Filistin'deki katliam sonrası Türkiye'den son dakika İsrail açıklaması!

Türkiye, İsrail'in Nabulsi Meydanı'nda yardım bekleyen Filistinlileri öldürdüğü saldırıya tepki göstererek, "İsrail işlemekte olduğu insanlığa karşı suçlara bir yenisini eklemiştir." dedi.

GİRİŞ 29.02.2024 23:05 GÜNCELLEME 01.03.2024 09:39
Bu Habere 272 Yorum Yapılmış

İsrail'in, Filistin ve Gazze Şeridi'ndeki katliam saldırıları aralıksız devam ederken Türkiye'den İsrail'le ilgili çok sert bir açıklama geldi.

Dışişleri Bakanlığı, gün içerisinde Nabulsi Meydanı'nda yardım bekleyen Filistinlilere ölümcül saldırı düzenleyen İsrail'e tepki gösterdi.

Filistin'deki katliam sonrası Türkiye'den son dakika İsrail açıklaması!

'İSRAİL İŞLEMEKTE OLDUĞU İNSANLIĞA KARŞI SUÇLARA BİR YENİSİNİ EKLEMİŞTİR'

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail, Nabulsi Meydanı'ndaki Filistinlileri öldürerek, işlemekte olduğu insanlığa karşı suçlara bir yenisini eklemiştir. 

Gazzelileri açlığa mahkum eden İsrail’in, yardım kuyruğundaki masum sivilleri hedef alması, Filistin halkını bilinçli ve toplu olarak yok etmeyi hedeflediğinin delilidir

Tüm dünya, Gazze'de yaşanan zulmün bölgenin de ötesinde küresel yansımaları olacak bir felakete dönüşmek üzere olduğunu görmelidir.

Bu çerçevede, İsrail Hükümeti üzerinde etkisi olan tüm kesimleri, Gazze'de yaşanan vahşeti durdurmaya çağırıyoruz." denildi.

Filistin'deki katliam sonrası Türkiye'den son dakika İsrail açıklaması!

NE OLMUŞTU?

İsrail, Gazze kentinin güneyinde Reşid Caddesi'ndeki Nablusi Kavşağı'nda insani yardım bekleyen Filistinlilere düzenlediği saldırıda 112 Filistinliyi öldürmüş, 760'ını da yaralamıştı.

İsrail'den korkunç katliam! Yardım bekleyenleri vurdu! Çok sayıda kişi hayatını kaybetti

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 272
 • Mis 1 ay önce Şikayet Et
  Sizin göreviniz kurecikte ve incirlikte İsrail'in güvenliği için nöbet tutmaktır gerisine karışmayın
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Hiç birsey ölen evlatları geri getiremez müdahale etmeyen, sadece kınayan, izleyen hepimiz suçluyuz. Varsın yansın bu dünya ne önemi kaldı ki
  Cevapla
 • İr. Dem... 1 ay önce Şikayet Et
  Aslında ölen Gazze değil . Direnen Gazze Müslümanları . Ölen seyreden müslüman ve ulkeri ve onların liderleri . Dünyada bir tek lider var oda vahşi müslüman kasabı netanyahu . Adam her dediğini yapıyor . Müslüman ve liderleri hatta biden bile ayağını altına almış . Hem parasını yiyor . Hemde hesaba almıyor.
  Cevapla
 • muş lu 1 ay önce Şikayet Et
  israil hükümeti yada devleti üzerinde etkisi olan hiç bir devlet de yetkili de yoktur. israil ancak ve ancak güç ten anlar. onlara anladığı dilden cevap verilmedikçe bu katliamı durdurmaya niyetleri yoktur.bir an evvel gereği yapılıp askeri operasyona yada savaşa girilmelidir....
  Cevapla
 • Muhammed 61 1 ay önce Şikayet Et
  Öncelikle bunu bize değilde müttefikiniz Amerika'ya söyleseniz daha iyi olacak.tabi bunak Biden sizi başta uyardı dediğinden çıkmadınız.Amerika'ya soykırıma yardım ve yataklıktan dava açmanız lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya ayaklandı! Tehdit gibi açıklama: Telafisi olmayan zararlara neden olacak
Pakistan'dan 'Balistik füze' tepkisi! ABD'yi zora sokacak açıklama!