Seçil Erzan'ın birlikte senet imzaladığını söylediği Moci'nin bankadaki fotoğrafı dosyada

Bankacı Seçil Erzan'ı, tehdit ederek videosunu çektiği ileri sürülen üniversite arkadaşının eşi Mojtaba Hakani'nin bankaya giriş ve çıkışına ilişkin fotoğrafı tespit edildi.

Seçil Erzan'ın birlikte senet imzaladığını söylediği Moci'nin bankadaki fotoğrafı dosyada
Seçil Erzan'ın birlikte senet imzaladığını söylediği Moci'nin bankadaki fotoğrafı dosyada
GİRİŞ 30.11.2023 21:17 GÜNCELLEME 30.11.2023 21:18
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Denizbank Levent Büyükdere Caddesi Şubesine ait kamera kayıt görüntülerinde banka müdürü odasını gösterir toplamda 77 adet güvenlik kamerası görüntüsü incelenerek bilirkişi raporu düzenlenmişti. 1 Mart 2023- 07 Nisan 2023 tarihleri arasındaki kamera kayıtları dökümlerine göre, Seçil Erzan'ı tehdit ederek cep telefonundan videosunu çektiği iddia edilen Mojtaba Hakani, 6 Mart 2023 tarihinde Erzan'ın makam odasına girdiği belirlendi. Raporda, saat 14.31 sıralarında 55-60 yaşlarında kırmızı  gömlekli, siyah montlu, kot pantolonlu şahsın (Mojtaba Hakani) müdür odasına giriş yaptığı ve saat 15.32 sıralarında odadan çıkarak ayrıldığı tespitine yer verildi.

"14 MİLYON TL'LİK SENEDİ MOCİ İLE İMZALADIM"

Seçil Erzan  iddianamedeki ifadesinde, "Moci diye bahsettiğim kişi Mojtaba Hakani üniversiteden arkadaşımın eşidir. Kendisine bu zamana kadar aldığım paranın çok daha üzerinde ödeme yaptım. Hatta Süleyman Aslan isimli tefeciden Moci ile birlikte gidip 10 milyon TL para aldım. 14 milyon TL para olacak şekilde geri ödedim. Süleyman Aslan'ın Florya'da bir ofisi bulunmaktadır. Süleyman Aslan bu 10 milyon TL parayı Denizbank'taki odamda bana yanında Moci de bulunduğu sırada teslim etti. Karşılığında da 14 milyon TL'lik Moci ile birlikte senet imzaladım. Ancak 14 milyon TL'yi Süleyman Aslan'a elden ödedim. Ayrıca Süleyman Aslan bana 1 milyon 350 bin dolar daha para vermişti. Sonrasında ben 2 milyon 650 bin dolar şeklinde çok daha fazla bir parayı Süleyman Aslan'a ödedim. Bu zamana kadar Süleyman Aslan'a çok fazla faiz ödedim" dediği yer aldı.

KAYNAK: DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 65
 • Aydın 3 ay önce Şikayet Et
  Bankaya odaklanılmalı!
  Cevapla
 • Eren 3 ay önce Şikayet Et
  Tefecilerden hesap soracak bir devlet yok mu??? Kadın tefeciletin tuzağına düşmüş. Başta kasını da yemlemişler. Fakat bir süre sonra tefeciler bankacıyı da eçıkar karşılığı borçlu hale getirmişler. Bana öyle geliyor ki o banka şubesinde ki herkes hesap vermeli.
  Cevapla
 • Selahattin ADANA 3 ay önce Şikayet Et
  Haram ve Faizin kazancının neticesi budur ; Neyseki Can kaybı yok bu kadar büyük maddi kayıplarda; Tabi şimdilik !!!.
  Cevapla
 • Asa 3 ay önce Şikayet Et
  İşin arkasında her zaman bir tefeci vardır olan kadına oldu
  Cevapla
 • Dede 3 ay önce Şikayet Et
  Bu şahıslar iyi incelensin paralar bir örgüte falan gitmesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
En değerli Türk futbolcular belirlendi! Zirvedeki isim şaşırtmadı
Filistinliler, cuma namazını İsrail saldırısında yıkılan Faruk Camisi enkazında kıldı