İletişim Başkanlığı'ndan zam iddialarına yanıt!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, "Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra yüzde 150- 200 arası zam bekleyebiliriz" dedi iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

GİRİŞ 09.02.2024 06:21 GÜNCELLEME 09.02.2024 09:23
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, yılın 1. Enflasyon Raporu Bilgilendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulunmuş ve basın mensuplarının sorularını yanıtlamıştır. Karahan'ın açıklamalarında, iddia edildiği gibi bir ifade kullanmadığı belirlenmiştir" ifadelerine yer verildi.

"ELEKTRİK VE DOĞAL GAZDA BİR DÜZENLEME YAPILMASI BEKLENİYOR"

Yapılan açıklamanın devamında ise Merkez Bankası Başkanı Karahan'ın seçim sonrası enerji fiyatlarında yaşanabilecek zamların enflasyona etkisine ilişkin soruya verdiği cevap paylaşıldı.

Karahan, sorulan soru üzerine, "Biz enflasyon tahminlerimizi yaparken birçok kalemde yaşanabilecek zamları bu yönetilen, yönlendirilen ürünlerdeki zamlar için bir projeksiyonda bulunuyoruz. Burada tabii öne çıkan faktör enerji fiyatları olacak elektrik ve doğal gazda bir düzenleme yapılması bekleniyor. Bu çerçevede biz, patikamızı oluştururken OVP'yi kullandık. OVP, bu sene oldukça bağlayıcı bir program. Hükümetin her kanalında sahiplenilen bir program. Orada yapılan belli varsayımlar var. Biz, onların gerçekleşeceğini düşünüyoruz ve tahminlerimizi yaparken de bu fiyatlarda bir miktar güncelleme olacağını öngördük ve bunları tahminlerimize yansıttık" dedi.

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 45
 • Yavuz Sultan Selim 2 ay önce Şikayet Et
  Şu yalancı iftracı mübtezel hainlere acil bir çözüm bulmak gerekiyor, çünkü iyice bir beka ve güvenlik sorunu haline geldiler !..
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Gerek yokki seçimden sonrasına geçen ayla bu ay arasındaki fark 80 kuruşluk fark var ufak ufak kimse fark etmeden geliyor zaten
  Cevapla
 • Seçim Sonu 2 ay önce Şikayet Et
  Her şeye hazırlıklı olmak gerek bu söylenti bile yeter zam furyası başlayabilir! Biz vatandaş olarak seçimde ne istiyoruz zam mı yoksa düzgün ve adaletli bir yönetim ve ekonomi mi ona karar vermemiz gerekiyor?
  Cevapla
 • Gül 2 ay önce Şikayet Et
  Su faturası İstanbul'da hepsini geçti
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  kesin yapar bunlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni Renault Kangoo Türkiye'de satışa sunuldu! İşte fiyatı
Togg CEO'su Karakaş yeni model T8X için tarih verdi