MİT içindeki köstebek ifşa oldu! Nasıl seçildi, nasıl sızdı? Hepsi ortaya çıktı

İtirafçı olan bir FETÖ mensubunun beyanları Milli İstihbarat Teşkilatı'nda 2013-2016 yılları arasında istihbarat uzman yardımcısı olarak görev yapan bir personelin PKK ile iş birliği yapan bir FETÖ'cü olduğunu ortaya çıkardı.

MİT içindeki köstebek ifşa oldu! Nasıl seçildi, nasıl sızdı? Hepsi ortaya çıktı
MİT içindeki köstebek ifşa oldu! Nasıl seçildi, nasıl sızdı? Hepsi ortaya çıktı
GİRİŞ 03.12.2023 13:25 GÜNCELLEME 03.12.2023 13:26
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ/PDY üyelerine yönelik yürüttüğü soruşturmalar kapsamında itirafçılık hükümlerinden faydalanmak isteyen örgüt üyelerinin beyanlarıyla MİT içerisine sızmış bir personeli açığa çıkardı. 2013-2016 yılları arasında Milli İstihbarat Teşkilatında istihbarat uzman yardımcısı olarak görev yapan Fatih K., teşkilatın araştırmaları sonrası 2016 yılında MİT'ten uzaklaştırıldı.

FETÖ'NÜN MİT'E SIZAN ELEMANI NASIL SEÇİLDİ?

Sabah'ın haberine göre; Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Fatih K., hakkında 'Siyasal ve Askeri Casusluk' ve 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak' suçundan iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianame İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Tutuklu olarak yargılanan Fatih K., hakkında hazırlanan iddianamede FETÖ'den itirafçı olan 3 kişinin beyanlarının bulunduğuna yer verildi. Beyanlarda ilk olarak Fatih K.'nın memleketinde örgüte ait dershanelerde öğrenim gördüğünü daha sonra MİT'in eğitim sürecinde karşılaştıkları anlatıldı.

ŞÜPHE OLMASIN DİYE EVLİLİĞİNİ DE ERTELEDİ

Bir başka itirafçı beyanında Fatih K.'nın örgüt içerisinde kod adının Yavuz olduğu, 2013 yılında MİT'e girmek için girdiği eğitimde FETÖ evlerinde kaldığı, kendisinden sorumlu kişinin kod adının Şeref olduğu belirtildi. Beyanda Fatih K.'nın örgüte bağlılığının tam olduğu o dönem evlenmek istediği kadının FETÖ'nün üniversitesinde okuduğu için kurumda sorun çıkmaması adına evliliği ertelediğine dikkat çekildi.

FETÖ'YE MİT'İN PKK FAALİYETLERİNİ AKTARDI

MİT'e girdikten sonra eşinin örgüt bağlantılı çıkması nedeniyle MİT'ten uzaklaştırılan Fatih K.'nın kuruma dava açtığı bu davayı da yine Sadık kod isimli örgüt üyesinin takip ettiği anlatılan iddianamede, MİT'te çalıştığı süre içerisinde kurumun faaliyetleri, çalışanlar hakkında bilgi ve belge konusunda örgüte bilgi aktarımı yaptığı anlatıldı. Bir itirafçı Fatih K.'nın özellikle FETÖ'ye MİT'in PKK ile ilgili faaliyetleri konusunda detaylı bilgi paylaşımında bulunduğunu çalışma evlerine belge ve bilgi getirdiğini söyledi.

23 YIL 1 AY HAPSE MAHKÛM EDİLDİ

2011 yılında örgüt tarafından kendisine verilen KPDS cevap anahtarıyla sınava giren Fatih K., aldığı sonuçla MİT'e girerken 2012 yılında ise örgütün çalışma evlerinde bu kez KPSS cevap anahtarı paylaşıldı. Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen örgüt üyesi yargılandığı mahkeme tarafından toplamda 23 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

KAYNAK: SABAH - ATAKAN IRMAK
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 91
 • Adil 2 ay önce Şikayet Et
  Getirin bizim mah.kafasını keselim siz ceza vermekten korkuyosunuz
  Cevapla
 • Ahmed Cengiz 2 ay önce Şikayet Et
  Ben bu haberi okurken utanıyorum.Ne demek bir haini beslemek.Bu hain(ler)i besleyen karar makamları utanmıyor mu?İdam,idam,idam!Milletin aklıylamı oynuyorsunuz?Dünyada hainini beslyen başka bir millet gösterin yaaaa !
  Cevapla
 • Neden 2 ay önce Şikayet Et
  Devlet bu fetöcüleri neden öldümuyor,teröristin fetösü pkksı işidi olmaz,Neden bunlar öldürülmüyor.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  idam bile az...
  Cevapla
 • 1453 2 ay önce Şikayet Et
  Bu hainlere birde vergilerimizle besleyecekmiyiz. Nerde kaldı idammmmm? İdam istiyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'a ulaşım müjdesi! Tarihi proje Erdoğan'ın katılımıyla hizmete giriyor!
Malcolm X'in tüyleri diken diken eden Gazze anısı