Son dakika: Ebu Ubeyde duyurdu! İsrail'e ağır darbe...

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde yeni yaptığı açıklamada, İsrail'in 28 askeri aracını daha tamamen veya kısmen imha etmeyi başardıklarını söyledi.

Son dakika: Ebu Ubeyde duyurdu! İsrail'e ağır darbe...
Son dakika: Ebu Ubeyde duyurdu! İsrail'e ağır darbe...
GİRİŞ 04.12.2023 20:02 GÜNCELLEME 04.12.2023 21:19
Bu Habere 241 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... İsrail, Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını sürdürmeye devam ederken Ebu Ubeyde'den Netanyahu yönetimine kötü haber geldi.

Ebu Ubeyde, son 24 saat içinde Gazze Şeridi'ndeki tüm cephelerde 28 İsrail askeri aracının tamamen veya kısmen imha edildiğini duyurdu.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde yağtığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Son 24 saat içinde Kassam mücahitleri, Gazze Şeridi'ndeki çatışmaların tüm cephelerinde yer alan 28 askeri aracı tamamen veya kısmen imha etmeyi başardı.

Sıfır mesafeden onlarla çarpışarak bazı ölümlere neden oldular, onları yok ettiler, askeri birlikler Siyonist yapı içinde çeşitli hedeflere ve farklı menzillerden ağır kalibreli havan topları attı, yoğun füze bombardımanları düzenledi.

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, Gazze Şeridi'ne düzenlenen kara saldırılarında 75, Lübnan sınırında ise 6 İsrail askeri öldürüldü.

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’nde İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 15 bin 523’e yükseldi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 256 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı.

Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.
İsrail ordusunun 8 Ekim'den bu yana Lübnan’ın güneyine yönelik saldırılarında 22 sivil hayatını kaybederken, Hizbullah ile sınırda girdiği çatışmalarda ise 89 Hizbullah mensubu öldü.

HAMAS İLE İSRAİL ARASINDAKİ ESİR TAKASI MUTABAKATI

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmesine ilişkin uzlaşma, 24 Kasım Cuma günü saat 07.00'de (TSİ 08.00) uygulamaya girmiş ve daha sonra 3 gün daha uzatılmıştı.

İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı çerçevesinde Gazze Şeridi'nden 81 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de 240 Filistinli esir serbest bırakıldı.

İsrail ordusu ,1 Aralık'ta "insani ara"nın bitmesinin hemen ardından Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına yeniden başladı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 241
 • Uzaklardan 2 ay önce Şikayet Et
  Daha dün arkadaşlar oturdum sitem etim ellerinde iPhone operatör Vodafone dedim nasıl milletyetçisiniz İslam iman ruhu kalmamış bizim gençlerimiz de...
  Cevapla
 • nurcannn 2 ay önce Şikayet Et
  analar ne Yiğitler yetiştirmiş iman desen iman var tefekkür desen tefekkür var sabır var ahlak var feraset var inanç var....elbette Allah sizleri mükafatlandıracaktır. minicik yürekli cocuklarda kocaman iman var ...... sizleri seviyoruz kardeşleim
  Cevapla
 • Nurullah 2 ay önce Şikayet Et
  Sen Türk yiğit görmemişsin, her duyduğun için de yiğit deme boşuna.
  Cevapla
 • bülent 2 ay önce Şikayet Et
  binlerce insan öldürüldü yıllarca siyonistler tarafından almanların demekki bir bildiği vardımı siyonitslerle ilgili bu günleri tahmin mi ediyorlardı
  Cevapla
 • vdt 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbim yardımcınız olsun
  Cevapla
 • Mithat 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye deki mosat ajanlarına dikkat birinizi yakalarsam .....
  Cevapla
 • Iğdır'lı 2 ay önce Şikayet Et
  İran ajanlarının gezdikleri yerlere bak, beraberdirler, ne de olsa aynı yolun yolcularıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili adayı övdü, CHP Medyasının hedefi haline geldi!
Şükrü Genç Özgür Özel ile olan konuşmasını anlattı: Neyi aşamadınız