Küçük, vatanını seviyorsa konuşur

Yeşil’in kimlik bilgilerini Susurluk Komisyonu’na ilk kez veren kişi olan Hüseyin Oğuz,Veli Küçük vatanın seviyorsa konuşur dedi. Oğuz'a göre Susurluk'ta susunlar konuşacak

Küçük, vatanını seviyorsa konuşur
Küçük, vatanını seviyorsa konuşur
GİRİŞ 17.08.2008 09:55 GÜNCELLEME 17.08.2008 09:55
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış
Efe Erdem'in haberi

Yeşil’in kimlik bilgilerini Susurluk Komisyonu’na ilk kez veren kişi olan Hüseyin Oğuz, Ergenekon soruşturmasının başarılı olacağını söyledi. Oğuz’a göre Susurluk’ta susanlar şimdi tanıklık yapacak

Türkiye’nin ilk büyük çetesi, Yüksekova’yı o aydınlattı. Sonra Susurluk skandalında TBMM araştırma komisyonuna verdiği Veli Küçük’le ilgili ifadeleriyle öne çıktı. Faili meçhul cinayetlerden sorumlu tutulan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın kimlik bilgilerini ilk o tarif etti. Bir istihbarat uzmanı olarak tarihi soruşturmalara imza attıktan sonra emekli olup, İzmir’in ücra bir köşesinde çobanlığa başlayarak Kurtlar Vadisi’nden kuzuların sessizliği içinde bir hayata başladı. Emekli Jandarma İstibarat Astsubayı Hüseyin Oğuz, yıllar sonra şimdi Ergenekon soruşturmasına ilişkin yeni bilgileriyle gündemi sarsacak.

İşte istihbaratçı Oğuz’un anlatımıyla Ergenekon gerçeği:

Veli Küçük’le ilk konuşmamız, ben Malatla’da Jandarma istihbaratındayken oldu. Veli Küçük Kocaeli Jandarma Alay Komutanıyken beni arıyordu. Telefonla konuşuyorduk. Ben Malatya’da kısım amiriydim yani Malatya bölgesinde ağır suçlarda direk sorumlu insandım, alay komutanına karşı.

DEVAM EDEREK HATA YAPTI


VELİ Küçük de bu işin mağduru. Çünkü cezaevinde. Veli Küçük’ün Susurlukta ifadesi alınmadı ama şimdi gözaltına alındı. Şimdi olayların bir kısmı gün yüzüne çıkmaya başladı. ‘Susurluktan sonra aklandım’ diyor. Birilerinin seni takip ettiğini bileceksin veya bu iş bir yere kadar gidecek işlerden. Sen bu işleri yapmaya devam edeceksin, sana kimse dokunmayacak. Olur mu öyle şey! Veli Küçük bu hatayı yaptı.Yani bir gün ona da bazı şeylerin yapılacağını bilmesi lazımdı.

VATANINI SEVİYORSA KONUŞUR

DAHA çok şeyler ortaya çıkacaktır. Bunlar bunlar daha dağın bir yüzü öteki yüzünde ne olduğu belli değil. Ben diyorum ki, Veli Küçük’te tanık olacak. Veli Küçük istediği kadar inkar etsin bir sürü belge var. Ve onunla çalışmış bir sürü adam gizli tanık olacak. Susurlukta daha önce susan isimlerden üçü şimdi gizli tanık. Veli Küçük konuşacak çünkü konuşmasada herşey ortaya çıkacak.

3 TANIK ADAYIYLA KONUŞTUM

VELİ Küçük, vatanını seviyorsa konuşur. Şu anda 20 tanık var ancak dava sürerken bu 100’ü aşar. Şu anda şu hadiseyi bilen mektup yazacak adam ya bu kadar basit isminin açıklanmasını istemiyor ama ben şu görevdeyim deyip mektup yazacak insanlar var. Bunlardan üçüyle konuştum. Ergenekon’un PKK ilişkini ve Gebze cinayetlerini anlatıyorlar.

ŞEMDiNLi’YE BENZEMEYECEK

Şemdinli Savcısı Ferhak Sarıkaya’nın başına gelenler Ergenekon savcısının başına gelmez. Arkasında çok büyük destek var. Yüksekova Çetesi’nin üzerine gidilmedi Susurluk’un üstüne gidilmedi. Ama Ergenekon’un üzerine gidiliyor ve aydınlatılacak. Yüksekova ve Susurluk ufak ufak teperlerdi. Şimdi bir yığın düşün birleştirildi, toplandı hepsi. Susurlukta susan gizli tanıklar tek tek ortaya çıkıyor. Ergenekon sonuna kadar aydınlatılacak.

Yeşil Ankara’da lokanta işletiyor

VELİ Küçük’ün tetikçisi Yeşil ölmedi, Ankara’da yaşıyor. Biliyorum çünkü yaşayabilmek için Yeşil’i takip etmek zorundayım. Malatya’da görevliyken tanışmıştık. İstinbarat bağlantılarımın yanı sıra, halen görüştüğüm farklı kaynaklarım var. Yani kaderbirliği yaptığım arkadaşlarım var. Yeşil benim düşmanım değil bende Yeşil’in düşmanı değilim ama Yeşil’i ilk tarif eden insan benim.

