Deniz Feneri Derneği'nden 'geçici giyim mağazası': Bu mağazada sadece dua geçiyor...

Deniz Feneri Derneği, Siirt’te ihtiyaç sahiplerini unutmadı "geçici giyim mağazası" açtı. İhtiyaç sahibi yoksul vatandaşlar için açılan mağazadan 2026 aile ve 12.000 kişi faydalandı.

Deniz Feneri Derneği'nden 'geçici giyim mağazası': Bu mağazada sadece dua geçiyor...
Deniz Feneri Derneği'nden 'geçici giyim mağazası': Bu mağazada sadece dua geçiyor...
GİRİŞ 27.01.2024 13:49 GÜNCELLEME 27.01.2024 13:50
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Önceden durumları tespit edilmiş ailelere yönelik olarak çalışmalar gerçekleştirildi. Yapılan faaliyetlerde ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşlar için açılan mağazadan 2026 aile ve 12.000 kişi faydalandı.

Ayrıca 700 aileye gıda desteği ve temizlik ürünleri verilirken 400 aileye de gıda kartı dağıtımı yapıldı. Siirt’te büyük bir coşkuyla karşılanan bedava giyim mağazası, ihtiyaç sahibi 12.000 kişinin giyim ihtiyacını karşıladı.

Siirt’li çocuklar için hazırlanan “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi yavrularımıza teslim edildi. 700 aileye gıda yardımı 400 aileye ise temizlik yardımı teslim edildi.

Pantolon, gömlek, ceket, kazak, etek, hırka, mont, ve ayakkabıya kadar tüm yaş grubuna göre kıyafetleri, ihtiyaç sahibi aileler kendi renklerine ve bedenlerine göre, seçerek ve beğenerek alabilecekler.

Açılış törenine Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Deniz Feneri Genel Yönetim Vekili Recep Koçak, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tekin Şahin, Siirt Hava Limanı Müdürü Osman Aysu, İstanbul'dan gelen iş insanları Mehmet Sait Aksu, Nezir Erten, Deniz Feneri Derneği Siirt Gönüllüsü Murat Acır, Kızılay İl Başkanı Nihat Altunç, Siyasi Parti, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ecdadımız, insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek birbirimizin hayatını kolaylaştırmak adına birçok sosyal müesseseler, birçok sosyal faaliyetlerde bulunmuşlar. Hayatın getirdiği bu zorlukları birlikte omuzlamak için yapılan bugünkü Deniz Feneri Derneği’nin bu çabasını her türlü takdirin üzerinde görüyorum. Rabbim bütün emeği geçenleri hem bu dünyadan hem ahirette yaptıkları hayırları karşılarına getirsin diyor, hepinize hürmetlerimi sunuyorum.”

Deniz Feneri Derneği Genel Yönetim Vekili Recep Koçak Beyefendi konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçici Giyim Mağazalarımıza yenisi ekliyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Açılan mağazamızdan binlerce vatandaşımız faydalanacak. Mağazamızdan ihtiyaç sahiplerine giyim, gıda ve temizlik gibi çeşitli yardımlar ulaştırılacak. Siirt mağazamızı kalıcı hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Açılışımıza katılan Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’ya, mağaza açılışında büyük emeği olan Deniz Feneri Derneği Siirt Gönüllüsü Murat Acır’a ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz.”

Sizler de “Geçici Giyim Mağazalarımızın” mağaza giderlerine destek olmak için dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • Bir kisi 5 ay önce Şikayet Et
  Size nasıl ulaşabilirim hataydan yaziyorum
  Cevapla
 • Birinsan 5 ay önce Şikayet Et
  Ben 5-6 yaşlarinda çok fakirdik .Deniz feneri ablama ve bana mont vermişti .Hala unutmadım .24 yaşına geldim meslek sahibi oldum ,o iyilik hala aklımda .
  Cevapla
 • Zirzop 5 ay önce Şikayet Et
  7 şubat depreminde çocuklarımın hiç giysisi kalmamıştı. Aylarca elimize geçen bir iki eski giysiyi yıkayıp giydirdim, erkek çocuklarına yeri geldi kendi giysilerimden giydirdim (bayan).. aylar sonra dediler ki Deniz Fenerine başvur. İstanbulda başvurdum. 3 ay sonra yani depremden 9 ay sonra Deniz feneri mağazasından çocuklara kışlık giysi aldım. Çok teşekkür ederiz hayırsever herkese.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı
'Kaçak elektrik hakkımız' deyip direğe çıktılar