Emniyet duyurdu! İstanbul'da 2023 yılında işlenen cinayetlerin tamamı aydınlatıldı

İstanbul'da 2023 yılında işlenen tüm cinayetler aydınlatılırken, yaşanan 361 cinayet olayında 393 kişi öldü. Cinayetlerle ilgili 750 kişi gözaltına alınırken 479 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet duyurdu! İstanbul'da 2023 yılında işlenen cinayetlerin tamamı aydınlatıldı
Emniyet duyurdu! İstanbul'da 2023 yılında işlenen cinayetlerin tamamı aydınlatıldı
GİRİŞ 05.01.2024 00:57 GÜNCELLEME 05.01.2024 00:57
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı cinayet Büro Dedektifleri 2023 yılını faili meçhul dosya bırakmadan tamamladı. Yıl içerisinde İstanbul'da 361 olayda toplam 393 kişi hayatını kaybetti.

Cinayetlerle ilgili yapılan çalışmalarda 750 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin 479'u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevine gönderilenlerden 23'ünün kadın olduğu, 5 kişinin ise yabancı uyruklu olduğu öğrenildi. 

229 KİŞİ SİLAHLA, 88 KİŞİ İSE BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ 

2023 yılında öldürülenlerden 72'si kadın 393 kişinin öldürüldüğü İstanbul'da, cinayetlerin 229'u silahla işlenirken 88'inde ise kesici delici alet kullanıldığı tespit edildi.

Diğer olaylar ise kayıtlara yüksekten atma, boğma, sert bir cisim ile vurma, araç ile çarpma olarak kayıtlara geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği ekipleri 2021 yılı ve 2022 yılında yaptıkları çalışmalarda da yüzde yüz aydınlatma başarısı göstermişlerdi.

2021 yılında 294 olayda 326 kişi öldürülürken, 2022 yılında 324 olayda 344 kişi öldürülmüştü. 2023 yılında da meydana gelen tüm cinayetlerin faillerinin tespit edilmesiyle Cinayet Büro Amirliği faili meçhul dosyası olmadan yılı kapatmış oldu.

KAYNAK: DHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 7
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı da gayri müslim biri ölünce müslüman komşuları toprağı bol olsun dermiş. Müslümana Allahtan rahmet dilenir. konu ile alakası yok ama aklınızda bulunsun. belki bir yerlere yorum yazarsanız.
  Cevapla
 • Erhan 5 ay önce Şikayet Et
  şehir dışında da önemli kavşaklarda mobeseler veya kameralar var. ilçe, köy, kasaba girişlerinde önemli sapaklarda kameralar yine görevinin başında. bu ülkede geniş çaplı ulusal bir kamera ağı sistemi lazım. köy, kasaba belde, merkezlerine dahi. şehir dışında önemli kavşaklarda ve sapaklarda jandarma sürekli kesintisiz görev yapacak gece gündüz
  Cevapla
 • M. Bilgetürk 5 ay önce Şikayet Et
  Kısas !!!
  Cevapla
 • aras16 5 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun başarılar diliyorum. Eskiden olsa biliyorsunuz paralel kurulan yapıyı hiçbiri aydınlatılamazdı güme giderdi.
  Cevapla
 • Sahin 5 ay önce Şikayet Et
  İstanbulun her köşesi kamera ile donatılmış kaçmak zor ama kırsal kesimlerde öyle değil bazıları bulunamıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de yakalanan Eylem Tok ve oğlu tutuklandı!
‘Hipokrat’a bile LGBT dayatması!