Ünlü şarkıcı Melike Şahin konsere çıkmadı ortalık karıştı! İBB ile gerilim yaşandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği öğretmenlere özel konserde sahne alacak olan şarkıcı Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmadı. Yaşananların ardından İBB ile şarkıcı Şahin arasında gerilim yaşandı.

GİRİŞ 03.12.2023 19:02 GÜNCELLEME 03.12.2023 19:20
Bu Habere 126 Yorum Yapılmış

Şarkıcı Melike Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Feshane'de öğretmenlere özel düzenlediği konserde, rüzgar gerekçesiyle sahneye çıkmadı.

3 saat konser alanında bekleyen yüzlerce öğretmen şarkıcıya tepki gösterdi. Alanda bekleyen çok sayıda kişi organizasyonu yuhaladı.

İBB'DEN AÇIKLAMA: VERDİĞİMİZ GÜVENCEYE RAĞMEN İKNA OLMADI

İBB Kültür Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise Şahin'in sahneye çıkmak istemediği belirtildi.

Açıklamada, "Değerli öğretmenlerimiz, saatlerdir rüzgar sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz tüm çabaya ve verdiğimiz bütün güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorunda kaldık. Talepleriniz doğrultusunda başka bir sanatçıyla sizlerle birlikte olacağız. Sizlerden çok özür diliyoruz. Çok üzgünüz" denildi.MELİKE ŞAHİN'DEN İBB'YE YALANLAMA: YEMİN OLSUN SON ANA KADAR BEKLEDİM

Sahneye çıkmayan Melike Şahin, Instagram hesabından, "Çok üzgünüm. Bu akşamki Feshane konserimiz ertelendi. Son ana kadar hazırda bekledim yemin olsun. Çok rüzgar varmış, hem belediye hem ekibim riskli buldular güvenliğimiz için. Oysa çok özlemiştim konserlerimi ve özel olacaktı bu akşam. Öğretmenlerimizle, benimle hiç alakası yok bu aksaklığın, yine de özür dilerim bu hayal kırıklığı için" açıklamasında bulundu.

 MELİKE ŞAHİN CEHPESİNDEN DE İBB KÜLTÜR'E YALANLAMA!

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklama üzerine Şahin'i temsil eden ekipten bir açıklama geldi.

"Bu açıklama İBB Kültür’ün sosyal medya hesaplarından konuya dair yaptığı paylaşımın ardından  zorunlu hale geldiği için, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır" diye başlayan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Temsilcisi olduğumuz Melike Şahin’in
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde dün akşam Feshane’de gerçekleşmesi planlanan konseri için günün erken saatlerinden itibaren konserin yapılabilmesi için ekipçe elimizden geleni yaptık.

Gün boyunca belirli sürelerle 70-80 km arasında anlık vuruşlarla ortaya çıkan şiddetli rüzgarların; sahnede bulunan ekipman, ışıklar, led ekran ve en önemlisi ana yapıyı bile sallayacak noktaya getirmesi,hem seyirciyi hem de sahnede bulunan ekibi tehlikeye atabilecek riskteydi.

Hiçbir konserin insan hayatından önemli olmadığını düşünerek saat 16.00’da konseri ileri bir tarihe erteleme kararımızı ilgili yetkililerle paylaştık. Bu bağlamda konseri dinlemeye gelen müzikseverlerin geç bilgilendirilmiş olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Konserin ertelenmesi kararımızı hiçe sayarak bu bilgiyi, bu denli geç açıklayan ve konsere gelen dinleyicilerin mağduriyetini daha da artıran yüklenici firma yetkililerini ve İBB Kültür Sanat Daire Başkanlığı’nın alandaki temsilcilerini hem sanatçımız Melike Şahin’i hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni zor duruma düşürdükleri için kınıyoruz."

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 126
 • ziyaretçi 2 ay önce Şikayet Et
  Ne öğretmeni ne konseri Melike Şahin kim öğretmenler neden onu dinliyor.
  Cevapla
 • adam 2 ay önce Şikayet Et
  Neymişsiniz Millet canıyla uğraşıyor bunlar konserle ayıp lan
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Yıkılıyor Ekrem, dayansın İstanbul.
  Cevapla
 • Halil 2 ay önce Şikayet Et
  Bir konseri bile beceripde işin içinden çıkamayan patlak balon
  Cevapla
 • Sinan 2 ay önce Şikayet Et
  Orada bebekler katledilirken sen burada göbek atacaksın,Allah adamı böyle yapar işte.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bursa’da 'Kafes-46' operasyonları: 3 organize suç örgütü çökertildi!
AK Partili adayı övdü, CHP Medyasının hedefi haline geldi!