2 bin yıllık tarihi köprüye büyük saygısızlık!

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde halen üzerinden ulaşım sağlanan 2 bin yıllık Roma dönemine ait olduğu düşünülen tarihi köprüye sprey boya ile yazılan yazılar, vatandaşların tepkisini çekti.

2 bin yıllık tarihi köprüye büyük saygısızlık!
2 bin yıllık tarihi köprüye büyük saygısızlık!
GİRİŞ 31.01.2024 11:51 GÜNCELLEME 31.01.2024 11:51

Çekerek Irmağı üzerinde Roma dönemine ait olduğu düşünülen 2 bin yıllık Sulusaray Köprüsü, yıllara meydan okuyor. Halen araç ve yaya trafiğine açık olan köprü, şehir dışından gelen turistleri de ağırlıyor. Köprüye sprey boyalarla yazılan aşk yazıları ise dikkat çekiyor.

Yazılara tepki gösteren Burhanettin Erden, “Tarihi ve dokusuyla gerçekten güzel bir köprü. Esnafımız, ilçe görevlileri ve vatandaşlar biraz daha saygı gösterip sahip çıkarsa daha iyi olacak” dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Alman medyasından Togg'a övgü! İşte satışa çıkacağı tarih
AK Partili Güler, Başkent Kulisi'nde açıkladı! İşte köpek düzenlemesinin ayrıntıları...