MSB duyurdu: Bir gece ansızın inlerinde vurduk!

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Irak'ın Kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörlerin hedeflerine 1 Ekim 2023 saat 21.00'da hava harekatı düzenlendi.

GİRİŞ 01.10.2023 22:33 GÜNCELLEME 02.10.2023 09:30
Bu Habere 200 Yorum Yapılmış

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın Kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 01 Ekim 2023 saat 21.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAYNAK: HABER7
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 200
 • Durma vur 2 ay önce Şikayet Et
  Heryeri başlarına yıkın dünya bize yalvarsın dur diye bizde şartlarımızı ortaya koyarız durmak için.
  Cevapla
 • Anadoludan 2 ay önce Şikayet Et
  Kuduz itin çaresi yok tek çaresini bilir insanımız vuracaksın.
  Cevapla
 • Dede 2 ay önce Şikayet Et
  Reisi denemesinler bu konularda dediğini mutlaka yapar.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  İnşallah canım kardeşim dilimize tercüman oldunuz, bu itler ve içerideki YANDAŞLARI kahrolsun Milletimiz ilelebet VAR OLSUN İNŞALLAH HAYDAR ÇELİK ❤
  Cevapla
 • İnşallah. 2 ay önce Şikayet Et
  bir an önce Allah' ın izni ile fıratın doğusuna girsek. en az 15 - 20 - 25 bin pkk-pyd teröristini etkisiz hale getirirsek bir daha kendilerine gelemezler İnşallah. hdp de yeşil sol partileride kendiliğinden kapanır yok olur gider İnşallah. büyük ermenistan ve büyük israil hayalleride çöp olur gider İnşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Macron'dan İsrail'e mesaj: Bunun mümkün olduğuna inanan var mı?
İsrail'den yeni skandal: Kendi asker ve vatandaşlarını da SİHA'larla vurmuşlar!