Bakan Yerlikaya duyurdu: 16 isim yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Muğla ve Adana’da göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen 'Kalkan-21' operasyonlarında 16 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı" dedi.

GİRİŞ 05.05.2024 08:14 GÜNCELLEME 05.05.2024 11:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Muğla ve Adana’da göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen 'Kalkan-21' operasyonlarında 16 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Organizatörlerden; 12’si tutuklandı, 4’ü hakkında adli kontrol kararı verildi" ifadelerini kullandı.

MUĞLA'DA 3, ADANA'DA 9 ORGANİZATÖR TUTUKLANDI

Bakan Yerlikaya düzensiz göç ve göçmen kaçaklığını önlemek için kararlılıkla sürdürülen operasyonların aralıksız devam edeceğini belirterek, "Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz. Göç İdaresi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalar sonucunda, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen operasyonda; 5 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, 3’ü tutuklandı, 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Adana İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen operasyonda; 7’si yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 11 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. 9‘u tutuklandı, 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi" ifadelerine yer verdi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucunda, çok miktarda döviz ve TL'ye el konulduğunu söyledi. Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polisleri ve göç idaresi başkanlığı personelini tebrik etti. 

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Ben göçmen işine karşı değilim lakin bizim yeni bir göçmen politikası olması gerekir. Hatta bu hususta bir bakanlık kurulmalıdır. Düzenli göçmen politikası beka meselesidir. Bizim nüfus eksi bakiye vermeye başladı. Yakında istesek de istemesek de göçmenleri kabul edeceğiz. Etmek zorundayız. Mesele entegrasyondur. Alacağımız yerler ise, Pakistan, Afganistan ve Doğu Türkistan gibi ülkeler.
  Cevapla
 • Cepni 2 ay önce Şikayet Et
  Idam sart
  Cevapla
 • Vatan aşkı 2 ay önce Şikayet Et
  Bu çakalları önce vatandaşlıktan Atacan sonra bir lastik botun içinde okyanusun ortasına bırakacaksın ha birde bizim faşistler bunlara kızsın küfür etsin
  Cevapla
 • Sadettin 2 ay önce Şikayet Et
  Bizim içimizdeki hainler yakalanırsa göçmen zaten gelemez. İnşallah onların bağlantılarına da gidilir
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD, BM, Hamas ve Fransa'dan son dakika İsrail duyurusu! Skandal Filistin kararı
Sözde köpek seviciliğinin arkasında tatlı rant, lüks hayat!