP) gibi sivil toplum kuruluşları yer alıyor.

KAYNAK: AA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 147
 • Haydar 2 ay önce Şikayet Et
  LGBT propagandasının en büyük destekçisi , birçoğu yurtdışından fonlanan kadın dernekleri. Morçatı nın sitesine girin bakın mesela.
  Cevapla
 • Y.M. 2 ay önce Şikayet Et
  İstanbul sözleşmesi ile gelen hangi kanun ve oluşum iptal edildi ki, LGBT yasaklanacak?
  Cevapla
 • Mete TÜRK 2 ay önce Şikayet Et
  Lamı cimi yok. TBMM'de Çoğunluk Ak parti ve MHP'de, ayrıca diğer muhafazakar partilerden de destek gelir. Biran önce bu lgbt midir nedir, bunun tüm faaliyetlerini yasaklayın. NOKTA.
  Cevapla
 • 6284 Kaldırılsın 2 ay önce Şikayet Et
  Ne imzası bu ne saçmalık, biz müslüman değilmiyiz, kitabın sözü üzerine söz kanunu üzerine kanun mu olur, imzaymış, bu ne acizlik. Meclis kafir mi de LGBT yi serbest bırakacak.
  Cevapla
 • Recep IŞIK 2 ay önce Şikayet Et
  Yahu siz önce ZİNAYI kaldırın ZİNAYI,LGBT kendiliğinden çöker.Kimin eli kimin cebinde kim kimle nerede HALT ediyor belli değil.Bu ne olacak?Siz hemen DERHAL BEHEMEHAL ZİNAYI SUÇ SAYIN SUÇ.Bir ülkenin başına bundan başka daha ne büyük BELA olabilir?İşte en BÖYÜK BELA budur.Bunu selbest edenlerin ölenleri varsa MEZARI KÜTÜRESİN ESFELİ SAFİLİN ÇUKURLARIN EN ÇUKURU LSUN MEKANI.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Maalesef öyle. Dolayısıyla lgbt yi bir şamar oğlanı yaparak bir çok iğrençliğin üzeri örtülmeye çalışılmasın. Zina, gıybet, fitne, fesatlık, tecavüz, terör gibi bir çok şeye kör bakıp lgbt yi mahkum etmek, bir yanlışı başka bir yanlışla düzeltmeye çalışmaktır. Yani kendimizi kandırıyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TTB'ye kayyım kararı milletin yüreğine su serpti!
Dünya devinden itiraf gibi Türk Lirası açıklaması! Hepsi almaya başladı