O ülkelerdeki PKK'lı sayıları Kandil'i geçti! İşte rakamlar

Gazeteci Nedim Şener, bugünkü yazısında Avrupa ülkelerindeki PKK sempatizanlarının sayılarına yer verdi. Ülkelerdeki rakamları tek tek açıklayan Şener, Kandil'den daha fazla PKK sempatizanının Avrupa'da yuvalandığını söyledi.

GİRİŞ 29.04.2024 18:16 GÜNCELLEME 29.04.2024 18:17
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

Türkiye son yıllarda terör örgütüne yönelik yurt içi ve yurt dışında düzenlediği operasyonlarla çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi. Resmi kaynaklardan edinilen bilgilere göre 2023 yılı rakamlarına göre ülke sınırları içerisinde terörist sayısı 77'ye kadar düştü. Türkiye, Suriye ve Irak'a da sürekli düzenlediği harekatlarla bölgedeki terörist sayıları hissedilir derecede azalttı.

Gazeteci Nedim Şener, Türkiye'de aradığını bulamayan PKK'nın Avrupa ülkelerinde hareketlendiğini ve Avrupa'daki PKK sempatizanlarının sayılarının Kandil'den fazla olduğunu belirtti. 

BÜYÜK OPERASYON SIRASINDA AVRUPA'YA DİKKAT

Hürriyet yazarı Nedim Şener, bugün kaleme aldığı yazısında Türkiye ve sınır ülkelerinde hareket kabiliyeti kalmayan PKK'nın Avrupa ülkelerine ağırlık vermeye başladığını söyledi. Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye yapması planlanan büyük operasyonuna değinen Şener, operasyonlar sırasında terör örgütü yandaşlarının Avrupa ülkelerinde eylemlerini artırabileceği uyarısında bulundu. 

Terör örgütünün Avrupa'yı uyuşturucu ticareti, haraç toplama, insan kaçakçılığı yaparak finans, propaganda için merkez, terörist temini için insan kaynağı, malzeme temini için lojistik üssü olarak kullandığını söyleyen Şener, "PKK’lılar eylemler yaparak da Avrupa ülkelerini seslerini duyurabilecekleri propaganda merkezi haline çeviriyorlar. PKK’lı teröristler son üç yılda Hollanda, Almanya, Avusturya, İsveç, Fransa, İsviçre ve Belçika’da eylem yaptılar. " dedi. 

AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ PKK SEMPATİZANI SAYILARI

Şener, Avrupa ülkelerindeki PKK terör örgütü sempatizanlarının günümüzde terörün kaynağı Kandil'i bile geçtiğini belirterek, istihbarat birimlerinin açıkladığı Avrupa ülkelerindeki PKK sempatizanlarının sayılarını yazdı. Şener, bu kişilerin tüm Avrupa ülkelerinde toplam sayısının 100 bini bulduğunu belirterek "PKK sempatizanları örgütün bir talimatı ile harekete geçip kentleri ateşe verebiliyor." dedi. 

İşte Avrupa ülkelerindeki PKK sempatizanlarının sayıları;

 • Almanya’da 20 bin
 • Fransa’da 20 bin
 • İsviçre’de 15 bin
 • Hollanda’da 10 bin
 • Belçika’da 8 bin
 • Avusturya’da 6 bin
 • İngiltere’de 5 bin
 • İsveç ve Danimarka’da 4 bin
 • Rusya’da 3 bin
 • İtalya ve Norveç’te bin
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 184
 • nevizade 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupa'da kursunlar devletlerini. Çıksınlar dağlara. Avrupa özgürlüğün ne olduğunu anlasın.
  Cevapla
 • Ülkeci 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupanın fetösü oldular. Bırakın bulundukları ülkeleri yeyip bitirsinler. Besledikleri kargalar gözlerini uymadan bu kefereler akıllanmayacaklar.
  Cevapla
 • YİĞİDO 2 ay önce Şikayet Et
  Devletin hemen beklemeden isimlerini tespit edip t.c. vatandaşlığından topluca çıkarılıp devamında türkiye ye girişleri yasaklansın görelim yılanlar avrupa ya bela oluyorlar
  Cevapla
 • derin devlet 2 ay önce Şikayet Et
  avrupadaki PKK lı sadece konuşur. icraat sıfır. çünkü kaybedecek çok şeyi var. dağdakİlere GAZ VERİR, başka bir şey yapamaz. bıraksınlar DAĞA çıksınlar.
  Cevapla
 • Ümit 2 ay önce Şikayet Et
  Ne güsel ülkedeki pkk sevici halnleride Avrupaya sürelim.uafa k ıraka sürüp s o nra telef edelim bence.zaten şnsan değiller.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Adana'dan kahreden haber: 1 çocuk öldü, 1'i çocuk 3 kişi aranıyor...
Husilerden son dakika İsrail duyurusu! Tüm dünyaya resmen ilan ettiler