Tokat'ta Down sendromlu kız çocukları ile annelerine ücretsiz cilt bakımı

Tokat'ta bir güzellik merkezi tarafından Down sendromlu kız çocukları ila annelerine ücretsiz cilt bakımı yapıldı.

GİRİŞ 22.03.2024 23:27 GÜNCELLEME 23.03.2024 09:43
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Down Sendromu Derneği Tokat Şube Başkanı Seyhan Yazıcı Çoluk, Down sendromlu bireylerin toplumla birlikte hareket etmesi için çabaladıklarını söyledi.

Bu kapsamda Tuğba Akbaba'nın kendilerine güzellik merkezinin kapılarını açtığını belirten Çoluk, "Annelerimizin ve gençlerimizin ihtiyaçlarına göre planlama oluşturduk. Annelerimiz de çocuklarımız da çok mutlu oldu. Bize destek olan Tuğba Akbaba'ya çok teşekkür ediyorum. Etkinliğimizde 10 aile belirledik. 10 gencimiz var burada." dedi.

Akbaba'nın çok güzel bir uygulama yaptığını dile getiren Çoluk, "Bu, kendisinin sosyal sorumluluk projesi oldu. Bize destek olmak istedi. 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü öncesi bizim de çok hoşumuza gitti. Hem farkındalık hem de bu çevredeki insanlarda duyarlılık anlamında. Çocuklarımız ve ailelerimiz de mutlu oldu." ifadesini kullandı.

Down sendromlu bir kuzeni olduğunu belirten Tuğba Akbaba, "Bu çocuklar çok özel çocuklar. Annelerin stresli olduğunu düşünerek kendilerini motive etsinler, burada birazcık kendilerine zaman ayırıp çocuklara daha verimli olsunlar diye düşündük. Ailelerimiz çok mutlular. Ben de onları gördüğümde mutlu oldum." diye konuştu.

Down sendromlu çocuğu olan Nazife Dedeoğlu ise etkinlik için memnun olduklarını vurgulayarak, "Seyhan hanım ve Tuğba hanıma teşekkür ederim. Bizim için değişiklik oldu. Kızımın da bakımını yaptılar. O da çok mutlu, sağ olsunlar." diye konuştu.

 

KAYNAK: AA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 3
 • Şerife Türkmen 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kimseyi evladi ile imtihan etmesin gercekten bu ozel cocuklarin annelerine bir nebze de olsa yüreklerine dokunmak onlari mutlu etmek ayri bir şey Tuğba Akbaba yi kutluyor onun bu basarilarinin devamini diliyorum
  Cevapla
 • Tuğba Akbaba 1 ay önce Şikayet Et
  Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum ❤️
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  bu haber mi şimdi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Mahra Pınar'ın ailesinden başıboş köpek düzenlemesine destek: Başka Mahralar ölmesin
Müjdat Gezen’den cahilane ‘köpek’ yorumu! 'Attı' ama tutmadı