CHP’li belediyeden Önder’e büyük ayıp! Kapı kilitlerini değiştirdiler

Uşak Belediyesi’nin gençlerin eğitimi için ÖNDER’e tahsis edilen binaya izinsiz girerek kapı kilitlerini değiştirmesi protesto edildi.

GİRİŞ 24.04.2024 10:44 GÜNCELLEME 24.04.2024 12:29
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

ÖNDER Gençlik Merkezi ve Uşak İmam Hatipliler Derneği binası önündeki basın açıklamasını gençler adına Uşak Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Furkan Demirhan gerçekleştirdi.

Geniş katılımla düzenlenen basın açıklamasında “Geleceğime Dokunma”, “Başkan amca ne kalp kır ne de kapı”, “Herkes için eşit belediyecilik”, “Eğitim hakkına saygı”, “Başkan amca biz de Uşaklıyız”, “Hukuka uy, geleceği koru”, “Eğitim hakkı engellenemez” yazılı pankartlar taşındı.

Benim ve arkadaşlarımın hakkı gasp edildi 

Gençler adına açıklamayı yapan Furkan Demirhan, belediyenin gençlerin arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirdiği, sosyal faaliyetlerde bulunduğu ve eğitim aldığı yuvasına karşı bir hukuksuzluğa imza attığını belirterek, “Belediye yetkilileri, ÖNDER binasına izinsiz girmiş ve ardından kapı kilitlerini değiştirmiştir. Hatta, tarihi binadaki kapılara matkaplarla müdahale edilerek tarihi dokuya zarar verilmiştir. Bu akıllara ziyan olay, 14 Nisan 2024 Pazar günü, kimsenin dernekte olmadığı bir saatte gerçekleşmiş; yetkililer özel alana, mahremiyete ve haneye tecavüz suçunu işlemiştir. Burada eğitim gören, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılan ben ve arkadaşlarımın hakkını gasp etmiştir” dedi.

Demirhan, binanın Uşaklı gençlerin, imam hatip camiasının ve tüm halkın eğitim ve sosyal faaliyetlerini gerçekleştirmesi amacıyla 2021 yılında karşılıklı imzalanan protokol ile 10 yıllık kullanıma tahsis edildiğini belirtti.

Hukuksuz tavırdan geri adım atılmalı

Sivil toplum kuruluşlarının kamu yararına hizmet veren kurum ve kuruluşlar olduğunu ve yapılan çalışmaların 7’den 77’ye herkese fayda sağladığını kaydeden Demirhan, “Bu binaya girdiğinizde bir gün ilkokul öğrencisini, bir gün ortaokul-lise öğrencisini, bir gün öğretmenimizi, bir gün velimizi, Uşak’taki her renkten ve her yaştan insanı görebilirsiniz. Bu bizim samimiyetimiz, bu bizim gücümüzdür. Herkese hizmet vaadiyle geçmişiyle ‘helalleşen’ siyasilerin de bu vaade uygun hareket etmesini bekliyoruz” dedi. Bu şekilde dayatmacı, kendi düşüncesi ve yaşam tarzından başka bir şeyi kabul etmeyen zihniyeti ise reddettiklerini belirten Demirhan, “Arkadaşlarımız ile sosyalleştiğimiz ve eğitim aldığımız bu mekân bizler için çok önemli. ÖNDER ailesi, imam hatip camiası ve biz gençlere karşı yapılan bu hukuksuz tavırdan bir an önce geri adım atılmasını bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Gençlerimizin yanında yer alıyoruz

Gençlerin ardından açıklamalarda bulunan ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan ise Uşaklı gençler, aileler, veliler ve eğitim camiasın diğer bileşenleriyle birlikte bugün bir hukuksuzluğa dur demek için bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi:

Burası belediyemizin Uşaklı gençlere tesis ettiği, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerin yapıldığı, okul derslerine katkıların sağlandığı bir mekan olarak yıllardır hizmet veriyordu.

Fakat tüm halka hizmet vaadiyle gelen belediyenin ilk yaptığı icraatın bu halkın gençlerine hizmet eden bir kurumun kapısına kilit vurma çabası maalesef bizleri çok üzdü.

Bu hukuksuzluğa bu usulsüzlüğe karşı Uşaklı gençlerimizin yanında yer almak için bugün buradayız.

Mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz

Biz gençlerimizin haklı mücadelesine her türlü desteği sağlayacağız.

Bizim bu bağlamda hem hukuki mücadelemizi hem de Uşaklı genç kardeşlerimize hizmetlerimizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bildirmek istiyoruz.

Biz Türkiye’nin eski Türkiye olmasını istemiyoruz açıkçası.

Herkesin özgür bir şekilde kendi tercih ettiği yaşam biçimi çerçevesinde yaşamasına devam etmesini istiyoruz.

Bu sebeple birilerinin gelip belli dayatmalarla bu ülkenin gençlerini ötekileştirmesini asla ve asla kabul etmiyoruz.

Burası Uşaklı gençlerin eğitim yuvasıdır ve bu şekilde kalmaya devam edecektir.

Belediyemizin bu hukuksuzluktan, bu usulsüzlükten çok hızlı bir şekilde geri adım atmasını istiyoruz.

Bütün Uşaklı gençlerimizi, velilerimizi, eğitimcilerimizi de buradaki çalışmalara destek vermeye davet ediyoruz.

 

KAYNAK: HABER7
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 25
 • Duyarlı 4 hafta önce Şikayet Et
  CHP ye destek veren inançlı insanlar. Görün bunları ve gerçeklerle yüzleşin. Bir azıcık sıkıntı nasıl şaşırttı? Yazık değil mi değerlerimize? CHP tarihte hiç bir zaman inançlı insanların yanında olmamıştır. Hep Milli ve Manevi değerlere düşmanlık yapmıştır. yıldır elde edilen kazanımlara çok yazık oluyor.
  Cevapla
 • Bilal 4 hafta önce Şikayet Et
  İnançlı gençlere karşı hazımsızlığı chp zihniyeti,işte bu nedenlerden dolayı Devlet idaresi verilmemeli
  Cevapla
 • Tayfur 4 hafta önce Şikayet Et
  daha durun bunlar iyi günleriniz chp li demli yerler daha neler yapacak bekleyin. ama zırlamayın.onları seçenler sizsiniz
  Cevapla
 • ertan 4 hafta önce Şikayet Et
  başka ne beklenir bu cehape yobazlarından...ey uşak kime teslim ettiniz iyi bakın..
  Cevapla
 • Fethi Ahmed 4 hafta önce Şikayet Et
  Büyüklerin sözüdür..."Herkes kendine yakışanı işler"... Ancak Bizler, her birimiz; Hz. Ömer misali kendimizi sorguya çekmeliyiz... diye kendi adıma düşünüyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ev alıp satacaklar dikkat! Tapuda ekspertiz zorunluluğu geliyor
Başıboş köpek tasarısı ne zaman Meclis'te olacak? AK Parti'den açıklama!