HDP önündeki evlat nöbetinde aile sayısı 369 oldu

Diyarbakır'da, HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı, İstanbul’da 1993 yılında 20 yaşındayken kaçırılan oğlu Rafet Ekinci için gelen annesi Gülistan Ekinci ile birlikte 369'a çıktı.

HDP önündeki evlat nöbetinde aile sayısı 369 oldu
HDP önündeki evlat nöbetinde aile sayısı 369 oldu
GİRİŞ 07.11.2023 17:04 GÜNCELLEME 07.11.2023 17:04

Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019'da Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. Bin 527 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 47 aile, çocuklarına kavuştu.

1993'te inşaatlarda çalışmak için gittiği İstanbul’da 20 yaşındayken kaçırılan oğlu Rafet Ekinci için, kızı Emine Can ile birlikte Batman’dan gelen Gülistan Ekinci ile HDP önünde evlat nöbeti tutan aile sayısı 369 oldu.Ağabeyinden 30 yıldır haber alamadıklarını belirten Emine Can, “Ağabeyimi geri istiyorum. Terör örgütünü lanetliyoruz. Hiçbir genç, hiçbir çocuk artık kandırılmasın. Lütfen bitsin bu dava artık. Kimsenin çocuğu kandırılmasın, gitmesin. Terör örgütünü lanetliyorum ben. Ben ağabeyimi geri istiyorum. Yıllardır onun hasretini çekiyoruz. Ne hakkınız var, bu çocukları artık kandırmayın. Ağabey eğer bizi duyuyorsan geri dön. Hepimiz seni seviyoruz. Ne olur geri dön” dedi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan kişiye otomobil çarptı
İran'dan, İsrail ve ABD'ye tehdit: Olacaklardan siz sorumlusunuz!