Karamollaoğlu'nun yalanını Haber7 ortaya çıkardı! Arınç yaşananları tek tek anlattı

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun merhum Erbakan'ın hapsiyle ilgili yalanını Haber7 ortaya çıkardı. Sosyal medya hesabından haberimizi paylaşan 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç o dönem yaşananları anlattı.

GİRİŞ 27.02.2024 16:49 GÜNCELLEME 27.02.2024 17:13
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2006 yılında merhum Necmettin Erbakan'ı hapse attırmaya çalıştığını iddia etti. 

GERÇEĞİ HABER7 YAZDI, ARINÇ PAYLAŞTI

Karamollaoğlu'nun iddiaları üzerine Haber7 Necmettin Erbakan gerçeğini deşifre etti. Haber7 yaptığı özel haberiyle Merhum Erbakan'ın hapse girmemesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetinin elinden geleni yaptığı kronolojik sırasıyla haberleştirildi. Haberimizin gerçekleri gün yüzüne çıkarmasının ardından 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, sosyal medya hesabından haberi alıntılayarak Karamollaoğlu'nun iddialarının yalan olduğunu belirtti. Arınç yaptığı paylaşımla o dönem yaşananları tek tek anlattı. 


ARINÇ: İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun merhum Erbakan'ın hapsiyle ilgili iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Arınç, sürecin işleyişine ilişkin yaşananların Haber7'nin haberinden detaylı bir şekilde görülebileceğini ifade etti. Erbakan'ın söz konusu olan cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la istişare ederek o dönemki AK Parti Grup Başkanvekili Saddullah Ergün'ü aradığını ve Erbakan için olumsuz bir durumun ortaya çıkmaması adına gerekli kanuni düzenlemenin yapılması için çalışma yapılması yönünde talimatı kendisinin verdiğini söyledi. 

SEZER VETO ETTİ, AYNI GÜN TEKRAR GÖNDERİLDİ

İlgili kanun teklifinin TBMM'de kabul edilmesinin ardından dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderildiğini ancak kendisi tarafından veto edildiğini belirten Arınç, "biz ise aynı gün herhangi bir değişiklik yapmadan kanunu tekrar kabul ederek Sezer’e havale ettik ve o da anayasamız gereği onaylamak zorunda kaldı." dedi. 

Arınç, yaşananların bununla da sınırlı kalmadığını söyleyerek CHP'nin konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdığını ancak AYM'nin CHP'nin itirazını reddetmesi üzerine kanunun yürürlüğe girerek Erbakan'ın söz konusu cezayı evinde geçirmesinin sağlandığını ifade etti.

Arınç, yaşananların en yakın şahidi olarak ise Recai Kutan, Yasin Hatipoğlu, Mustafa Kamalak ve Şeref Malkoç'un olduğunu söyledi. 

ERBAKAN'IN TALEPLERİ YERİNE GETİRİLDİ

Necmettin Erbakan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve kendilerine ilettiği birçok muhtelif talebi de yerine getirdiklerini belirten Arınç, "Hocamız, bu konudan dolayı özel olarak bana ve genel olarak da bu konuda hizmeti geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ve takdirlerini iletmiştir." dedi. 

Necmettin Erbakan'ın hapis cezasıyla ilgili ortaya atılan iddiaların bugüne kadar hiçbir yerde gündeme getirilmediğini söyleyen Arınç, paylaşımının sonunda sözlerini şu şekilde sonlandırdı;

31 Mart Yerel Seçimleri’nin yaklaştığı şu günlerde üzerinden yıllar geçmiş bir konuyu gerçeklerden uzak bir şekilde yeniden kamuoyunun önüne sunmanın siyasi etik ile bağdaşmadığı görüşündeyim.

İşte Bülent Arınç'ın o paylaşımı;Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Karamollaoğlu’nun geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında ortaya attığı ve ardından da Mehmet Altınöz tarafından onaylanan iddialar üzerine birkaç söz söylemek gereği hâsıl oldu.

Ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmıyor! 

Sürecin nasıl geliştiği aşağıda paylaştığım linkteki haberde detaylı bir şekilde görülebilir.

O dönem rahmetli Erbakan Hocamız için söz konusu olan cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına elimizden geleni ivedilikle yaptık. Başkanı olarak o dönemki grup başkanvekilimiz Sadullah Ergün’ü arayarak hocamız için olumsuz bir durumun ortaya çıkmaması adına gerekli kanuni düzenlemenin yapılması için çalışma yapılması yönünde talimatı o dönemki Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile istişare ederek ben verdim. İlgili kanun teklifi mecliste kabul edilmesinin ardından dönemin cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edildi; biz ise aynı gün herhangi bir değişiklik yapmadan kanunu tekrar kabul ederek Sezer’e havale ettik ve o da anayasamız gereği onaylamak zorunda kaldı. Ardından da CHP harekete geçerek ilgili kanunu anayasa mahkemesine taşıdı. Anayasa mahkemesinin CHP’nin itirazını reddetmesi akabinde de kanun yürürlüğe girdi ve rahmetli hocamızın söz konusu cezayı evinde geçirmesi sağlanmış oldu. Bu dönem yaşananların en yakın şahitleri arasında Sayın Recai Kutan, Yasin Hatipoğlu, Mustafa Kamalak ve Şeref Malkoç da vardır. Bana gelip bu talebi ileten de kendileridir. 

Yakinen şahit olduğum birçok konu vardır ki o dönem Erbakan Hocamız tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere iletilen muhtelif talepler de tereddütsüz yerine getirilmiştir. Hocamız, bu konudan dolayı özel olarak bana ve genel olarak da bu konuda hizmeti geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ve takdirlerini iletmiştir. 

Sayın Karamollaoğlu ve Altınözün ortaya attıkları konu, bugüne kadar hiçbir yerde gündeme getirilmemiştir. 31 Mart Yerel Seçimleri’nin yaklaştığı şu günlerde üzerinden yıllar geçmiş bir konuyu gerçeklerden uzak bir şekilde yeniden kamuoyunun önüne sunmanın siyasi etik ile bağdaşmadığı görüşündeyim.

KAYNAK: HABER7
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 91
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  dogruda soylese ne yüzünü görmek istiyorum ne sesini duymak Arınç
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  arınçada dikkat
  Cevapla
 • Murat 4 ay önce Şikayet Et
  İlaveten o dönem Ahmet Necdet Sezer solcusu, Kılıçdaroğlu çömezinin de imza attığı itiraz dilekçesini AYM'ye yolladı, yeter ki Erbakan Tayyip iktidardayjen gapse girmiş olsun diye!!! Chpnin uzun zulüm hikayesinin kısa kesiti!!!!
  Cevapla
 • Fatih 4 ay önce Şikayet Et
  Temelsiz Temel. Karanlık adam. Yalancının önde gideni.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  bu nasıl adam bir Temel Karadeniz li temeli geçti yalanlarla utanmasa insan her şeyi söylüyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak'tan PKK kararı: 'Yasaklı örgüt' ifadesi kullanılacak
Kapalı dükkandan aldıkları bayrakların ücretini bıraktı