Hulusi Akar: Bunun hesabı mutlaka sorulacak

Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Yedi iklim üç kıtada daima insanlığı, kardeşliği, özgürlüğü, hürriyeti, medeniyeti taşımış bir milletin evlatları olarak her zaman ne diyoruz? Biz hür doğduk, hür yaşarız” dedi.

GİRİŞ 06.11.2023 23:14 GÜNCELLEME 06.11.2023 23:17
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

 TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Türkiye’nin 2 bin 500 yılı aşan bir tarihi olduğunu belirterek, “Yedi iklim üç kıtada daima insanlığı, kardeşliği, özgürlüğü, hürriyeti, medeniyeti taşımış bir milletin evlatları olarak her zaman ne diyoruz? Biz hür doğduk, hür yaşarız” dedi.

Açılış ve ziyaretler için geldiği Aksaray’da ilk olarak valiliği ziyaret eden Akar, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile görüştü. Daha sonra Aksaray Belediyesi tarafından Ervah Kabristanlığı girişine yapılan Şehitler Müzesi'nin açılışına katılan Akar burada yaptığı konuşmada, “Bizim 2 bin 500 yılı aşan tarihimiz var, şanlı tarihimiz var. Şerefle dolu şan ile dolu. Bu şanlı tarihimiz özellikle İslam ile şereflendikten sonra yedi iklim üç kıtada daima insanlığı, kardeşliği, özgürlüğü, hürriyeti, medeniyeti taşımış bir milletin evlatları olarak her zaman ne diyoruz; 'Biz hür doğduk hür yaşarız. Hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarız' diyoruz. Bunun için de biz her zaman ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışı ile ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı, sancağımızı, milletimizi, hudutlarımızı korumak ve kollamak için hiçbir zaman gözümüzü esirgemedik. Şu anda birlikte açılışını yapacağımız ve burada onların hatırasını anacağımız şehitlerimizle benzer duygularla, aynı duygularla Çukur operasyonlarında, Fırat Kalkanı'nda, Zeytin Dalı'nda, Barış Pınarı'nda ve Pençe Harekatı'nda sadece ve sadece teröristlere karşı yoğun bir mücadele verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Bizim tek hedefimiz teröristler. PYD/PKK, DEAŞ, FETÖ her kim ise sadece teröristler bizim hedefimiz. Bizim hiçbir şekilde etkin, dini kökenlere bakmak sureti ile kimseyle bizim sorunumuz yok. Kürtler, Türkler, Araplar kardeştir. 85 milyon biz tek yürek tek yumruk olarak bu vatanı, bu milleti yüceltmek için büyük ve güçlü Türkiye için çalışmalarımızı Cumhur İttifakı ile birlikte hep beraber sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Ve inşallah bu 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet ile birlikte önümüzde büyük Türkiye ideallerini gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönemi de, 2. yüzyılı da Türkiye Yüzyılı yapacağız. Sizlerin sevgisi, güveni, duası devam ettikçe bizim aşamayacağımız bir engel, üstesinden gelemeyeceğimiz bir görev yok Allah’ın izni ile” dedi.“Biz sizin için ne yapsak azdır, bunun farkındayız”

Şehit yakınları için ne yapılsa az olduğunu belirten Akar, “Bugünlere nasıl gelindi, bugün biz mutlu, müreffeh, sakin ve güven içinde oturuyorsak bunlar kimlerin sayesinde oldu? Unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği gibi bu ülkedeki geldiğimiz noktadaki emeği geçenler şehitlerimiz. Bunları daima saygıyla, hürmetle anacağız. Onlara karşı görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin siz değerli aileleri de bizim için baş tacısınız. Biz sizin için ne yapsak azdır, bunun farkındayız. Bunu her vesile ile ister kanunlar, ister yasalar, yapılan konuşmalardan alınan tedbirlere kadar valilerimiz, belediye başkanlarımız, bakanlarımız bunun farkında ve zaten Cumhurbaşkanımızın direktifleri gayet açık. Elimizden gelen ne ise bugüne kadar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.“Bunun hesabı mutlaka bir gün gelecek sorulacak”

