Ümit Özdağ, Ebu Ubeyde temsilinden de rahatsız oldu

Batman'da HÜDA PAR İl Başkanlığınca İzzeddin el-Kassam Tugayları üniforması giyinen gençlerle birlikte Filistin'e destek eylemi düzenlendi. Zafer Partisi Ümit Özdağ, Filistin'e destek verilmesinden rahatsız oldu ve savcıları göreve çağırdı.

GİRİŞ 12.11.2023 23:08 GÜNCELLEME 12.11.2023 23:15
Bu Habere 103 Yorum Yapılmış

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı tarafından Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu ve Filistin Alimler Birliği Başkanı Nevvaf Tekruri'nin katılımıyla Turgut Özal Bulvarı Basın Kavşağı'nda Filistin'e destek için eylem düzenlendi.

Filistin bayraklarının taşındığı mitinge siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

Eylemde, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından sanatçılar tarafından ilahi ve marşlar okundu.

İZZEDDİN EL-KASSAM TEMSİL EDİLDİ

Yapıcıoğlu ile birlikte sahneye çıkan Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının üniformaları giyinen gençler, Gazze'deki soykırıma ve Kudüs davasına sahip çıkan vatandaşları selamladı.

ZEKERİYA YAPICIOĞLU: MAZLUMLARLA DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "37 gündür ümmet ayakta ama birkaç gündür Filistinli kardeşlerimizden çağrı yapıldı. Dediler ki ‘Önümüzdeki cuma, cumartesi ve pazar günleri meydanları doldurun, dayanışmayı güçlendirme ve ABD ile siyoniste baskı yapma günleri olsun.’ Biz kıyamdayız, ayaktayız, biz bu tufanın arkasındayız, meşru görüyoruz. Mazlumlarla dayanışma içindeyiz, zalimin zulmüne boyun eğmeyen azizleri tebrik ediyoruz." ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ EBU UBEYDE TEMSİLİNDEN RAHATSIZ OLDU, SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI!

İşgalci İsrail ordusunu kara savaşında perişan eden İzzeddin el-Kassam Tugayları, Zafer Partisi Ümit Özdağ'ı da rahatsız etti. Protesto görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Özdağ, "HÜDA-PAR mitinginde yapılan suç. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz" sözlerini sarf etti.

MAZLUM FİLİSTİNLİLERE YÖNELİK PROVOKATİF SÖZLERİ

7 Ekim'de başlayan İsrail-Filistin çatışması sonrası Özdağ, "Filistin davası, İslam davası değildir. Filistin davası, Türk milletinin davası değildir. Filistin davası, Filistinli Arapların davasıdır. Filistin davası, nasıl İslam davası olsun? Filistin Kurtuluş Örgütünün içerisinde Filistinli Hristiyanlar da var, Filistinli ateistler de var, Filistinli Müslümanlar da var. Bu, bir dini dava değil bir milli davadır. Biz, Filistin'i vermemek için Hristiyan ordusuyla savaştık. O zaman yanımızda değildiniz. Öte yandan Kudüs meselesini bir Arap, Filistin davasından ayrı görürüz. Zafer Partisi olarak ve Kudüs'ü de İsrail'in başkenti olarak kabul etmeyiz." sözleriyle tepkileri üzerine toplamıştı.

İZZEDDİN EL KASSAM OSMANLI ASKERİYDİ

Öte yandan Hamas'ın askeri kanadının ismini aldığı "Mücahitlerin Lideri" lakabıyla anılan İzzeddin el-Kassam, aynı zamanda Suriye doğumlu Osmanlı vatandaşı ve askeri.

Bir direniş abidesi olan İzzeddin el-Kassam, Filistin’de Yahudi devleti kurulmasını destekleyen İngiliz işgalcilere karşı, 1935 yılında bağımsızlık mücadelesi verirken İngiliz işgalciler tarafından şehit edilmişti.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 103
 • Halil 8 ay önce Şikayet Et
  Filistin Kurtuluş örgütü diyor lan adam meseleyi bilmiyor daha komedi gibi dediği örgüt İsrail'in güdümünde ki Abbas Filistin'de tanınmıyor ama dikta ediliyor dünyadan haberin yok siyasi parti liderisin akıl alır gibi değil
  Cevapla
 • Kadir cay 8 ay önce Şikayet Et
  elbette rahatsiz olur aynı meşrebden
  Cevapla
 • yaşasın Cehennem 8 ay önce Şikayet Et
  kraldan beter kralcı küfür tek millet olduğunun bir kez daha açık ispatı kafirler münafıklar müşrikle fasıklar ateistler...ve bizden müslümanmış gibi gözüküp kafirlerle İslam aleyhine dost ve birlik olanlar için yaşasın ebedi Cehennem ateşleri bol Cehennemleri daim olsun
  Cevapla
 • A o 8 ay önce Şikayet Et
  Guzrl konuş olbus değerli kardeşim gerçekden çok dogruki anlamazlar
  Cevapla
 • Ayhan 8 ay önce Şikayet Et
  İzzeddin el_Kassam Allah yar ve yardımcınız olsun Zafer İslam'ın
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Ümit Özdağ Senin Hangi Milletten Olduğun Belli Oluyor?? ❤️
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ada’nın geleceği için çarpıcı yorum: Barış Gücü şaklabanlığına gerek yok
Deprem korkusu göçü arttırdı! İstanbul'dan kaçanlar bu şehri tercih ediyor