Ümraniye Belediye Başkanı kentsel dönüşüm alanında örnek daireleri tanıttı

Ümraniye Hekimbaşı Mahallesi’nde 2 bin 500 kişinin yaşayacağı konutlarda çalışmaların yarısı tamamlandı. Yapımı tamamlanan daireleri ve örnek daireyi hak sahipleri Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile yerinde inceledi.

GİRİŞ 28.03.2024 18:32 GÜNCELLEME 28.03.2024 18:34
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ümraniye Belediyesi destekleriyle yapımına başlanan Hekimbaşı kentsel dönüşüm alanında süren çalışmalar devam ediyor. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve hak sahipleri, proje alanını ziyaret ederek örnek daireyi yerinde inceledi. Kentsel dönüşüm öncesi evlerinin kötü durumda olduğunu belirten hak sahipleri, yeni daireleri beğendiklerini ve projeden memnun olduklarını ifade ettiler.

40 BİN METREKARE ALANA KURULDU

Hekimbaşı Mahallesi’nde gerçekleştirilen proje, 40 bin 271 metrekare alanda 2 bin 500 kişinin yaşayacağı 597 konut, 28 dükkân, kapalı otoparklar, 3 ayrı bölgede park ve yeşil alan, koşu parkurları, spor ve çocuk oyun alanları, yaklaşık 68 derslik kapasiteli lise bulunuyor.

"SON TEKNOLOJİYLE YAPILMIŞ BİNALAR"

Alanda hak sahipleri ile örnek daireyi ziyaret eden Başkan İsmet Yıldırım, "Kentsel dönüşüm alanı içerisindeyiz. Bundan evvel temelini attığımız Murat Kurum Bey o zaman Bakandı. İnşaatları beraber geziyoruz. Şu andaki kaba inşaat süresi devam ediyor. Bir taraftan da inceler yapılıyor. Biliyorsunuz burada 597 konut, 28 tane de yeni dükkan yapılacak. Tabii burası 46 bin küsur metrekare bir arazi üzerinde yapılıyor. Hak sahiplerine inşallah önümüzdeki yıl içerisinde teslim edilecek. Burada bir okul alanımız var. Donatılar var. Bunun yanında otopark yapılıyor. Kapalı otoparklar yapılıyor. Yeşil alanlar olacak. Yani gecekondu alanını dönüşümle depreme dayanıklı, sağlam zemine bulunmuş ve de son teknolojiyle yapışmış binalarımızda inşallah Hekimbaşında kardeşlerimiz oturmaya başlamış olacaklar" sözlerini kullandı.

"DEPREM KORKUSU OLMADAN EVLERİMİZDE OTURURUZ"

Hak sahibi Aysel Toprak, "Evlerimiz çürük olduğu için bir sene önce Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza ve Şehircilik Bakanlığımıza güvenerek yerlerimizi verdik. Evlerimiz çok güzel olmuş, rahat rahat deprem korkusu olmadan evlerimizde otururuz" dedi.

KAYNAK: İHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • Osman Yağmurdereli 1 ay önce Şikayet Et
  Hakkını arayan herkese provokatör yaftasi yapıştıran, 5 yılda 5 binayı bitirip örnek gösteremeyen, insanların kazanılmış haklarını kabul etmeyen, devasa bi trafik çöplüğüne dönüşen ilçede tepeden inme bı belediye başkanlığı yapmaya yine hak kazandı.
  Cevapla
 • İlhan Altan 1 ay önce Şikayet Et
  Net 65 metrekare
  Cevapla
 • Sabri kansızoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Kentsel dönüşüm ve bir çok kamu hizmeti açılan davaların uzun sürmesi neticesi gecikmelere sebebiyet vermekte ve belediyenin elini kolunu bağlamaktadır. İsmet başkan işten hizmetten gözü yılacak adam değildir, inşallah bu ikinci döneminide açık farkla kazanacaktır.
  Cevapla
 • Sabri kansızoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  İsmet başkan, özellikle kentsel dönüşümü, şehir planlamayı, yol, kavşak park, bahçe sosyal tesis ve hizmetleri en iyi bilen yöneticilikte deneyimli tecrübeli bir başkandır, Allah yolunu açık ve nice yeni hizmetler nasip eylesin.
  Cevapla
 • Kentsel dönüşüm 2 ay önce Şikayet Et
  Ümraniyede kentsel dönüşüm dosyaları zor geçiyor bu kadar sıkı olmasının bir anlamı yok zaten yıkılacak bir binayı neden bu kadar zorlaştırıyorsunuzki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aziz Yıldırım, Mourinho'nun geliş tarihini duyurdu!
Deniz Akkaya'dan yeni açıklama