Arda Turan'ın yeni ses kaydında milyarlık vurgun yapan çetenin çekirdek kadrosu ifşa oldu

İstanbul'da özel bir bankanın şube müdürlüğünü yapan Seçil Erzan'ın "Fatih Terim fonu" adı altında milyarlık vurgunuyla ilgili ortaya çıkan Arda Turan'ın yeni ses kaydı çetenin çekirdek kadrosunu ifşa etti.

GİRİŞ 04.12.2023 10:15 GÜNCELLEME 04.12.2023 10:28
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Erzan'a 13.9 milyon doları elden veren ve bu paranın ise yalnızca 6.4 milyon dolarını geri alabilen Eyüpspor Teknik Direktörü, Galatasaraylı eski futbolcu Arda Turan 7.5 milyon dolarla en çok para kaptıran isimlerin başında geliyor.

Arda Turan'ın, Seçil Erzan'a parasını alamaması üzerine para alışverişinde aracılık eden kardeşi Okan Turan'a Erzan'la ilgili gönderdiği ses kaydı ortaya çıktı.

'BEN GEREKENİ YAPACAĞIM'

Kardeşi Okan Turan aracılığıyla Erzan'dan ödeme için haber bekleyen ama her seferinde olumsuz cevap alan Arda, kardeşine gönderdiği 10 Mart 2023 tarihli ses kaydında şu ifadeleri kullanıyor:

Abicim şimdi ben çok konuşuyorum diye hani böyle söylendim. Söylendim diye o biraz fazla hani böyle idare et. İdare et. Biz söyleniyoruz. Söyleniyoruz. O, 'He' diyor. Ağlıyor. Konuyu geçiyor, istediğini yaptırıyor, kapatıyor. O sanıyor ki ben hiçbir şey yapmayacağım. Ben çocuklarımın üzerine yemin ettim. Ben gerekeni yapacağım. Anladın mı. O benim için bitmiştir. Konu da kapanmıştır.

Bu işleri toparlayacağım. Senden ricam konuş onunla. Bize yazılı olarak ISIN kodu mudur nedir onların hepsini, imzalı kağıtları versin. Benim elimde bundan sonra belge olacak. Ben... Ben çok kötü yapacağım.

Ben bu hallere düşecek adam değildim. Ben o kadar söylüyorum. Ben biraz fazla konuştuk çünkü fazla böyle. Ha şöyle olur, böyle olur. Ben ona ne yapacağımı göstereceğim.

'ARAMAZ DEĞİL Mİ KİMSEYİ?'

Dava dosyasındaki bilgilere göre bu sesli not Okan Turan tarafından Seçil Erzan'a gönderildi. Erzan ise, "Ne yapacağız Okan. Çok üzülüyorum" şeklinde mesaj atarken, Okan Turan ise, "Uğraşacağız biraz. Sakinleştireceğiz" diyerek Erzan'ı teskin ediyor. Erzan devamında, "Çok gergin. Aramaz değil mi kimseyi?" diyerek tedirginliğini gösteriyor.

O.T: Ablacım nedir durum. Çok gerildi bizimki! (Arda Turan'ı kastediyor)

S.E: Okan ben de artın inan deliriyorum. Çok sinirlerim bozuldu. Ben de bekliyorum. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Gelsin hemen arayacağım seni. Biliyorum yemin ederim ölmek istiyorum ben artık.

O.T: Tamam ablacım sen de sakin ol. Olur böyle.

S.E: Ne olur sakinleşsin ben de aklıselim çözeyim şu işi. Bittim artık Okan insanlıktan çıktım.

O.T: Ben biraz konuşurum. Sen de sakin ol. Olur böyle şeyler. İdare edeceğiz. Ödeme yapamadı ona gergin. Sakin ol sen de.

S.E: Olmuş bitmiş işi mahvedeceğim. Ölmek istiyorum. İyi ki varsın. Çok kötü konuştu benimle. Bittim artık. Yerin dibine girdim. Hayatımı riske attım inan. Yanlış bir şey yapmasın ben bitirene kadar.

O.T: Tamam sen onu boşver düşünme onu. Geçen hafta bana da öyleydi. Sen düşünme onu valla. Sen işine konsantre ol. Ya merak etme sen geçince siniri toplanır her şey. Güven bana iyi misin abla nasılsın?

S.E: İyi değilim ablacım. Ağabeyin de çok gergin yazıyor. Korkmaya başladım. Psikolojim iyice bozuldu. Dayanamıyorum.

"PARA GELİR Mİ BUGÜN EN AZINDAN GAZINI ALIRIZ"

O.T: Abla nasılsın var mı bir gelişme. Sordu bizimki. İyi misin ablacığım?

S.E: Değilim, bekliyorum ve Arda çok gergin.

O.T: Bana da gergin. Aynı durumdayız. İhtimal var mı bugün.(Para gelme ihtimalini soruyor) En azından kendine gelir gazını alırız, bir rahatlar.

S.E: Var ablacığım var. Olmasa kendimi yer bitirirdim.

O.T: Kıyamam sana, sıkma canını. İdare edeceğiz abla. Beni zaten bugün hiç çıkarmadı. 'Otur evinde bekle. Haber gelecek' dedi. Öyle duruyorum ben de.

O.T: Var mı Umut abla

S.E: Çok ağır şeyler yazıyor.

İŞTE ERZAN'IN ÇEKİRDEK KADROSU

SABAH, Seçil Erzan ve para alış verişlerinde kurye olarak kullandığı çekirdek kadrosunun dava dosyasındaki görüntülerine de ulaştı. İşte o fotoğraflar ve 6 kişilik çekirdek kadro: Seçil Erzan, Nazlı Can, Atilla Yörük, Ali Yörük, Adem Aksaka ve Hüseyin Kurtuluş.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 26
 • Mesut Arslanoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Bir paranın nereden geldiğini anlamak için nereye gittiğine bakacaksın.Çok doğru söylenmiş bir söz tam da bunların durumunu anlatıyor.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 ay önce Şikayet Et
  KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN : "Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah bile bu dünyadan eli boş gitti"... (Atasözü : Aza sahip olan değil ÇOK İSTEYEN FAKİRDİR)
  Cevapla
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Hepsi cezayı hak ediyor alın içeri olsun bitsin
  Cevapla
 • EFE 2 ay önce Şikayet Et
  Ardanin yapdigi da ac gözlülüg daha fazlasina istedi.
  Cevapla
 • yusuf 2 ay önce Şikayet Et
  dimyata pirinçe gitmeyeceksin.evdeki bulgurla tereyağlı bir pilav yapacaksın üüüüf.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli maçı heyecanla takip etti
Bill Gates'in 42 milyar dolarlık portföyündeki 10 hisse belli oldu