Savcı odasında fotoğraf çektiren kadın avukat hakkında soruşturma başlatıldı

Çağlayan Adliyesi'nde bir savcının odasında çektirdiği fotoğrafları olay olan avukat Buket Tekışık hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcı odasında fotoğraf çektiren kadın avukat hakkında soruşturma başlatıldı
Savcı odasında fotoğraf çektiren kadın avukat hakkında soruşturma başlatıldı
GİRİŞ 14.12.2023 01:12 GÜNCELLEME 14.12.2023 13:23
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

Bir savcının odasında çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada tepki çeken avukat Buket Tekışık hakkında soruşturma başlatıldı.

Binlerce takipçisi olan İstanbul Barosu'na bağlı Avukat Buket Nurşah Tekışık'ın, Çağlayan Adliyesi'nde görevli bir savcının odasında çektirdiği pozları sosyal medyada paylaşması tartışma yarattı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Fotoğrafa düştüğü "Ben asla kaybetmem ya kazanırım, ya öğrenirim" notu dikkat çeken Avukat Buket Nurşah Tekışık ve fotoğrafın çekildiği odanın sahibi terör savcısı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından idari soruşturma başlatıldığı iddia edildi.

AVUKAT TEKIŞIK TEPKİLER SONRASI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Yorumların ardından hesabını kapatan Tekışık, "Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. O fotoğrafın altında paylaştığım söz de bir kitap sözü" ifadelerini kullandı.

"HERHANGİ BİR HAKİM VE SAVCIYLA BAĞLANTIM YOK"

Patronlar Dünyası'na konuşan avukat Tekışık sözlerine şöyle devam etti; "Ben tek başına çalışan ve İstanbul'da tek başına ayakta durmaya çalışan bir kadınım. Herhangi bir hakim ile savcı ile bağlantım yok. O fotoğrafın altında paylaştığım sözde bir kitap sözü. İsteyen google'da aratsın. O fotoğrafla bir mesajla alakası yok.

"ADLİYEDE ÇEKTİRDİĞİM FOTOĞRAFLARI DA PAYLAŞTILAR"

Benim iki fotoğrafım hatta savcının odasında değil adliyede çektirdiğim fotoğraflarım kullanıldı. Ben sosyal medyayı aktif olarak herkes gibi kullanıyorum. Paylaştığımda ne bir hakim ismi ne bir savcı ismi var. Ne de benim hakim ya da savcılarla bağlantım var. Beni takibe alabilirler iletişim tespiti yapabilirler. Benim adliyede çektirdiğim şahsi fotoğraflarım bile paylaşıldı. Eğer bu gündem oluyorsa ben buna çok üzülürüm.

"FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN SAVCI ODASINDA DEĞİLDİ"

Bir avukatın savcının odasına giremez diye bir kanun varsa siz söyleyin. Savcının odasına istediğim gibi girer istediğim gibi çıkarım. Orada paylaşılan fotoğrafta oda dolu mu boş mu kime ait bunlar hiç sorgulanmadan izinsiz şekilde kullanıldı. Başka yerlere çekilmek algı yaratılmak isteniyor. İsteyen benim hesaplarımı bakiyelerimi inceleyebilir. Borçtan başka bir şey bulamazlar. Bu gibi şeyler benim hevesimi isteğimi kırıyor. Herkes gibi sosyal medyayı kullanıyorum ama çok farklı algı yaratıldı. Bu fotoğrafı çektirirken de paylaşırken de böyle bir düşüncem olmadı. Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. Sadece bu kadar."

AVUKAT BUKET NURŞAH TEKIŞIK KİMDİR?

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nden mezun olan Buket Nurşah Tekışık, Tekışık Hukuk ve Danışmanlık Şirketi'nin kurucusu. Tekışık'ın, Linkedin'de paylaştığı bilgi notunda, "İstanbul Barosu'na kayıtlı bir avukat olduğunu belirtiyor.

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 108
 • Tepkili 7 ay önce Şikayet Et
  Kibrislar falan... elini atan avukat oluyor
  Cevapla
 • 27GaziAntep 7 ay önce Şikayet Et
  özel üniversiteler kapatılmalı
  Cevapla
 • Ottomans 7 ay önce Şikayet Et
  Neden kapatilmali anliyamadim
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Tembel olduğum için yazıklar olsun bana öle insanlar hukukçu diplomat olmuş ki kafayı yiyecem
  Cevapla
 • mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  insanlar kapasitesinin üzerinde bir konuma sahip olurlarsa , olacağı bu! savcıya neden soruşturma açılıyor onu anlamadım,,,
  Cevapla
 • vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  sen odasına o yokken bi gir bakalım neler gelecek başına
  Cevapla
 • şuurlu. 7 ay önce Şikayet Et
  odasına sahip çıkacak..
  Cevapla
 • Kayı boylu 7 ay önce Şikayet Et
  Bu ve bunun gibi ler bu ülkenin sinir uçlarıyla oynuyorlar ve organize bir şekilde yapıyorlar ülkemizi ve hakim ve savcıları adaleti aşağılayıcı bu tür eylemlerin acilen soruşturması yapılıp gereken cezaların verilmesi lazım ki başkalarıda cesaret edemesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'2025 sonuna kadar rahat yok' İşte bankacı gözüyle 2025'in röntgeni
Mosso'dan sokak köpekleri üzerinden skandal çağrı! Hadsizlikte sınırları aştı