Hatay'da moloz dağları oluştu

Depremin vurduğu Hatay’da ağır hasarlı binaların hafriyatının taşındığı alanda moloz dağları oluştu.

Hatay'da moloz dağları oluştu
Hatay'da moloz dağları oluştu
GİRİŞ 12.11.2023 10:01 GÜNCELLEME 12.11.2023 10:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük hasarı alan Hatay’da enkaz kaldırma çalışmalarının büyük çoğunluğu tamamlandı. Antakya ilçe merkezinde ağır hasarlı bina neredeyse kalmadı. Hatay Valiliği koordinesinde yıkım ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yıkımların aralıksız sürmesiyle birlikte kamyonlar, moloz döküm sahalarına arı gibi hafriyat taşıyor.

Antakya ilçesi Karlısu Mahallesi’nde yerleşim yerlerinden uzak bir noktada bulunan moloz döküm alanına günlük bin kamyon girişinin olduğu zamanlar oluyor.


"GÜNDE BİN KAMYONA KADAR MOLOZ DÖKÜMÜ OLUYOR

Moloz döküm sahası sorumlusu Cihan Saçak, günlük bin kamyona kadar moloz dökümü gerçekleştiğini ifade ederek, “Saha sorumlusuyum. Depremin ilk gününden beri burada çalışmalara devam ediyoruz. Bu moloz sahasında şu an 300 - 400 arasında kamyon girişi oldu. Biraz azalma var ama normal günde bin kamyona kadar moloz dökümü oluyor. 5 moloz sahasının kapanmasından sonra ay başından beri burada bir yoğunluk var. Bu moloz sahası yakın olduğu için herkes burayı tercih ediyor. Enek, Bakras ve Narlıca moloz sahaları vardı. Onların dolmasından sonra burada yoğunluk olmaya başladı. Elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Karlısu Mahallesi Muhtarı Mehmet İncecik, çukur bölgelerde olan arazilerin molozlarla birlikte düz bir hale getirileceğini ifade ederek, “Çukurda olan arazilerin üzerine temiz toprak çekilecek. Herkes tapusunu aynı metrekaresinde alacak. Vatandaşların arsaları daha düzgün bir hale gelip, daha kullanılır bir şekilde teslim edilecek” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
Nursena Akbaba Haber7.com - Editör
Haber 7 - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Haber7.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Omerekinci .tirim 3 ay önce Şikayet Et
    Muhtar belliki hiç canıyanmamış herkesin arazisini tekrar gerialacağını anlatıyor. Acaba o arazilerin sahibi yaşıyormu
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Akşener'den ittifak dayatmasına hodri meydan: Sizin için mi parti kurduk!
Emekli maaşı hesaplarken gözden kaçan ayrıntı! Bunu yapanlar dikkat