Ümraniye'ye bin öğrencilik bir eğitim yuvası daha

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan 32 derslikli ve yaklaşık bin öğrenci kapasiteli Atakent Ortaokulu’ndaki çalışmalarda sona gelindi. Başkan İsmet Yıldırım, "Dünyayla yarışabilecek gençler yetiştirmemiz lazım" dedi.

Ümraniye'ye bin öğrencilik bir eğitim yuvası daha
Ümraniye'ye bin öğrencilik bir eğitim yuvası daha
GİRİŞ 24.11.2023 15:20 GÜNCELLEME 24.11.2023 15:20
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan 32 derslikli ve yaklaşık bin öğrenci kapasiteli Atakent Ortaokulu’ndaki çalışmalarda sona gelindi. Başkan İsmet Yıldırım, çatı katındaki 176 kişilik kütüphanesi, 210 kişilik konferans salonu, görsel sanatlar dersliği, fen ve bilgisayar laboratuvarıyla dikkat çeken okulu basın mensuplarına tanıttı. Başkan Yıldırım, “Öğrencilerimizin aldığı değerler eğitimiyle gelecekte dünyayla yarışabilecek gençler yetiştirmemiz lazım” dedi.

Ümraniye Belediyesi, ilçeye yeni okullar kazandırmaya devam ediyor. Atakent Mahallesi’nde yapımında sona gelinen yaklaşık bin öğrenci kapasiteli ortaokulunun basın tanıtımı yapıldı. Öğretmenler Günü’nde okulun şantiyesini basın mensuplarıyla birlikte gezen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, gazetecilere okul hakkında detaylı bilgi verdi. Toplam inşaat alanı 7 bin 585 metrekare olan okul içerisinde 891 metrekare alana yapılan 176 kişi kapasiteli kütüphane, 210 kişilik konferans salonu, 32 adet derslik, fen ve bilgisayar laboratuvarı, teknoloji tasarım atölyesi, müzik ve görsel sanatlar dersliği, kantin, yemekhane gibi birçok alan bulunuyor.

“ÜMRANİYE’DE 2 YIL İÇERİSİNDE 20 OKULUMUZ TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Ümraniyeli öğrencilerin yakın zamanda kavuşacağı Atakent Ortaokulu’nun şantiye gezisinde konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Öncelikle okullara ihtiyacımız var. Çift tedrisatlı okullarımızı teke indirmemiz lazım. Onun içinde 25’e yakın okula ihtiyaç vardı. Ben 2019’da göreve geldiğimde 6 tanesinin 5’ini tamamladık ve eğitime devam ediyor. Bu da inşallah altıncı okulumuz. Burası da 1 ya da 2 aya kadar tamamlanmış olacak. 4 tane de yine hayır sahipleri tarafından yapılan, valiliğimiz, milli eğitim kanalıyla da protokollerimiz yapılmış oldu. Onlara da inşallah önümüzdeki günlerde başlayacağız. Milli Eğitim Bakanlığımız, Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle Ümraniye’deki okullarımızın üzerinde duruyoruz. 2 tane okulu ihale ettiler. Biri başladı, diğerinin de görüşmeleri devam ediyor. 10 tane belediye kanalımızla, 10 tane de milli eğitim kanalımızla yapıldığı zaman 20 okulumuz Ümraniye’de iki yıl içerisinde inşallah tamamlanmış olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Türkiye’de 22 yıldır, bilhassa da Anadolu da 20 derslikli okullar yapıldı. Biz de tüm bu çalışmalara ilaveten belediyeler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Atakent Ortaokulumuzda bizim altıncı okulumuz. 4 tanesini de hayırsever tarafından yapıyoruz. Yine 10 okulu belediyemiz, 10 okulumuzu da milli eğitim kaynaklarıyla yapacağız. Öğrencilerimizin aldığı değerler eğitimiyle gelecekte dünyayla yarışabilecek gençler yetiştirmemiz lazım. Belediye olarak bunun gayreti içerisinde olacağız. Çünkü dinamik bir gençliğimiz var. Türkiye’nin önünün açılması için gerek Milli Eğitim Bakanlığımız, gerekse belediye başkanlarımız elinden geleni yapıyor. Tüm emeği geçen herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi. 

"EĞİTİME DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Ümraniye’de eğitime desteklerin devam ettiğinin de altını çizen Başkan Yıldırım, “Hazırlık kurslarımızda toplam 18 bin 334 öğrenci eğitim alırken, Akademi Ümraniye sayesinde de 318 branşta 9 bin kişiyi mezun ettik. 100 bin kişiye afet farkındalık eğitimleri verdik. BESYO ve POMEM Hazırlık Kurslarımızda 410 sporcu gencimiz hayallerindeki okula yerleşti. Öte yandan 159 bin öğrencimizi çevre konusunda bilinçlendirdik. Her yıl gençlik buluşmalarında 20 bin öğrencimizle bir araya geliyoruz. Öğrenci lokantasında her gün 500 öğrencimize ücretsiz akşam yemeği desteği veriyoruz. 19 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları’na ise 32 bin kişi katıldı. Önemli çalışmalarımızdan biri olan İŞİM VAR OKULA GİDİYORUM projesiyle de 800 öğrencimiz hem okudu hem de çalıştı. Eğitime yaptığımız yatırımlarımız devam edecek” dedi. Şantiye gezisinin sonunda Başkan İsmet Yıldırım, inşaatın çalışanlarına teşekkür ederek, tatlı ikram etti.

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 10
 • Tahsin 4 ay önce Şikayet Et
  2023 yılı ve hala spor salonu olmayan,spor yapmaya elverişsiz okul yapılıyor.Okul yapılması çok güzel ama bu durum üzücü
  Cevapla
 • Kdkdckckk 4 ay önce Şikayet Et
  Yok yaww nasil olacak her sene egitim sistemini degistirince? Sizin gibi comar yetisir ancak bu kafayla
  Cevapla
 • XXX 4 ay önce Şikayet Et
  Tepeüstü mahallesinde ilkokul sorunu var.Bir türlü sonuç alınamadı. Yer sorunundan bahsedilip duruyor ama okul için yer var çözüm yok
  Cevapla
 • Lütfi Yenidünya 4 ay önce Şikayet Et
  Aslında yer sorunu yok. İmar planlarında okul alanı olarak yüzlerce şahıs tapulu arsa var. Devlet istimlak parası ödeyemediği icin 30-40 yıldır bekletiliyor. Sonradan imar transferi yasası cıktı ama her nedense belediyeler uygulamıyorlar. Sadece yesil alana ayrılan yerlere uyguluyorlar.
  Cevapla
 • Ziya 4 ay önce Şikayet Et
  Sultanbeyli belediyesi de uyuyor .hasanpaşa mahallesine bi okul yapamadılar.
  Cevapla
 • Tosya 4 ay önce Şikayet Et
  Ben Ümraniye belediye başkanından razıyım sen birde Üsküdar da otursan vah ki vah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan, Katar Emiri Al Sani ile görüştü
AK Parti'de analiz sürüyor: Emekliler mi yoksa yanlış aday mı?