DAHA FAZLA KAÇAMAZ


BEN şimdi diyorum ki Yeşil de çıkıp konuşacak. Yeşil’i daha önce kimse yakayamazdı. MİT’te, jandarmada çalışmıştı. Ama artık o bağlantıları yok. Yeşil, yakalanmasa bile ilişkileri deşifre edildi. Yeşil ya ortaya çıkacak yada yakalanacak. Yeşil çıkar konuşursa suç işlediğini nerden ispatlayacaksın Yeşil’in. ‘Emir verdiler, bende vurdum’ diyecek. ‘Onların kadrolu elemanıydım’ diyecek.

SENİ - BENİ DE SATIN ALIR

YEŞİL’DE uluslararası pasaport vardı bir zamanlar ona her türlü imkan sağlanmıştı. Yeşil, bir ara yurtdışına çıkıp parkinson tedavisi de gördü. Yeşil’in mal varlığı senide benide satın alır. İhalelerdeki komisyonlardan, yolsuzluklardan, uyuşturucudan zengin. Yeşil artık aktif bir rolde değil Adapazarı-Sakarya cinayetleri veya faili meçhul cinayetler gibi. Artık deşifre oldu.

KÜÇÜK’E DE YEŞİL DENDİ

BEN o zamanlar 19 yıllık astsubaydım. Doğu-Güneydoğu’da çalıştığım sıralarda ismini çok duymuştum. Tunceli’deki faili meçhul olaylarda Yeşilin parmağının olduğunu biliyordum. Jandarma istihbaratında çok konuşulurdu Yeşil. Ya Yeşil gitmiş köye 3-4 tane garibanı götürmüş vurmuş atmış Munzır Çayı’nın kenarına veya Murat Çayı’nın kenarına diye konuşulurdu. Yeşil tetikçiydi. Bir dönem 3 tane Yeşil dolaşıyordu. Bir zamanlar albay Yeşil dediler ondan sonra sakallı Yeşil çıktı. Veli Küçük’e de Yeşil deniyordu.

Hüseyin Oğuz Kimdir

1959 Edirne İpsala’da doğdu. 1977 yılında Astsubay Okulunu bitirdi. 1977-1979 yılları arasında Kulp’ta 1979-1981 yılları arasında Ergani’de görev yaptı. 1983-86 yılları arasında Kars’ta görev yaparken 3 ay 10 gün faili meçhullerle ilgili sorgu kursuna katıldı.

20 Eylül 1996 yılında Yüksekova Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı İstihbarat Şube Vekiliyken ANAP İlçe Başkanı Tahir Baskın’ın kardeşinin kaçırılmasını araştırırken Yüksekova Çetesini ortaya çıkardı. Çetenin ucu Yüksekova Tugay Komutanlığı eski Kurmay Başkanı Albay Hamdi Poyraz’a kadar uzanıyordu.

Oğuz Yüksekova soruşturmasında ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın da adına ulaştı. Yüksekova Çetesi’ni çökerttikten sonra emekli oldu ve eşi ile İzmir’e yerleşerek hayvancılıkla uğraşmaya başladı.

(Star)

YORUMLAR 9
 • Emir Safa 15 yıl önce Şikayet Et
  Kurtlar Vadisi. Ben de Kurtlar Vadisi hayal ürünü bir film sanıyordum. Demek gerçeklik payı çokmuş. Bakalım neler çıkacak.
  Cevapla
 • mert yılmaz 15 yıl önce Şikayet Et
  ah be akp sen yokmusun sen?. yalan bunlar ya veli küçük filan masum insanlar hiç bi suçları yok bunların ergenekonda yok gidin sorun deniz baykala ve chplilere hepsi yalan ak partinin işi bu onlar çıkardı ergenekonu bu kadar olmaz ya açık belgeler var,itirafçılar var kanıtlar var hala inanmıyolar şu deniz baykaldan ne zaman kurtulcak bu ülke....
  Cevapla
 • ahmet yılmaz 15 yıl önce Şikayet Et
  !!. kedidir kedii!! gülüm.. senin ömrün az olur be... yüce Türk Milleti herşeyin üstesinden gelir...
  Cevapla
 • 0meR Ezmez 15 yıl önce Şikayet Et
  EVET DOĞRU. Hepsi devlet için vatanı için Uyuşturucu işleyen kişileri öldürürler . Şimdi kendileri Aynı İşin İçinde.
  Cevapla
 • halil yarbaşı 15 yıl önce Şikayet Et
  BU HAİNLERDE VATAN SEVGİSİ NE GEZER. Ergenekon davasında veli küçüğün veya öteki hainlerin hiç konuşmasına gerek yok çünkü karşılarında telefon dinlemeleri kayıtları vidyolar ve binlerce delilden oluşan belgeler var (**Küçük harflerle yazınız lütfen)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail Gazze'yi yapay zeka ile vuruyor: 1 Hamaslı için yüzlerce sivil
Kızıldeniz'de ABD savaş gemisine saldırı! Pentagon açıkladı