Bodrum'da kamyonette 20 kaçak göçmen ile 5 organizatör şüphelisi yakalandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, jandarma sırasında durdurulduğu kamyonette 20 kaçak göçmen ile 5 şüpheli yakalandı.

Bodrum'da kamyonette 20 kaçak göçmen ile 5 organizatör şüphelisi yakalandı
Bodrum'da kamyonette 20 kaçak göçmen ile 5 organizatör şüphelisi yakalandı
GİRİŞ 08.05.2024 11:53 GÜNCELLEME 08.05.2024 11:53

Bodrum Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, dün akşam saatlerinde Akyarlar Mahallesi'nde şüphe üzerine kamyonet durduruldu, inşaat malzemelerinin saklandığı 20 kaçak göçmen yakalandı.

Kamyonetin şüphelileri MK, Ş.K., BU, AU ve AA gözaltına alındı. Şüphelilerin kaçak göçmenleri İzmir'den getirip önce dikkat çekmemek için bir yerde yerleştirildikleri, ardından da Yunan adalarına geçişleri için tekneye bindirmek üzere sahile giderken jandarmalar tarafından suçüstü yakalandıkları belirlendi. Kaçak göçmenler Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Organizatör şüphelileri ise jandarmadaki operasyonların ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

KAYNAK: DHA
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Peygamber Efendimiz ve İslami değerlere hakaret! Bakanlık harekete geçti
Sokak köpekleri düzenlemesinde 'ötenazi' ibaresi çıkarıldı