Hatay'a 550 yataklı devasa hastane: En ileri teknolojik özellikleriyle göz dolduruyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açılışını gerçekleştireceği Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi en teknolojik özellikleriyle göz dolduruyor. Depremden 20 gün sonra yapımına başlanan hastane, 550 yataklı kapasiteye sahip.

GİRİŞ 03.02.2024 14:01 GÜNCELLEME 03.02.2024 14:01
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Bugün deprem konutlarının ilk etabının anahtar teslim törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi Açılış Töreni'ne katılacak.

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden 20 gün sonra yapımına başlanan ve bugün hizmete girecek olan 550 yataklı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ileri teknolojik özellikleri ve gelişmiş olanaklarıyla göz dolduruyor.

ÖZELLİKLERİYLE GÖZ DOLDURUYOR: HELİKOPTER PİSTİ BİLE VAR

126 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı ve 68 acil yatağı bulunan hastane, toplamda 550 yatak kapasitesine sahip.

Toplamda 129 bin metrekare alana sahip olan hastane, 65 bin 343 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. Devasa hastanede helikopter pisti bile bulunuyor.

76 POLİKLİNİK, 12 AMELİYATHANE BULUNUYOR

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 76 poliklinik yer alıyor. Ayrıca hastanenin 12 ameliyathanesi bulunuyor.

İLERİ TEKNOLOJİ CİHAZLARINA SAHİP

Hatay’ın en kapsamlı sağlık merkezi olacak olan hastane en ileri teknolojileriyle de dikkat çekiyor. Hastane; 2  adet anjiyo cihazı, 1 adet PET-CT cihazı, 1 adet  SPECT-CT cihazı, 2 adet MR cihazı ve 13 adet röntgen cihazına sahip.

İleri tıp teknolojilerine ve gelişmiş olanakları bulunan Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bünyesinde diyaliz ünitesi, yanık merkezi, tam kapsamlı laboratuvar, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, anjiyo ünitesi, onkoloji ünitesi, inme merkezi, kalp merkezi gibi hizmetler yer alıyor.

AÇILIŞ ÖNCESİ ZİYARET

Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli’nin de aralarında bulunduğu ulusal ve uluslararası 100'e yakın basın mensubu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı taratıdan organize edilen ziyaret kapsamından Hatay'da yapımı tamamlanan hastaneye de uğradı.Sağlık Bakanı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Hakkı Kırkaya da basın mensuplarıyla beraber hastanede incelemede bulundu.

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 40
 • Yahya 2 ay önce Şikayet Et
  Kahramanmaras AKP nin kalesi ya eskilerle idare etmeye çalışıyoruz.milletvekillerimizde ve belediyede zaten iş yok.Allah kerim
  Cevapla
 • Dede 2 ay önce Şikayet Et
  10 tane istanbula büyük hastane şart 25 milyon insan var turis 5 milyon geliyor guzelseyler oluyor yenilerini bekleriz pirostat cihazları gelmeli son teknoloji insanlar oluyor
  Cevapla
 • Erhan 2 ay önce Şikayet Et
  harika olmuş tam depreme göre. tek katlı betonarme değil..
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  hataylilara. ve ülkeme. hayırlı. olsun eksik olmasın. kapisin dan girdir. meşin sifa. dagitsin. mutlu murefek ol. hatay
  Cevapla
 • Bizans Ekrem 2 ay önce Şikayet Et
  Degermi hataylilara değmez bence nankörler görürsünüz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tokat'ta peş peşe depremler: 4,4 büyüklüğünde bir deprem daha!
İsrail'den skandal İran ve kara operasyonu duyurusu! Resmen ilan ettiler