İYİ Parti'de istifa depremi devam ediyor! Aylin Anıl Arslan istifa etti

İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan, 'yerel seçimlerde iş birliğine gidilmemesini' gerekçe göstererek partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti'de istifa depremi devam ediyor! Aylin Anıl Arslan istifa etti
İYİ Parti'de istifa depremi devam ediyor! Aylin Anıl Arslan istifa etti
GİRİŞ 16.11.2023 23:12 GÜNCELLEME 16.11.2023 23:13
Bu Habere 122 Yorum Yapılmış

İYİ Parti'de istifalar sürüyor. Son alarak Sağlık Politikaları Başkan Yardımcısı Dr. Aylin Anıl Arslan, görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Akşener kontrolü kaybetti, bomba kulis: 10 milletvekili daha istifa edecek!Akşener kontrolü kaybetti, bomba kulis: 10 milletvekili daha istifa edecek!

Arslan, “İYİ Parti tarafından alınan bu karar ve son dönemde yapılan açıklamaların belediye seçimlerinde de AK Parti ve Cumhur ittifakını destekler ve mevcut iktidarı güçlendirir nitelikte olması sebebiyle İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum” dedi.

"PARTİ ÜYELİĞİMDEN İSTİFA EDİYORUM"

Arslan’ın sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklama şöyle:

“20 yıldır kadın hastalıkları ve doğum hekimi olarak ülkeme hizmet verirken 2023 yılı genel seçimlerinde İYİ Parti Hatay Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldım. O dönemde yaşanan deprem felaketi, oradaki insanlara nasıl yardımcı olabiliriz fikri, bir hekim olarak benim ve hekim arkadaşlarımızın yaşadığı zorluklar, iktidarın yanlış sağlık politikaları sebebiyle vatandaşın doktora düşman edilmesi ve bunun sonucunda şiddet gören ve her geçen gün değersizleştirilen sağlık çalışanlarının ülkeyi terk etmesi gibi sayısız sebepler siyasete katılmamda etkili oldu. Bu süreçte beni en çok heyecanlandıran ise; muhalif partilerin bir araya gelerek ittifak oluşturması ve mevcut iktidarı değiştirme çabası olmuştur. Seçim sonrası dönemde her muhalif aday ve ittifak partilerine gönül veren seçmenler gibi büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadım ama siyasi mücadeleye devam kararı aldım. Partinin önerisi ve oluru ile Sağlık Politikaları Başkan Yardımcılığı görevine atandım. Bugüne gelindiğinde; 81 ilde iş birliği olmaksızın yerel seçimlere girilmesi kararının alınmasının başta ittifakla iktidara karşı kazanılmış büyükşehir belediyelerinin kaybedilmesi olmak üzere, ülkenin menfaati açısından birçok olumsuz sonuçlar doğuracağı aşikardır. İYİ Parti tarafından alınan bu karar ve son dönemde yapılan açıklamaların belediye seçimlerinde de AK Parti ve Cumhur ittifakını destekler ve mevcut iktidarı güçlendirir nitelikte olması sebebiyle İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum.

28.Dönem Hatay Milletvekili adaylığım döneminde ve görevim sürecinde birlikte yol yürüdüğüm, çalışmaktan onur duyduğum tüm arkadaşlarıma ve İYİ Partililere teşekkür ediyorum.”

 

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 122
 • Beza 8 ay önce Şikayet Et
  Niye Iyi parti ,CHP nin emir eri mi?
  Cevapla
 • Hdsa 8 ay önce Şikayet Et
  Iyi partide isin ne?CHP li olaydin.
  Cevapla
 • Ayhan 8 ay önce Şikayet Et
  CHP kafalılar iyot gibi açığa çıkıyorlar. Gidecekleri tek yer CHP.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  bunların hepsi cıkarcı
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  kurmuş olduğu cümlelere bakarmısınız o zaman sen niye ordasın, marjinal bir cüşünceye sahip bu kişilerden ne vatana ne millete yarar gelir h!p aşıkları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uluslararası ziyaretçi ağırlayan şehirler listesine Türkiye'den 2 şehir girdi
Fransa'dan İsrail-Lübnan açıklaması: Felaket olur