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılara ilişkin açıklamalarda bulunan Akar, “Burada Türkiye olarak, Türk milleti olarak biz gerçekten dünyaya çok örnekler verdik. Şu anda bazı alçakların, hainlerin alçakça kadınlara, çocuklara el kaldırması gerçekten iğrenç. Tam anlamı ile iğrenç. Artık burada hukuk, kanunlar, yasalar bitti, en sonunda insanlık da bitti. Bu eli kanlı Netanyahu alçağı çocuklara, kadınlara, kızlara, silahsız masum insanlara vurmaktan çekinmiyor. Fakat o çocukların kanları onların elinde ve daima peşinde olacak. Bunun hesabı mutlaka bir gün gelecek sorulacak. Bunun hesabı sorulacak. Bir kez daha şunu söylüyorum, bizim 2 bin 500 yıllık Türk milletinin tarihinde kesinlikle bir alçaklık yoktur. Son yapılan operasyonlar sırasında Mehmetçik, hiçbir ordunun göstermediği kadar büyük bir dikkatle, hassasiyetle, masum insanlara ve çevreye zarar vermemek için her türlü tedbiri aldı, almaya devam ediyor” şeklinde konuştu.
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, “Aksaray’da ihtiyaç duyduğumuz böyle bir projeyi şehrimize kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak, onları gelecek nesillere aktarmak, anlatmak, neler yaşadıklarını burada sergileyerek göstermek bizim için önem arz ediyordu. Bunun arayışı içinde araştırmalar yaparken en uygunu da dünyada üç tane olduğu düşünülen birisi burada Ervah Kabristanlığı, diğeri Şam ve diğeri de Medine-i Münevvere'de. Hamdolsun arkadaşlarımızla hızlı bir şekilde bunun çalışmasına başladık. Kıymetli şehit yakınlarımız da şehitlerimizin emanetlerini bize teslim ettiler. Burada da onlarla bir sergi salonu açtık. İnşallah burayı ziyaret eden tüm vatandaşlarımız şehitlerimizin o manevi havasını müzeyi ziyaretlerinde hepsinin hissedeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Akar ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek müzenin açılışını gerçekleştirdi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 48
 • Osmanlı Halife 7 ay önce Şikayet Et
  Güçlü bir Türkiye ordusunun bakanlıgını hak eden degerli kardrşimiz Hulusi Akar'saygım çok.Hangi bir ğüç olursa olsun Türkiye devletinin ordusuna hiçbir güç yan göz ile bile bakamaz fakat bu Islam devletlerinin birleşmesinde bir türlü bir yol katedilmedi.Hernekadar güçlü olsa da Türkiye dış Islami ülkelere başarıyla müdahale etmek için muhakak böyle bir birleşmeye ihtiyacımız var.
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Allah İsrail'den hesap soracak ta biz ne yapıyoruz bizlere sormacakmı
  Cevapla
 • Hasanoğlu 7 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanımız Allah Teala razı olsun mazlumun yanında oldunuz.
  Cevapla
 • Kul 7 ay önce Şikayet Et
  Hulusi Akar gibi çok kıymetli, değerli Müslüman Türk büyüklerimi,Devlet adamlarını görünce hem Türk hemde Müslüman olduğum için gurur duyuyorum.Rabbim kendisine,eşine çocuklarına hayırlı huzurlu bir ömür nasîp etsin inşaallah.Rabbim Kendisi gibi samimi, vatansever kullarının daha da çok sayısını arttırsın.Rabbim bütün Devlet adamlarımızdan razı olsun.
  Cevapla
 • Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Tanrı Türk'ü korusun ve kutsasin Ne mutlu Türküm diyene Türk övün çalış güven
  Cevapla
 • Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Türk milleti ikinci sınıf vatandaş olmuş ülke dışına göçüyor bunun tek sebebi sizlersiniz ülke araplar tarafından satılıyor haberiniz yok hala a haber izleyin sizler çocuklarımızın hakkını helal etmiyorum
  Cevapla
 • Hülagû 7 ay önce Şikayet Et
  Afgan Suriyeliye taparak Türk olunmaz Müslüman demek daha doğru olur. Türklük size ağır gelir yallah çöl artıkları
  Cevapla
 • Koyun 7 ay önce Şikayet Et
  Kardeşlik mi, özgürlük mü ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 17 terörist etkisiz hale getirildi!
15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe açıldı