Destici: Gazze’ye yönelik bombardıman durmalıdır

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin "İslam dünyası, ateşkes, barışın sağlanması için net duruş koyarsa daha erken sonuç alınacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

GİRİŞ 13.10.2023 03:13 GÜNCELLEME 13.10.2023 03:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi kabul etti.

Kabul, AK Parti Genel Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşti.

Destici'yi Genel Merkez'e gelişinde AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin karşıladı.

Kabul sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Mustafa Destici, kabulde, partinin 22 Ekim'de gerçekleşecek 12. Olağan Büyük Kongresine davet ilettiklerini söyledi.

"DÜNYANIN DUR DEMESİ LAZIM"

Destici, Filistin ve İsrail arasında yaşanan ve savaşa dönüşen süreçte sivillere yönelik saldırılara dikkati çekerek, İsrail'in orantısız güçle Gazze'yi vurduğunu söyledi. Mustafa Destici, "İsrail, Hamas'ın gerçekleştirdiği saldırıdan sonra bunu da dayanak tutarak ve ABD başta olmak üzere diğer batı devletlerinin de desteğini alarak Gazze'yi tamamen yerle yeksan etme, daha sonra da işgal edip İsrail topraklarına katma projesini uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Buna bütün dünyanın 'dur' demesi lazım." diye konuştu.

ABD'nin açıktan İsrail'in tarafında olmasının dünya barışı açısından kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade eden Destici, "Çağrımız sadece batılı devletlere değil, Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı... Bunların daha hızlı hareket etmesi ve net bir durum sergilemesi gerekiyor. İslam dünyası, ateşkes, barışın sağlanması için net duruş koyarsa daha erken sonuç alınacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kabulde, yeni anayasadan yerel seçimlere kadar belli başlıkları istişare etme fırsatı bulduklarını belirten Destici, kongrenin ardından tekrar bir araya geleceklerini söyledi.

Yerel seçimde işbirliğine ilişkin bir soruya Mustafa Destici, "AK Parti büyük kurultayını yaptı. Biz de 22 Ekim'de kongremizi gerçekleştirdikten sonra bunları o zaman daha net bir şekilde oturup, konuşma imkanı bulacağımızı ifade etmek istiyorum. Biz Cumhur İttifakı'nın bir parçasıyız. Cumhur İttifakı sadece seçim işbirliği demek değildir. Bir ruhu, gayesi, amacı vardır. Diğer bir önceliğimiz de Türkiye'yi bu darbe anayasasından kurtarmak, demokratik, sivil bir anayasa kavuşturmaktır." yanıtını verdi.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • B.Ali 4 ay önce Şikayet Et
    İşgal altındaki Karabağ yıllar sonra askeri operasyonlarla özgürlüğüne kavuşabildi diplomasi falan çöp. 1974'te Kıbrıs'a müdahale etmesek tam bir soykırım yaşanacaktı harekatı yarım bıraktığımız için sorun halen devam ediyor. 1996'da Bosna'da uluslararası toplumun gözü önünde soykırım yapıldı yani dünya dur diyecek falan boş bunlar onca BM kararı var zaten hiçbirini taktıkları yok.
    Cevapla
  • ali 4 ay önce Şikayet Et
    Ancak konuşursunuz millete karşılığın nedir oyun kaçtane
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Şükrü Genç: Kılıçdaroğlu'nu destekledim, soğukluk hissettim
TFF Süper Kupa'nın yeri ve tarihini açıkladı