Bakan Tunç'tan mülakat açıklaması: Büyük bir yalan...

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığının görevde yükselme sınavında "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaç çocuğu vardır?" ve "Hz. Muhammed'in çocuklarının isimleri nelerdir?" sorularının sorulduğu iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

GİRİŞ 17.04.2024 22:47 GÜNCELLEME 18.04.2024 09:57
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Bakan Tunç, Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı sorularıyla ilgili iddialara ilişkin, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Tunç, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Adalet Bakanlığımızın görevde yükselme sınavında 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaç çocuğu vardır? Hz. Muhammed'in çocuklarının isimleri nelerdir?' sorularının sorulduğu iddiaları tamamen gerçek dışı ve büyük bir yalandır. Mülakatlarda bu yönde sorular kesinlikle sorulmamıştır. Bu iftirayı dillendirmek, siyaset malzemesi yapmak hiç kimseye yakışmaz. Yalan ve algılar üzerinden gündem oluşturmak ve dezenformasyondan medet ummak ahlaki değildir, siyasi etikle de bağdaşmaz."
 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 82
 • Rba 1 ay önce Şikayet Et
  CHPKK KApatılmalıdır. Ülke huzuru için.
  Cevapla
 • dertli... 1 ay önce Şikayet Et
  Mülakatın kendisi sorun . Ama mülakattaki sorular herkesin isteğine göre olmuyor. kemalizmi sevmeyenlere de kemalizmle ilgili sorular soruluyor ama sorulunca mecburen cevap veriyorlar. şimdi çıkıp ortalığı velveleye mi verelim yani. bazıları dikkatleri üzerlerine çekmek için sınırları çok zorluyor.
  Cevapla
 • dddd 1 ay önce Şikayet Et
  yalan ile besleniyorlar
  Cevapla
 • erg 1 ay önce Şikayet Et
  muhafazakar kesimi hiç anlamıyorum mülakatta ne sorulacağına sol cenah mı karar verecek peygamber efendimizle alakalı soru sormaya bile cesaretimiz adaylara aman solcular laikler ne der endişesi korkaklığı yeter artık dedirtecek noktaya getirdi .birde çıkmış biz böyle soru sormadık deyip laik kesime hesap veriyor korkmayın pısırık olmayın
  Cevapla
 • süleyman 47 1 ay önce Şikayet Et
  kamu kokuşmaya mı başladı. İstenilen sorular sorulabilir fakat mülakat zaten başlı başına torpil mekanizması. Sen o kadar oku, sınava gir, bir sabah seni işe alacak devlet memurunun karşısına çık ve devlet memuru eşine kızmışsa o sabah mülakata girenlerin vay haline. Devam edin bakalım sosyal adaletsizliğe, sonra neden oy kaybediyoruz ya deyin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adana merkezli iki ilde operasyon: Organize suç örgütü çökertildi
EFES-2024 Tatbikatı'nda özel kuvvetlerden "sızma harekatı"