MİT, Murat Ateş'i etkisiz hale getirdi

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Murat Ateş'i, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.

GİRİŞ 22.02.2024 09:56 GÜNCELLEME 22.02.2024 10:45
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Milli İstihbarat Teşkilatı, PKK/YPG’nin sözde sorumlularından Renas Amed kod Murat ATEŞ’i Suriye/Kamışlı’da düzenlediği nokta operasyon ile etkisiz hale getirdi.

Terörist ATEŞ, uzun süredir MİT’in görevlendirdiği özel ekip vasıtası ile yakın takip altında idi. Yürütülen hassas saha çalışmaları neticesinde PKK/YPG’li Murat ATEŞ, nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Renas Amed kod Murat ATEŞ Kimdir?

Murat ATEŞ, PKK terör örgütüne 2014 yılında Avrupa’dan katılım sağladı. 2014-2016 yılları arasında Irak Kandil, Avaşin ve Gare alanlarında silahlı faaliyet yürüttü, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’ne yönelik gerçekleştirilen sızma tarzı eylemlerde yer aldı.

2016 yılında Suriye’ye geçti. Örgüt üst yönetimi tarafından 2017’de Suriye Kamışlı’da PKK/YPG Lojistik ve Maliye sözde Sorumluluğu görevine getirildi.

2020-2023 arasında Suriye/Kesra alanı Lojistik sözde Sorumlusu oldu. 2024 itibarıyla PKK/YPG sözde Cezire bölgesi Askeri Hastaneler Maliye sözde Sorumlusu olarak faaliyet göstermeye başladı. Murat ATEŞ, görevi kapsamında örgütün illegal para trafiğini yöneten şahıslar arasında da yer alıyordu.

KAYNAK: AA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 111
 • Bayram 1 ay önce Şikayet Et
  güvenlik güçlerimiz ateşini söndürdü ne güzel oldu
  Cevapla
 • antep2701 1 ay önce Şikayet Et
  ulan zerre kadar bu teröristlerde akıl yok.. geberip gidiyorsunuz.. din yok, iman yok.. cehennemi boylayacaksınız.. ne zaman akıllanacaksınız?
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Chp haber verin başsağlığına taziyeye belki gitmek ister
  Cevapla
 • Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  Geberdi
  Cevapla
 • Murat gözükara 1 ay önce Şikayet Et
  Çek Bi... DEM... li çayyyyyyy...... Haydin halaya looooooo....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ürdün'den savaş açıklaması: Bölgesel bir savaşın alanı olmayacağız
 Havada en derin kabus... Teleferik kazalarında 48 yılda 136 ölüm