Başkan Erdoğan'dan İsrail-İran açıklaması: İki taraf da farklı şeyler söylüyor

Başkan Erdoğan, İsrail-İran gerilimine ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, ''İki taraf da farklı şeyler söylüyor. Sahiplenme yok'' ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca Filistin kararından dolayı ABD'ye tepki gösterdi.

GİRİŞ 19.04.2024 14:57 GÜNCELLEME 19.04.2024 14:57
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti;

IRAK ZİYARETİ

Irak ziyaretimiz aslında ertelenen bir ziyaretti. Şimdi seçim de bitti ve Irak'a olan bu ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Günübirlik bir ziyaret. Önce Bağdat. Bağdat'taki Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile yapacağımız görüşmelerden sonra Erbil ziyareti gerçekleştireceğiz. Erbil'de de kuzey Irak sorunlarını aynı zamanda merkezi yönetimle ilgili sorunları görüşme fırsatımız olacak. Irak-Türkiye ilişkilerini genelleme çatısı altında ele alacağımız konular olacak.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in Türkiye ziyareti

Türkiye-Almanya arasındaki ilişkileri ele alma fırsatımız olacak. Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile geçmişten gelen dostluklarımız var. Siyasi, askeri, ekonomik, ticari bir çok konuyu ele alacağız. Sayın Cumhurbaşkanının burada bizimle ilgili yapacağı görüşmelerde de Almanya-Türkiye ilişkilerini nasıl daha ileriye taşıyabiliriz bunlarla ilgili görüşmeler olacak.

İSRAİL-İRAN GERİLİMİ

İsrail farklı şeyler söylüyor. İran aynı şekilde farklı görüşler ortaya atıyor. Sahiplenme yok ve konuyla ilgili de gerçekten şöyle akla ziyan olmayan bir açıklama da yok. İran'ın yaptığı açıklamalarda bu doğru söylüyor diyemiyorsunuz. İsrail'in zaten söyleyemiyorsunuz. ABD'yi öne sürüyorlar. Çok daha önemlisi BMGK'da ABD'nin son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz. ABD burada herkes Filistin'in yanında yer alırken ABD ne yazık ki İsrail'in yanında yer alarak duruşunu ortaya koyuyor. Zaten farklı bir şey beklemiyorduk.

HENİYYE İLE GÖRÜŞME

(Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile görüşme) Gündemi biz Sayın Haniye ile aramızda tutalım. Ona göre de adımlarımızı atalım.

MİÇOTAKİS'İN TÜRKİYE ZİYARETİ

Sayın Miçotakis'in ziyareti bir nevi iade-i ziyarettir. Bu ziyaret Türkiye-Yunanistan ilişkilerinde önemli bir merhaledir. Biz Türkiye-Yunanistan ilişkilerini çok daha iyi bir konuma nasıl ulaştırabiliriz bunlarla ilgili görüşmelerimiz olacak.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • Aydın 1 ay önce Şikayet Et
  İran sayesinde, İsrail Filistin'e kara harekatını erteledi hatta gazzenin orta kesimlerinden çekilme kararı aldı. İran'ın siyonizm karşısındaki bu başarısıni cekemeyenler var. İran olmasa Siyonist rejim daha çok yayılma imkanı bulur.Bunu belki bi gün anlarsınız.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  İran ve İsrail, aynı hamam aynı tas.
  Cevapla
 • H. Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  ABD Filistini tanımamakla BM'nin fonksiyonunun tamamen bitirilmesini sağlıyor. BM ,Sanki Birleşmiş Milletler değil de ABD ve İsrail'in özel ofisi gibi bir durum arzediyor. Bu görüntü öyle sanıyorum ki ABD ve İsrail'in içinde olmadığı bir oluşumun taşlarını döşüyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  irak a ertele İran'daki olaylar israilden farkları yoktur onlarında.
  Cevapla
 • Mehmet KARA 1 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı doğru söylüyor, İran'ın açıklamaları akla ziyan açıklama, zaten yıllardır söylüyoruz, İsrail kafiri ile İranlı münafıklar dostturlar. Tiyatro oynuyorlar. İran'ın kölesi olan Şiiler dışında herkes bunu biliyor. Siyonistler ne zaman sıkışsa münafık İranlıların hemen imdada yetişiyor. Son olayda da böyle oldu.
  Cevapla
 • Zafer 1 ay önce Şikayet Et
  Dünya lideri.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den İsrail kararı! Erdoğan: 'Müdahil olmayı kararlaştırdık' deyip duyurdu
Bakan Şimşek'ten 'Borsa' açıklaması: Burası oyun alanı değil