Bakan Güler'den peş peşe görüşmeler

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı nedeniyle bulunduğu Brüksel'de ikili temaslarda bulundu.

GİRİŞ 15.02.2024 17:15 GÜNCELLEME 15.02.2024 17:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katıldığı Brüksel’de ikili temaslarda bulunarak katılımcı ülkelerin bakanlarıyla görüştü.

LİTVANYA BAKANI İLE BİR ARAYA GELDİ

Güler bu anlamda Brüksel'de ilk olarak Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas ile bir araya geldi.

Her iki Bakan Türkiye’nin NATO Daimî Temsilciliğinde heyetler arası görüşme gerçekleştirerek savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulundu.

YUNAN BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Karargahı’nda Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Dendias ile ayaküstü görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Güler, Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi (The European Sky Shield Initiative-ESSI) Niyet Mektubuna Türkiye ve Yunanistan’ın Katılımına Dair Düzenleme Belgesi İmza Töreni’nin ardından Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Dendias ile kısa süreliğine bir araya gelerek; NATO Karargahı’ndaki NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ikinci oturumuna katıldı.

KAYNAK: İHA
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
    UMARIM YANLIŞ KARARLAR VERİLMEMİŞTİR!! Son imzalanan Avrupa savunma gökyüzü anlaşması dolayısıyla Türkiye abuk sabuk anlaşmalara imza atmamıştir!!! Bu anlaşmayı Türkiye'ye imzalatanlarin iki hedefi olduğu çok açık birincisi Türkiye'nin hava savunmasını kendilerine bağlamak ikinciside s-400 leri ekarte etmek!! UMARIM TÜRKİYE AKILSIZ ANLAŞMALAR YAPMAMIŞTİR bu anlaşma FELAKETTİR!!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Antalya'da otomobil köprüden dereye uçtu...5 kişi araçtaydı
Kia EV3 tanıtıldı! Fiyatıyla B SUV'da dengeleri değiştirecek