Bakan Göktaş'tan engellilere ziyaret

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Etimesgut Belediyesine ait Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti.

Bakan Göktaş'tan engellilere ziyaret
Bakan Göktaş'tan engellilere ziyaret
GİRİŞ 28.01.2024 15:56 GÜNCELLEME 28.01.2024 15:56

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'den merkeze ilişkin bilgi alan Göktaş, kursiyerlerle bir araya geldi, birlikte şarkı söyledi, dans gösterilerini izledi.

Destek eğitim sınıfı ve spor salonunda da incelemelerde bulunan Göktaş, sahne sanatları dersliğindeki kursiyerlerle sohbet etti.

Ziyaretinin ardından konuşan Bakan Göktaş, engellilerin toplumsal yaşama uyumlarını sağlamanın ve yaşam kalitelerini daha da artırmanın önemli olduğunu belirtti.

Engelleri kaldırmak, engellilerin hayata aktif katılımlarını sağlamak ve yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını dile getiren Göktaş, son 21 yılda kamudaki engelli memur sayısını 12 kat artırdıklarını vurguladı.

Bakan Göktaş, çalışma ortamlarını engellilerin ihtiyaçlarına göre düzenleyen korumalı iş yerlerine kaynak aktardıklarını, engelli ailelerinin yüklerini hafifletmek için misafir bakım hizmeti sunduklarını anlattı.

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
15 Temmuz gazisi Turgut Aslan: Terörist Gülen bana haber gönderdi...
Türkiye-İtalya ev sahipliğini riske sokacak gelişme!