Bakan Koca: Vatandaşlarımızdan helallik isterim!

Bakan Koca, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, "Elbette, her ihtiyaca yetişemediğim, her sorumluluğa yetemediğim zamanlar da oldu. Bunlar için sizlerin huzurunda vatandaşlarımızdan helallik isterim" dedi.

GİRİŞ 17.12.2023 17:36 GÜNCELLEME 17.12.2023 17:36
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sağlık Bakanlığının 2024 Yılı bütçe görüşmelerinde konuştu.

Bakan Koca Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleriyle ilgili yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"6 Şubat sabahı ülkemiz hiç görülmemiş bir felaketle karşı karşıyaydı. Halen acılarımız taze. Yıllar boyu sürecek bir yas içindeyiz. Bu büyüklük ve yaygınlıktaki depremler, olabilecek en büyük yıkımların saniyeler içine sıkıştığı olaylardır. Maddi hasar telafi edilebilir, hayatta kalanların ruhlarındaki hasar on yıllar boyunca sürer. Bir kez daha; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Hatay halkına, tüm ülke insanına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. 10 ilimizde yıkımlara, çok büyük can kayıplarına yol açan, birbirini izleyen iki büyük depremde milletçe kardeşlerimizin imdadına koştuk. Eşi görülmemiş bir dayanışma sergiledik. Devletimiz bütün imkânlarıyla yaraları sarmaya çalıştı. Bu çaba devam ediyor. Milletimiz, devletinin yanında dağ gibi durdu. Bu süreçte eksiklerimiz, noksanlarımız olmadı mı? İster istemez oldu. Daha iyisi yapılamaz mıydı? Daha iyisini de yapabilirdik. Fakat şu unutulmamalı. Felaketlerin eli ayağı bağlayıcı tarafları vardır. İmkanlarınız size yetmeyebileceği gibi, o şok içinde mevcut imkânları en rasyonel şekilde kullanamayabilirsiniz. Değerli Milletvekilleri, şu sözüm yüreğinizde yankısını bulsun isterim. Sağlık Bakanı olarak, elimden gelen ne varsa, kaybedilen canların, yıkılmış şehirlerin acısını içime gömerek, gece gündüz demeden yapmaya çalıştım. Elbette, her ihtiyaca yetişemediğim, her sorumluluğa yetemediğim zamanlar da oldu. Bunlar için sizlerin huzurunda vatandaşlarımızdan helallik isterim."

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 49
 • Cepni 3 ay önce Şikayet Et
  Sayin bakan hastane sistemi berbat halde randevu olayi öyle dogru duzgun dr bile yok pratisyen kayniyo ilgilenen yok bekliyorz duzelcek diye
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Buralar chp kalesidir siz ne yaparsanız yapın chp elini kadıfmadan oy ları toppayacak örneği var çünkü.
  Cevapla
 • Kompataro 3 ay önce Şikayet Et
  İste tabii ya
  Cevapla
 • Ramses efendi 3 ay önce Şikayet Et
  Hastanenin yaptığı yardımları biliyoruz asıl özür dilemesi gerekenler dilesin
  Cevapla
 • Oy"un hakki 3 ay önce Şikayet Et
  Yalova merkezli 4.1 deprem ülkemizin bir gerçeği esas önemli olan 31 Mart secimlerinde insanımız artık boş vaatlere inanıp herhalde kentsel dönüşüme karşı olan CHP başta millet ittifakına oy atmayacaktir. Kentsel dönüşüm için kollarını sıvamış insanımız depremde çöküntü altında kalmasın diye kentsel dönüşüm için canla başla çalışan AK Parti ve Cumhur ittifakina oy atacaktır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya'nın gündeminden düşmeyen Putin'in ölümcül silahı
SGK uzmanı rakam verdi: En düşük emekli maaşı beklentisi...