6 kişi çekiçle öldürdü! Dışişleri Bakanlığı devreye girdi! Cenazesi yakılmak istenince...

Ufuk Öntürk, Kamboçya'da kavga ettiği 6 kişinin saldırısında hayatını kaybetti. Aile, cenazenin yakılması için vekalet istendiği zaman cinayetten haberdar oldu. Dışişleri Bakanlığı cenazenin Türkiye'ye getirilmesi için devreye girdi.

6 kişi çekiçle öldürdü! Dışişleri Bakanlığı devreye girdi! Cenazesi yakılmak istenince...
6 kişi çekiçle öldürdü! Dışişleri Bakanlığı devreye girdi! Cenazesi yakılmak istenince...
GİRİŞ 03.03.2024 17:48 GÜNCELLEME 03.03.2024 17:49
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Kalp krizi sonrası dünyayı gezmeye başladı. 6 yıl önce yerleştiği Kamboçya'da öldürüldü.

Ailesi, cenazenin Türkiye'ye getirilmesi için Dışişleri Bakanlığı'ndan yardım istedi.

Öntürk'ün eniştesi Deniz Keser, "Odada ölü bulunduğu söylediler. Cinayete kurban gittiğini, kaldığı pansiyonda tabak kırılmış. Bu nedenle tartışma başlamış. Pansiyon sahibi ve çalışanlarının bulunduğu 6 kişi, çekiçle başından yaralamış. Hunharca öldürüldüğünü öğrendik." açıklamasında bulundu.

52 yaşındaki Öntürk'ün İzmir'deki yakınları cinayetten, Kamboçya'dan gelen telefon sayesinde haberdar oldu.52 yaşındaki Ufuk Öntürk, 25 Şubat'ta kaldığı pansiyonun sahibi ve çalışanlarının saldırısında hayatını kaybetmişti. Aileden Budist inancına göre cenazenin yakılması için vekalet isteniyordu.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Yakım işlemini kabul etmeyen aile cenazeyi Türkiye'ye getirmek istedi ancak, 15 bin doları bulan masrafları karşılayamadı. Dışişleri Bakanlığı devreye girdi, Kamboçya'daki yetkililerle temasa geçildi.

Ufuk Öntürk'ün ablası Yıldız Eyiçalış, "Bu cinayeti işleyen kişiler şu an tutuklu ama oranın kanunları duyduğumuza göre çok demokrasiye göre harekete edilmiyor. Salıverilmesinden de korkuyoruz. Bu kişilerin, mutlaka cezalarını çekmesini istiyoruz." deid.

Ufuk Öntürk'ün cenazesinin birkaç gün içinde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 28
 • vatan da 1 ay önce Şikayet Et
  vatanı nı begenmeyip gideni bir daha almayacaksın. Şu duyduğumuz ezan sesi herşeye bedel..
  Cevapla
 • msahin 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiyenin neresinden daha güzelmişte burda yaşıyormuş. Budist yaşa gel cenaze namazı kılınsın. Ondan sonra emir erim selami vur kır teknolojilerini yok et ne güzel müslümanlık
  Cevapla
 • ccc 1 ay önce Şikayet Et
  tüm masrafları ailesinden alınmalı!
  Cevapla
 • Eyya 1 ay önce Şikayet Et
  sanki Türkiye de böyle cinayetler olmuyor gibi yazmış bazıları ölüm orada yazılmış ona ne yapsa boş kim olsa cenazesine sahip çıkmak ister dışişlerini de devreye sokmaları normal devletimiz var olsun
  Cevapla
 • Misafir1 1 ay önce Şikayet Et
  Nasil gittiyse oralara yine kendi yada aile serveti ile getirilmeli. Turk devletinden baska hic bir ulke kendi cebinden bu masrafi karsilamaz. Oradaki bir musliman mezarligina gomulebilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de 7 ve 11 yaşlarında iki kız çocuğuyla buluşmaya gelen pedofili şahıs öldürüldü
ABD'den İsrail'e beklenmedik yaptırım! Tarihte bir ilk olacak, Netanyahu'dan açıklama...