3 bakanlığın çalışmasında sona gelindi: Can yakan problem çözüme kavuşuyor...

Son dakika haberi... Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İçişleri Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı ile birlikte sokak köpeklerine ilişkin hazırladıkları çalışmada sona geldiklerini belirtti.

3 bakanlığın çalışmasında sona gelindi: Can yakan problem çözüme kavuşuyor...
3 bakanlığın çalışmasında sona gelindi: Can yakan problem çözüme kavuşuyor...
GİRİŞ 17.04.2024 11:15 GÜNCELLEME 17.04.2024 13:29
Bu Habere 139 Yorum Yapılmış

Artı her gün köpek saldırısına uğrayan vatanşlarına haberi normalleşemeye başlakerBaşıboş köpekler, Türkiye'nin en büyük sorunu haline geldi. Sosyal medyada ve televizyon ekranlarında sıkça dile getirilen sorun için yetkililerden bir çözüm bekleniyor.

Söz konusu saldırılar, Habertürk ekranlarında da konu oldu... 'Gün Başlıyor' adlı program sunucusu Ela Rumeysa Cebeci, Habertürk Ankara Temsilcisi Fevzi Çakır ile konuyu ele aldı.

"BU SORUN MUTLAKA ÇÖZÜLMELİ"

Çakır, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Habertürk'e yaptığı özel açıklamaları anlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Dün sayın bakanla bir temasım oldu. Tunç, Bu sorunun mutlaka çözülmesi gerektiğini ifade etti. 'Hayvanların korunması hususunda hepimiz hassasız, can dostlarımızı her türlü kötü muameleden korumak için gerekli tedbirleri almaya devam ederken insan sağlığı ile ilgili hassas dengeyi göz etmemiz gerekli.

"3 BAKANLIĞIN YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMADA ARTIK SONA GELİNDİ"

İnsanımızın can emniyeti başta gelen görevimiz. Bu konuda yürüttüğümüz Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olarak bir çalışmamız var. Taslak çalışmamızı TBMM’nin takdirine sunacağız.' dedi. 3 bakanlığın yürüttüğü çalışmada artık sona gelindiğini ifade etti."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 139
 • yasin 1 ay önce Şikayet Et
  bugün parkta bir köpek bana saldırdı. 35 yaşında adamım ben böyle saçmalık görmedim. yer konya, parklar köpeklerden geçilmiyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır çözülemeyen sorunu şimdimi çözeceksiniz. Kesin komik bir önlem alma olur buna eminim
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  hayvanlar için acımasızca yapılan yorumlar için utanıyorum ya
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  hayvanlara zarar vermeden bu işi çözün zor değil hayvanlar hakkında acımasızca yorum yapan merhamet yoksunlarına sesleniyorum Allahın dilsiz canlarına merhamet etmeyene Allahta merhamet etmez hayvanı sevmeyen insanıda sevemez
  Cevapla
 • Demedi demeyin 1 ay önce Şikayet Et
  Kesin sona gelinmiştir. Kesin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa'nın en iyi takımları güncellendi: Türkiye'den de 2 takım var
Bakan Şimşek'ten 'Borsa' açıklaması: Burası oyun alanı değil