Yargıtay'dan Can Atalay kararı

Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisi’nden Hatay milletvekili seçilen Can Atalay’ın avukatlarının, AYM’nin verdiği hak ihlali kararına uymayan Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin kararına itirazını inceledi.

Yargıtay'dan Can Atalay kararı
Yargıtay'dan Can Atalay kararı
GİRİŞ 21.11.2023 00:40 GÜNCELLEME 21.11.2023 00:40
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili seçilen Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay hakkındaki Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) verdiği ihlal kararına uyulmamasına ilişkin Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin kararına yapılan itirazda, “karar verilmesine yer olmadığına” hükmetti.

ATALAY’IN AVUKATLARI İTİRAZ ETMİŞTİ

Atalay’ın avukatları, AYM’nin verdiği hak ihlali kararına uymayan Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin kararına itiraz etmişti.

İtirazı, Yargıtay 4. Ceza Dairesi inceledi. Daire, itirazla ilgili “karar verilmesine yer olmadığına” hükmetti.

Dairenin kararında, 3. Ceza Dairesi’nce verilen kararın “itiraz yolu açık bir karar olmadığı” belirtilerek, bu nedenle itirazla ilgili karar verilmesine yer olmadığına hükmedildiği ifade edildi.

Kararın tebliğ işlemlerini Yargıtay 3. Ceza Dairesi yapacak.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 27
 • ibra 6 ay önce Şikayet Et
  bu adam hukum giymis cezasini cekiyor ve bir anda aday olup vekil oluyor acaba bunlardan bir sicil belgesi falan istenmiyormu bu ne bir alamet sadece bizim ulkemizde oluyor boyle mucizeler
  Cevapla
 • Vurucu 6 ay önce Şikayet Et
  yarıtay haklıdır aym çürümüştür türkiye düşmanlarının yanında duruyor yetkisini aşıyor kapatılmalıdır
  Cevapla
 • fırat kalkanı 6 ay önce Şikayet Et
  yargıtayın kararı doğrudur anayasa mahkemesi hakimlerine güvenmemek gerek bu yargıtay kararı olmasaydı ilk seçimde hem katil apo hain kavala ile katil demirtaş aday olup seçtirerek hapisten çıkarmaları için zemin hazırlanır ama yargıtay noktayı koydu...şimdi sıra mecliste anayasa mahkemesini kapatılsın artık.
  Cevapla
 • Fethullah ÇELİK 6 ay önce Şikayet Et
  Maalesef yargımız pek güven vermiyor. sadece bu olayda değil daha önce de defalarca yaşadığımız gibi müebbet ile kesin ceza alanlardan arkası güçlü olanlar bir şekilde salıverildiler. Hatta tazminat bile aldılar. Siz hiç bir garibanın hak ihlaliyle tahliye edildiğine şahit oldunuz mu? Ama sanki bu sefer gerçekten vicdanlı kimi gerçek yargıçlar hukukun üstünlüğünde direniyorlar. Helal ols
  Cevapla
 • Ali 6 ay önce Şikayet Et
  Yargıtay 4. Ceza Dairesi NOKTAYI KOYMUŞ...Sızlanmayı inlemeyi bırakın artık...
  Cevapla
 • İsmail 6 ay önce Şikayet Et
  Sen Hukuk cu mu sun arkadaş, her şeyi de biliyorsunuz.... Yargı bağımsızlığı şahsına lazım olduğu zaman bu taraflı ön yargınızdan ve cahilliğinizden utanırsınız...Hiç olmazsa interneti açıp kısa bir araştırma ve güncel yargı sistemini sorgulayabilirsin Allah sana da akıl vermiş iplerin başkalaın da olmamalı...
  Cevapla
 • hjhj ghd 6 ay önce Şikayet Et
  yasalar kırk yamalı bohça olursa olacağı kargaşa...
  Cevapla
 • Ali Veli 6 ay önce Şikayet Et
  Bu adam suçlu idiyse neden seçimden önce görmedin körmüydüler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Tekin'den atama açıklaması: Tarih verdi
Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde